گوگردگیری از روغن با فناوری نانو

0
۱

فناوری نانو در ایران در کنار خدمات دیگری که در حوزه های مختلف انجام می دهد در حوزه صنعت نفت نیز گوگرد گیری از روغن را می تواند انجام دهد.

به گزارش خبرنگار کالاسودا، از این پس با امضای قراردادی میان شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعتی از فناوری نانو در گوگردگیری از روغن پایه و لوبکات تولید شده در شرکت‌های فعال در صنعت نفت استفاده می‌شود.

رنگ روشن و شفاف روغن با استفاده از فناوری نانو می‌تواند باعث جلب مشتری بیشتر شود؛ این در حالی است که خواص روغن‌ها نیز ارتقا می‌یابد.

این قرارداد نانو در حالی به امضا رسیده که بیش از ۲۰ میلیارد ریال به عنوان حمایت‌ تشویقی به دو هزار و ۲۴۴ محقق نانو از سوی ستاد توسعه فناوری نانو اعطا شده است.

این حمایت و تسهیلات در حالی انجام می شود که فناوری نانو ایران در جهان رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و در ایران نیز طبق آمار اعلام شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فناوری نانو یک چهارم فعالیت های علمی را به خود معطوف کرده است.

این تکنولوژی در صنایع مختلف نفوذ داشته و توانسته به تسهیل روندهای این صنایع تاثیر گذار باشد. در صنایعی مانند صنایع دفاعی و انرژی فناوری نانو پیشرفت هایی را رقم بزند.

یکی از این پروژه هایی که در ایران به نتیجه رسیده شیرین سازی آب است که موجب شده وزارت نیرو برای تامین آب شرب مناطق مختلف نیازمند انتقال آب نباشد. همچنین در تولید سانتریفوژهای نانو و چسب زخم های دارویی یا چندین محصول دیگر از فناوری نانو استفاده شده است.

در مجموع در حال حاضر ۶۰۰ محصول نانویی در ایران به تولید انبوه رسیده که با حمایت دولت می تواند به بازار عرضه شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از