اخبار

گوگل از کودکان جاسوسی می کند

کالاسودا - کالاسودا_گوگل از اطلاعات کودکان جاسوسی می کند. درواقع به نظر می رسد کودکان هدف اصلی سرقت اطلاعات توسط گوگل هستند.

در حال حاضر هزاران اپلیکیشن اندرویدی در فروشگاه گوگل وجود دارد که با نقض قوانین COPPA در آمریکا، کودکان را ردیابی می‌کنند.

آمارهایی تکان دهنده نشان می دهند ؛۴۰ درصد از این اپلیکیشن‌ها بدون لحاظ کردن موارد امنیتی اطلاعات شخصی کودکان را به اشتراک گذاشته‌اند.افزون بر این ها  ۱۸.۸ درصد از این اپلیکیشن‌ها هویت کاربران را با شرکای تجاری خود بدون اجازه به اشتراک گذاشته‌اند. ۳۹ درصد نیز تعهدات مربوط به حفاظت از حریم خصوصی کودکان را آشکارا نادیده گرفته‌اند.

این آمارهای عجیب و غریب بخش هایی دیگر را نیز شامل می شوند. برای مثال بر اساس پژوهش های تیمی متشکل از محققان دانشگاهی و کارشناسان علوم ر ایانه ای که با استفاده از سیستم «ارزیابی خودکار اپلیکیشن‌های اندرویدی با معیارحفظ حریم خصوصی» انجام شده است، پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که به این نتیجه رسیدند که از مجموع  ۵۸۵۵ اپلیکیشن بررسی شده در فروشگاه گوگل، طراحی شده برای کودکان، ۵۷ درصد به طور مستقیم قوانین حمایت از حریم خصوصی آنلاین کودکان/ COPPA را نقض کرده‌اند.

اما شاید تصور کنید این آمار غیر واقعی و عجیب است . این طور نیست. چرا که در حال حاضر روزانه بیش از ۲۷۰۰ اپ جدید وارد فروشگاه گوگل می‌شود که مورد بررسی قرار نگرفته و قطعا تعداد اپ‌های خاطی حتی می تواند  بیش از این موارد باشد که در بالا ذکر شد.

بر اساس این تحقیق به طور کلی ۷۳ درصد از اپ‌های بررسی شده اطلاعات حساس کاربران را روی اینترنت به صورت غیر قانونی به اشتراک گذاشته‌ و ۲۲۸۱ اپ نیز هویت کاربران خود را به کمپانی‌های تبلیغاتی داده‌اند

به طور اختصاصی نیز ۲۵۶ اپلیکیشن مکان کاربران، ۱۰۷ اپلیکیشن آدرس ایمیل کاربران و ۱۰ اپ نیز شماره تلفن کاربران خود را به طور غیر قانونی مورد سوء استفاده قرار داده‌اند.اخیرا یوتیوب و دیزنی متهم شده‌اند که با اهداف تجاری-تبلیغاتی دیتای کاربران آنلاین خود را بدون اجازه به شرکا می‌دهند و به همین خاطر کمیسیون تجارت فدرال آنها را تحت فشار قرار داده است تا جلوی سوء استفاده آنلاین از کودکان گرفته شود.

نظر شما چیست ؟ با این حجم از سرقت اطلاعات آیا واقعا صحیح است که اجازه دهیم کودکانمان از اپ های گوگل استفاده کنند؟

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت 9 هر شب به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی گوش دهید

مطالب مرتبط

برو بالا