گوشی موبایلتان را به یک دوربین عکاسی حرفه ای تبدیل کنید

نصب لنز برروی دوربین موبایل برای عکاسی حرفه ای

در سالهای گذشته دوربین های دیجیتال ساده و حرفه ای برای عکاسی مورد استفاده قرار می گرفتند اما درسالهای اخیر تلفن های همراه بیشتر از هرزمانی برای عکاسی آماتور و یا حتی عکاسی های حرفه ای استفاده می شوند و دوربین عکاسی حرفه ای تا حدود زیادی کنار رفته است.

موبایلها، دوربین های عکاسی کوچکی هستند که همیشه آنها را به همراه داریم و رزلوشن بالایی دارند که به ما کمک می کنند تا عکسهای با کیفیتی بگیریم؛ التبه در نهایت دوربین های موبایلها محدودیتهایی دارند. اگر می خواهید از جزئیات ریزی عکاسی کنید و یا عکسهای پانورامای با کیفیتی بگیرید، باید از لنزهای مختلفی استفاده کنید تا به شما کمک کنند تا بتوانید حرفه ای تری عکاسی کنید.

شاید فکر کنید که دوربین موبایل شما از کیفیت رزولوشن خوبی برخوردار است ولی سنسورها و لنزهای دوربینهای موبایل، کوچک هستند و همین کیفیت عکسهایی که می گیرید را محدود می کند. شما می توانید با بهره گیری از برخی لنزهای مخصوص موبایل، از بالاترین پتانسیل دوربین عکاسی موبایلتان استفاده کنید. در بازار لنزهای متعددی مخصوص موبایل وجود دارند ولی قبل از خرید این لنزها باید بدانید که ویژگی هر یک از آنها چیست.

لنزهای مورد استفاده در عکاسی حرفه ای

یکی از محبوب ترین لنزهای موجود در بازار، لنز ماکرو است که به شما این اجازه را می دهد که به اشیایی که می خواهید از آن عکاسی کنید نزدیک شده و جزئیات این شی را با دقت بالایی ثبت کنید. به علاوه می توانید از لنز ماکرو برای عکاسی از مناظری که جزئیات ریزی دارند بهره ببرید.

یکی دیگر از لنزهایی که زیاد توسط عکاسان استفاده می شود، لنز واید است که با بهره گیری از آن می توانید فاصله کانونی کمتری از یک شی معمولی داشته باشید؛ این لنز برای عکاسی پانوراما و همچنین عکاسی خبرنگاری و عکاسی برای شبکه های اجتماعی استفاده می شود.

اگر می خواهید عکسهای خلاقانه بگیرید، باید لنز فیش آی را تهیه کنید. زاویه دید این لنز وسیع است و می تواند 180 درجه و یا حتی بیشتر باشد.

به علاوه باید قدرت زوم را هم درنظر داشته باشید. اگر می خواهید عکسی با جزئیات واز فاصله زیاد بگیرید، باید لنزی تهیه کنید که کیفیت زوم بالایی داشته باشد؛ بدین ترتیب می توانید عکسهای با کیفیت و واضحی بگیرید.

وب سایت لاوانگواردیا، ویژگی های 5 کیت لنز برای عکاسی حرفه ای با موبایل را مورد بررسی قرار داده که نظرات مثبتی از کاربران آمازون دریافت کرده اند. اما قبل از خرید یک کیت لنز، توصیه می کنیم که خوب بررسی کنید که برای عکاسی از چه سوژه هایی قصد خرید لنز برای گوشی موبایلتان را دارید.

لنزهای قابل استفاده برروی موبایل برای عکاسی حرفه ای

Aukey PL-WD07

اگر قصد دارید یک عکس گروهی با دوستانتان بگیرید ولی برخی از آنها در کادر جا نمی شوند و نمی توانید بیش از اندازه مشخصی از سوژه دور شوید و عکس را بگیرید؛ این کیت لنز به کار شما خواهد آمد. اگر یک لنز واید داشته باشید، دیگر با چنین مشکلی روبرو نخواهید شد؛

Aukey PL-WD07 لنزی است که به خاطر دارا بودن زاویه 140 درجه شناخته شده است؛ این بدان معناست که شما می توانید تصاویر وسیع تری را ثبت کنید. برای استفاده از آن، کاربر نباید از سوژه فاصله بگیرد تا بتواند تمام دوستان را در یک قاب جا دهد. یعنی اگرچه زاویه دید موبایل شما 90 درجه است ولی با نصب این لنز، می توانید تمام افراد را در یک قاب بگنجانید.

