گوگل حالت تاریک را برای گوگل فید آزمایش می کند

کالاسودا – به نظر می رسد که گوگل در حال تست یک حالت تاریک در بخش فید خود است که در سمت چپ صفحه اصلی لانچرهای گوشی پیکسل وجود دارد.

بر اساس تصویری که یکی از کاربران ردیت منتشر کرده است، این حالت تاریک در گوگل فید  پس از نصب بسته امنیتی گوگل به وجود آمد که در ماه سپتامبر ارائه کرده بود. به نظر می رسد که تنظیمات موجود برای تغییر حالت تاریک و روشن پیش از این در تنظیمات موجود گوشی های پیکسل وجود نداشت.

گوگل فید بخشی از اندروید در گوشی های پیسکل است که می تواند همه اطلاعات را در یک نگاه برای کاربر فراهم کند و آنها از طریق آن می‌ توانند اخبار روز، خبرهای ورزشی و دیگر علاقه مندی ‌های خود را دنبال کنند. در حال حاضر گوگل در حال آزمایش ویژگی حالت تاریک گوگل فید در اندروید 9 پای است و این بدین معنا است که کاربرانی که از گوشی‌ های نظیر گوگل پیکسل و اسنشیال فون استفاده می‌کنند قادر خواهند بود که از این ویژگی جدید استفاده کنند.

 

جلوگیری از خستگی چشم کاربر

حالت تاریک صفحه نمایش بیشتر برای خواندن نوشتن و راحتی چشم در شب استفاده می شود. این حالت رنگ صفحه در نمایشگر گوشی شما را تغییر می‌ دهد. در واقع در حالت تاریک، پس ‌زمینه مشکی شده و نوشته‌ ها سفید می‌ شوند. با استفاده از ویژگی حالت تاریک، در محیط‌ های کم نور، چشمان کاربر دیگر از سفیدی پس‌ زمینه خسته و اذیت نخواهند شد. البته گوگل بیان کرده است که در حالت تاریک قسمت بالای گوگل فید که مربوط به آب و هوا است، همچنان پس ‌زمینه سفید داشته و متون با رنگ مشکی نمایش داده می‌ شوند.

ظاهرا این ویژگی در حال تست توسط گوگل است، و تغییر آن برای همه عمومی نشده است. این احتمالا ویژگی ای است که به زودی برای اندروید پای رونمایی می شود و می تواند بخشی از تم سیاه و سفید سیستم که گوگل با اندروید پای در ماه گذشته وارد بازار کرده بود.

البته گوگل حالت تاریک را در اندروید اوریو برای لانچر پیکسل، تنظیمات سریع، فهرست اپلیکیشن‌ ها و گوگل فید به گونه ‌ای معرفی کرد که این ویژگی بسته به نوع تصویر پس ‌زمینه ‌ای که کاربر برای گوشی خود انتخاب می‌کرد، فعال می‌شد. در واقع می ‌توان گفت که در آن بازه حالت تاریک به صورت کامل برای گوگل فید تعریف نشده بود و اکنون گول در حال آزمایش این حالت به طور کامل برای گوشی های پیکسل است. این موضوع سبب می شود که کار کردن و خواندن متون در شب برای کاربر آسان باشد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید