گوشی جدید ایرانی به بازار می آید

0
2084

شرکت ایرانی تولیدکننده گوشی تلفن همراه یک مدل جدید از موبایل را تولید کرده که قرار است دولت از آن حمایت کند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، گوشی های تلفن همراه امروز در بازار ایران از برندهای مختلف خارجی ارائه می شوند و جای گوشی های موبایل ایرانی قابل رقابت با برندهای خارجی خالی است.

حالا شرکت تولیدکننده گوشی موبایل ایرانی مدل جدیدی ارائه داده که گفته می شود می تواند به رقابت با برندهای خارجی بپردازد. البته جذب بازار از سوی این گوشی بسیار کار سختی است و بدون حمایت عمده نمی تواند این اقدام را انجام دهد. در حالیکه مشتریان در حال انتخاب گوشی های جدید از میان اپل، سامسونگ، ال جی و هواوی هستن کمتر به برند ایرانی توجه دارند زیرا پیش از این بازار خاصی در اختیار این برند نبوده و مشتریان مدل های خاصی از آن را امتحان نکرده اند.

مدل جدید گوشی ایرانی

روز گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تولید یک گوشی موبایل ایرانی در حد رقابت با برندهای خارجی خبر داد. او مشخصات گوشی ایرانی را این‌گونه بیان کرد که تولید کننده ایرانی اشکالات مربوط به تلفن همراه ساخت داخل را رفع کرده است و این تولید کننده، ۲ روز قبل آخرین نسخه تلفن همراه خود را برای من فرستادند که بسیار خوب است. این تلفن همراه ارتقا پیدا کرده و قیمت تمام شده آن دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده که قابل رقابت با نمونه خارجی است و دوربین آن کیفیت بالایی دارد. این تلفن همراه سرعت پردازش بسیار بالایی دارد.

حمایت دولت از تولید کننده داخلی موبایل

از آنجایی که گوشی جدید ایرانی به سختی می تواند در بازار موبایل با برندهای خارجی رقابت کند، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از حمایت دولت از این برند خبر داده است. او گفته که ما با رئیس کل بانک مرکزی و وزیر صمت تفاهم کردیم که یک خط اعتباری ۲۰۰ میلیارد تومانی را برای تحریک بازار اختصاص دهند.

گفتنی است، تولید کننده ایرانی موبایل از دهه ۸۰ دست به تولید موبایل زده و در میان گوشی های بدون سیستم عامل توانسته بود بازار خوبی داشته باشد اما با درخشش برندهای خارجی در عرضه گوشی های هوشمند، این برند ایرانی دیگر نتوانست به رقابت با آن ها بپردازد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از