به علاوه این لنز به موبایل شما، توانایی عکاسی ماکرو 10X را می دهد که می توان آن را با حالت زاویه دار ترکیب کرد. بدین ترتیب می توانید از حشرات، گیاهان و اشیای کوچکی که با دوربین معمولی موبایل نمی توانید عکس خوبی از آنها بگیرید، داشته باشید.

قیمت این لنز در وب سایت آمازون 23.99 یورو است.

VicTsing AC026BVT-VES

این کیت لنز به خاطر تنوع المنت هایی که از آن بهره می برد، شهرت دارد.از جمله این ویژگی ها می توان به قدرت زوم 12X، لنز فیش آی و لنز سوپرماکروی 24X اشاره کرد. این لنز برروی اکثر گوشی های موبایل از جمله مدلهای مختلف گلکسی سامسونگ نصب می شود.

با استفاده از این لنزها می توانید از تصاویر دور و یا کوچک با کیفیت و دقت بالایی عکاسی کنید و با استفاده از لنز فیش آی ، عکسهای خلاقانه ای بگیرید.

البته مشکل این لنز، درهنگام نصب آن است. نصب این لنز کمی زمان بر است ولی اگر آن را درست نصب کنید، می توانید کیفیت عکسهایتان را افزایش دهید.

قیمت این لنز در وب سایت آمازون 13.99 یورو است.

Mpow MFE1N-FR1

این لنز به خاطر قابلیت فیش آی 180 درجه ای اش مشهور است و با بهره گیری از آن می توانید وسعت بالایی را عکاسی کنید. این لنز برروی دوربین های موبایل با قطر 13 سانتی متری و یا کمتر قابل نصب است و به همین خاطر برروی مدلهای مختلف موبایل از جمله آیفون و گوشی های اندرویدی قابل استفاده خواهد بود.

به علاوه این لنز، ماکروی 10X نیز دارد که با استفاده از آن می توانید از اشیا از راه دور عکاسی کنید و عکسهای دقیقی بگیرید. به علاوه یک لنز واید برای موبایلتان نیز خواهید داشت که برای عکاسی پانوراما و مناظر به کارتان خواهد آمد.

این لنز ارزان ترین لنز موجود در بازار است که به لطف قیمت و سایر توانایی هایش، کاربران آن را بهترین لنز عکاسی حرفه ای برای موبایلها به ویژه از نظر مقایسه کیفیت با قیمت می دانند.

این کیت لنز دارای 3 لنز است که دوتا از آنها به هم متصل هستند و برای کسانی که قصد دارند تا آنها را از هم جدا کرده و جداگانه مورداستفاده قرار دهند، امتیازی منفی به حساب می آید.

قیمت این لنز در وب سایت آمازون 11.99 یورو است.

Tycka TK303

این کیت لنز، دارای یک لنز واید با کیفیت بالا و یک لنز ماکرو است که با بهره گیری از آن می توان عکسهای پانوراما با کیفیت بالایی گرفت. توانایی زاویه دار شدن 120 درجه و ماکروی 15X  ازجمله قابلیتهای این لنز است که می توانید با قیمت معقولی آنها را دراختیار داشته باشید.

اگر به دنبال آن هستید که از دوربین موبایلتان بالاترین بهره را برده و آن را تبدیل به یک دوربین عکاسی حرفه ای کنید و در سفرها و زندگی روزمره از آن بهره ببرید، این کیت لنز برای شما بهترین گزینه است که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بهترین عکاسی را از جزئیات داشته باشید.

این کیت لنز تقریبا برروی تمام مدلهای موبایل، چه آیفون و چه اندروید قابل استفاده است.

قیمت این لنز در وب سایت آمازون 11.99 یورو است.

Apexel APL-HS12XDG3

اگر پرنده نگری یکی از عاداتها و تفریحات شماست، این کیت لنز مناسب شماست. قدرت زوم 12X به شما اجازه می دهد تا بتوانید از اجزای خیلی ریز در دوردست عکاسی کنید. این کیت لنز به علاوه لنز ماکروی 15X دارد و لنز فیش آی 198 درجه که برای گرفتن عکسهای وسیع حتی در فاصله ای نزدیک به کارتان می آید.

علاوه بر این کیت، یک سه پایه کوچک ، یک کیف سبک و یک دستمال تمیز کردن لنز نیز برای شما ارسال خواهد شد. قبل از عکاسی باید لنز را دقیقا نصب کرده و مطمئن شوید که درست نصب شده است.

قیمت این لنز در وب سایت آمازون 11.99 یورو است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها