راز طراحی موفق گوشی تاشوی موتورولا ریزر چیست؟

0
۹۵

گوشی تاشوی موتورولا ریزر قادر است بدون تاخوردگی یا ایجاد خط روی صفحه نمایش، به صورت کاملا حرفه ای تا شود. رمز این کار به دلیل طراحی لولا هاست.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، طراحی این گوشی چهارسال برای موتورولا زمان برده است و این یک شاهکار مهندسی در طراحی لولای این گوشی بوده است.

گوشی موتورولا ریزر را می ‌توانید چندین بار پشت سر هم باز و بسته کنید تا از دوام صفحه نمایش مطمئن شوید. موتورولا در هنگام طراحی این گوشی، کانسپت یک گوشی کوچک قابل جابجایی و تاشدن را در نظر گرفته است که از وسط تا شود بدون اینکه خطی روی صفحه نمایش ایجاد شود (یکی از بزرگترین موانع غلبه بر چگونگی تا شدن صفحه نمایش).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

محدودیت نمایشگرهای منطعف

نمایشگرهای انعطاف پذیر از پلاستیک نازک ساخته شده اند و در هنگام تا شدن با این محدودیت روبرو هستند که تا حد معینی تا شوند که نشکنند یا خطی حاصل از تاشدن روی صفحه نمایش نیفتد.

راز موفقیت موتورولار ریزر

پس از سالها آزمایش، موتورولا دقیقا نشان داد که تا چه میزان می‌توان این صفحه نمایش را بدون خط افتادن خم کرد. این کار شبیه به خم کردن یک تکه کاغذ است، اگر از وسط تا شود موجب خط افتادن روی کاغذ می‌شود اما اگر به حالت انحنا تا شود، هیچ خطی روی کاغذ نمی افتد. این دقیقا همان چیزی است که به لطف لولای ریزر در این گوشی تاشو اتفاق افتاده است.

صفحه‌های قابل انعطاف پلاستیکی این گوشی تا جایی که انحنای محکمی ایجاد کند از وسط صفحه خم می شود.

اما هواوی این مشکل را با قرار دادن صفحه نمایش در خارج از گوشی میت ایکس حل کرده است تا شدگی این گوشی به سمت جانبی باشد.

گوشی تاشوی سامسونگ نیز بیشتر شبیه به تا کردن کتاب است، اما برخلاف ریز که صفحه کاملا بسته می‌شود، گلکسی فولد دارای فضای باز بین دو نیمه گوشی است. اگر به نمای جانبی گلکسی فولد نگاه کنید، می توانید ببینید که بدنه آن از انحنا برخوردار است. به نظر شما بهترین فرم گوشی تاشو چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از