اخبار

آنتن چهار هزار گوشی مسافری به دلیل تخلف قطع خواهند شد

کالاسودا - کالاسودا- به نظر می رسد بحث رجیستری گوشی های مسافری وارد فاز جدیدی شده است روز گذشته کمیته رجیستری از شناسایی تخلف خلاف‌اظهاری ۴ هزار دستگاه تلفن همراه در سامانه ثبت گوشی مسافری خبر داد و اعلام کرد: این گوشی‌ها حداکثر تا ۳۰ روز آینده قطع خواهند شد. دارندگان این گوشی های هوشمند باید با مراجعه به سایت گمرک اقدام به ثبت دستگاه خود کنند در غیر این صورت آنتن دستگاه هوشمند آن ها قطع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کمیته راهبری طرح رجیستری (همتا) در اطلاعیه ای با اشاره به شناسایی تخلف خلاف‌اظهاری ۴ هزار دستگاه تلفن همراه در سامانه ثبت گوشی مسافری، اعلام کرد: «با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، متاسفانه مشاهده شده برخی از متقاضیان در اعلام برند و مدل تلفن همراه در سامانه ثبت گوشی‌های مسافری خلاف‌اظهاری داشته و حقوق و عوارض گمرکی متناسب با برند و مدل تلفن همراه خود را پرداخت نکرده‌اند.

درصورت مسجل شدن خلاف‌اظهاری در سامانه ثبت گوشی‌های مسافری، از ثبت شناسه تلفن همراه مذکور ممانعت به عمل ‌آمده و هزینه پرداخت شده نیز تحت هیچ عنوانی به شخص عودت داده نخواهد شد. لازم به ذکر است این اقدام (خلاف‌اظهاری) از مصادیق بارز تخلفات گمرکی محسوب شده و مطابق با قوانین گمرک جمهوری اسلامی ایران با آن برخورد خواهد شد.

در هفته گذشته خلاف اظهاری ۴ هزار دستگاه تلفن همراه مسافری در سامانه گمرک شناسایی شد که درخواست ثبت این گوشی‌ها در سامانه همتا بلافاصله لغو شده و این گوشی‌ها حداکثر تا ۳۰ روز آینده قطع خواهند شد و تحت هیچ عنوانی امکان دریافت خدمات از شبکه‌های اپراتوری را نخواهند داشت.

با این وجود افرادی که قصد خرید تلفن همراه به خصوص گوشی هوشمند دست دوم دارند باید قبل از خرید تمام نکاتی که توسط سامانه همتا اعلام شده است را رعایت کنند و اگر قصد خرید دستگاه نو را دارند حتما به نمایندگی های معتبر برند های مورد نظر مراجه کنند و ضمن دریافت تاییدیه سامانه همتا از طریق *۷۷۷۷# از فروشگاه بخواهند در فاکتور فروش شناسه (IMEI) گوشی را درج و قید کند که عوارض گمرکی گوشی خریداری شده بصورت صحیح پرداخت شده است. فاکتور باید ممهور به مهر رسمی فروشنده باشد. تا اگر با مشکلی مواجه شدند نیازی به پرداخت هزینه ایی نباشند .

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

 

 

 

مطالب مرتبط

برو بالا