اخبار

گوگل، بخشی از منابع انسانی HTC را میخرد

گوگل، بخشی از منابع انسانی HTC را میخرد|کالاسودا

کالاسودا - گوگل، بخشی از منابع انسانی HTC را میخرد|کالاسوداکالاسودا – گوگل در ازای پرداخت ۱.۱ میلیارد دلار بخشی از کارمندان HTC را میخرد. طبق گفته های یک گزارش از پیوستن ۲۰۰۰ نفر از کارمندان شرکت HTC به گوگل خبر می‌دهد.

پیتر شن، مدیر مالی HTC میگوید: پس از اتمام قرارداد با گوگل، HTC  در نظر دارد دو هزار  نیرو برای بخش طراحی و توسعه جذب کند. این خبر می‌تواند به معنی گرفتن افراد متخصص و بامهارت جدید بجای نیروهای قدیمی باشد.

بنابراین گوگل با پرداخت مبلغ قرارداد ۱ میلیارد دلار، کمک بزرگی به وضعیت فعلی HTC می‌کند.

پیش از این HTC اعلام کرده بود که در ۳ ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ در وضعیت نامناسب مالی به سر می‌برد. از طرفی، گوگل هم با تصاحب نیروهای متخصص حوزه‌ی ساخت تلفن‌های هوشمند می‌تواند بیش از پیش روی سخت‌افزار محصولات آینده‌ی خود تمرکز کند.

شرکت HTC در ایران شهره به موبایل‌های پرقدرتش است که هنوز هم دوستداران خود را دارد. دوستداران HTC جزو آن دسته هستند که اگر اپل نداشته باشند حتما برند محبوبشان برای انتخاب تلفن همراه HTC است. اما این دوستداران آیا هنوز هم از برند محبوبشان دفاع می‌کنند؟ چندی است که اخبار افت فروش و پایین آمدن درصد محبویت این برند شنیده می‌شود و همه آن خبرها حکایت از جریان سقوط این برند در بازار دیجیتال دارد.

مطالب مرتبط

برو بالا