گوگل باز هم در جایگاه متهم ایستاد

گوگل

گوگل باز هم در جایگاه متهم ایستاد|کالاسودا

کالاسودا_گوگل  باز هم متهم شده که قوانین مرتبط با حمایت از کاربران خود را زیر پا می گذار . به نظر می رسد این بار پیکان انتقادات به سمت سیستم خرید آنلاین این شرکت است.

در ماه می گذشته ابزار جدیدی به فروشگاه های آنلاین افزود  که اطلاعات مربوط به خرید کاربران در دنیای واقعی با استفاده از کارت‌های اعتباری را جمع آوری می‌کند. این شرکت در همان زمان اعلام کرد؛ هدف از جمع آوری این اطلاعات نمایش تبلیغات مرتبط با سلیقه و علائق هر خریدار است.خبری که اتفاقا با واکنش مثبت بسیاری از افراد و صاحبان مشاغل رو به رو شد

 اما اکنون برخی کارشناسان معتقدند این حرکت شرکت گوگل در عمل به جمع آوری اطلاعات جزئی از خریداران کالاهای مختلف منجر می شود  اطلاعاتی که نشرشان نقض حریم امنیتی کاربران است. بر همین اساس کمیسیون فدرال تجارت آمریکا در حال تحقیق در مورد این پرونده است.

گروه اپیک (مرکز اطلاعات و حریم شخصی الکترونیک)  نیزدر نامه ای سرگشاده که خطاب به کمیسیون  فدرال نوشته شده می نویسد ؛ ابزار گوگل برای ردگیری وبگردی های کاربران قابل استفاده است و در زمان خرید آنلاین جزئی ترین اطلاعات مربوط به هر فرد را جمع آوری و رسد می کند.

در ادامه این نامه آمده است گوگل اطلاعات مذکور را مخفی نگه می دارد و ممکن است آنها را در اختیار شرکت های تجاری و فروشگاه های آنلاین قرار دهد و از این طریق حریم شخصی افراد را نقض کند.

بر اساس محتویات این نامه یا به عبارتی دادخواست اگر چه در تنظیمات حساب کاربری ابزار یاد شده امکاناتی برای کاهش افشای اطلاعات خصوصی خریداران وجود دارد، اما به نظر می رسد که اطلاعات کارت های اعتباری افراد حتی بعد از تنظیم محدودیت ها در بخش تنطیمات توسط گوگل افشا می شود و ضروری است گوگل در این خصوص شفاف سازی کند.

گوگل در واکنش  اولیه اعلام کرده ؛حفظ حریم شخصی کاربران را جدی تلقی می کند و به طور کامل اتهامات وارده را مردود می داند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها