گول زدن ابزار هوشمند خانگی با لیزر و بازکردن درب خانه و روشن کردن ماشین

0
191
گول زدن ابزار هوشمند خانگی با لیزر و بازکردن درب خانه و روشن کردن ماشین
گول زدن ابزار هوشمند خانگی با لیزر و بازکردن درب خانه و روشن کردن ماشین

دزدی، در خیابان و پشت بوته‌ها پنهان شده و منتظر نور تلویزیون شما در خانه است.

 

به گزارش کالاسودا و به نقل از TNW شما در رختخواب هستید و او با یک نشانگر لیزر، آمازون اکوی شما را هدف قرار داده و با ترفند لیزری درب گاراژ را باز می‌کند.

او با لیزر دیگری به الکسای شما می‌گوید ماشین را روشن کند و به همین راحتی سرقت از خانه را با لیزر و با دور زدن ابزار هوشمند خانگی انجام می‌دهد.

تیمی از محققان دانشگاه میشیگان همراه با همکاران ژاپنی خود، در مقاله‌ای نمونه‌های مشابه از سرقت هایی که اخیرا با لیزر انجام شده را شرح دادند.در تمام این حملات از نور متمرکز برای دستکاری دستگاه‌ها و ابزار هوشمند استفاده شده است و گاهی اوقات از نور لیزری با فاصله یک زمین فوتبال استفاده شده است.

 

اما این کار چگونه انجام می شود؟

کشفی که آنها کردند جالب به نظر می‌رسد: در پشت دستورات نوری، علاوه بر صدا، میکروفونها نیز در برابر نور واکنش نشان می‌دهند. بنابراین با تعدیل سیگنال الکتریکی و دستکاری در پرتو نور، مهاجمان می‌توانند میکروفون‌ها را در تولید سیگنال مدیریت کرده و خود را به عنوان دریافت کننده صدای واقعی جا بزنند.

به عبارتی دیگر میکروفون‌های داخلی که امواج صوتی را در صدای شما تشخیص می‌دهند به همان روش در برابر نور متمرکز واکنش نشان می‌دهند.

با استفاده از تعدیل کننده لیزر یک هکر می‌تواند صدور فرمان خود را ضبط کند و سپس پرتو نور را به پالس‌هایی که همان الگور را تقلید می‌کنند، تبدیل کند.

وقتی این سیگنال ارسال شود، دستگاه خیال می‌کند کسی با آن صحبت می‌کند و پاسخ مورد نیاز را می‌دهد.

محققان مذکور دریافتند از فاصله 110 متری می‌توان ابزار هوشمند آمازون را فریب داد.

این تیم آمازون، اپل و گوگل را در جریان آسیب پذیری ابزار هوشمند مطلع کرده اما تاکنون برای رفع مشکل اقدامی انجام نشده است.

فعلا بهترین کاری که می‌توان انجام داد اینکه این ابزار را دور از دسترس نوری قرار دهید تا دزدها نتوانند وارد خانه و گاراژ شما شوند.

 

مطلب مرتبط: زنگ خطر جدید محققان: هک و کنترل دستگاه های هوشمند با لیزر

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها