گوگل شریک غافله شد

گوگل شریک غافله شد|کالاسودا

گوگل شریک غافله شد|کالاسوداکالاسود ا_شرکت گوگل در نظر دارد برای پایان دادن به اتهامات در خصوص همکاری اش با روسیه با اداره تحقیقات ایالاتی آمریکا دست دوستی دهد .

طی ماه های اخیر غول فناوری مشهور گوگل به اتهامات متعددی مثل همکاری با دونلت روسیه و اجرای تبلیغادت جهت دار متهم شد . اکنون این شرکت اعلام کرده قصد دارد برای پایان دادن به این اتهامات تمامی اطلاعات سرورهای روسی خود را که طی انتخابات ایالات متحده مورد استفاده قرار داده بود ، در اختیار مقامات بگذارد .

اما چرا گوگل به این مرحله رسیده که حتی از افشای اطلاعات شخصی نیز ابایی نداشته باشد ؟

موضوع شاید بیش از هر چیز به بدنام شدن این شرکت و هجمه ای مرتبط باشد که بر علیه اش مطرح است . درواقع همانطور که امروز زاکربرگ در بیانیه ای خود را از اتهامات تبرئه کرد، گوگل نیز قصد دارد نشان دهد به جز حسن نیت چیزی در چنته ندارد .

مدتی پیش نیز از توییتر خواسته شده بود تا در این زمینه با کنگره آمریکا همکاری کند، اما همکاری این دو به مذاق سناتورها خوش نیامد و توئیتر به عدم همکاری کافی متهم شد . توئیتر پیش از این در جلسه ای با نمایندگان کنگره در پشت درهای بسته از تعلیق دهها حساب کاربری مرتبط با روسیه به همین علت خبر داده بود. فیس بوک هم وعده داده در این زمینه به طور کامل با نمایندگان آمریکایی همکاری خواهد کرد.

در همین راستا، نمایندگان سه شرکت اینترنتی گوگل، فیس بوک و توئیتر در جلسه ای همگانی برای تحقیق در کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان ایالت متحده حاضر خواهند شد .

اکنون که گوگل صراحتا اعلام کرده آماده هرگونه همکاری با مقامات است ، می توان انتظار داشت پرونده این شرکت نسبت به دیگران سریع تر وارد روال عادی شده و از حالت بحرانی خارج شود .

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها