گوشی هواوی پی 20 پرو در دستان نخست وزیر انگلیس

0
۱۶

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس با گوشی هواوی پی 20 پرو عکس سلفی با مجریان ITV گرفت که جنجالی شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از فوربس، این موضوع در حالی عیان می‌شود که گمانه زنی درباره اینکه آیا آمریکا به انگلیس اجازه می‌دهد تا برای توسعه شبکه 5جی از تجهیزات هواوی استفاده کند، پیچیدگی بیشتری پیدا کرده است.

بوریس و ترامپ در اجلاس سران ناتو در لندن با هم گفت و گو گردند و به نظر می‌رسید که نخست وزیر انگلیس در موضوع هواوی در حال چرخش به سوی مواضع ترامپ باشد.

البته بعد از انتشار عکس سلفی بوریس جانسون این سوال مطرح شده است که داشتن هواوی پی 20 پرو امنیت ملی انگلیس را به خطر می‌اندازد یا نه؟ که در نهایت مشخص شد این گوشی متعلق به بوریس جانسون نیست و از یکی از کارمندان گرفته شده است.

هواوی اظهار نظر رسمی در این باره نکرده اما یکی از کارمندان هواوی به شوخی گفت واقعا جای تاسف دارد که او هواوی میت 30 که جدیدتر بوده و 5جی هم دارد، در دست نگرفته است!

انگلیس تا زمانی که آمریکا فشار وارد نکرده بود، به طور گسترده از تجهیزات هواوی استفاده می‌کرده است.

اما پس از اعلام این موضوع که ممکن است در توسعه 5جی نیز از هواوی استفاده کند، باعث شد تا مقامات آمریکایی این کشور را تهدید کنند.

آمریکا اعلام کرده در صورت استفاده انگلیس از 5جی هواوی، این کشور از اتحاد اطلاعاتی موسوم به Fivr Eyes بیرون انداخته خواهد شد.

البته تصمیم نهایی به بعد از انتخابات عمومی در انگلیس که 12 دسامبر، هفته آینده برگزار می‌شود؛ موکول شده است اما استفاده از گوشی هواوی معنای دیگری دارد.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از