اخبار

گوگل مپس برای افزایش دقت خود از دوربین گوشی های هوشمند استفاده می کند

کالاسودا - کالاسودا- گوگل قصد دارد ویژگی های جدیدی برای نرم افزار Google Maps اضافه کند که مسیر یابی را بسیار بهتر از گذشته در اختیار کاربران قرار دهد. گوگل در کنفرانس توسعه دهندگان خود موسوم به Google I/O بسیاری از مقاصد و اهداف خود در سال جاری را شرح داد که یکی از این بخش ها نشان می دهد گوگل مپس آماده رقابت با مسیر یاب های دیگر در نقاط جهان است.

کار کردن با نرم افزار گوگل مپس مطابق تمام نرم افزار های این شرکت بسیار ساده است و با مشخص کردن نقاط مقصد و مبدا می توان با استفاده از نقطه ها و خطوط آبی رنگ مقصد خود را پیدا کنید اما در این میان بسیاری از نرم افزار های مسیر یابی دقت بیشتری در کار خود دارند و باعث شده برخی از طرفداران این نرم افزار قدیمی را به سمت خود بکشانند. با این وجود توسعه  دهندگان این نرم افزار قصد دارند با استفاده از دوربین گوشی موبایل و همچنین اضافه کردن شخصیت های کارتونی مانند روباه مسیر ها را دقیق تر در اختیار کاربران قرار دهند و ضریب اشتباه را به صفر نزدیک کنند.

در این به روز رسانی که به نظر به زودی در اختیار کاربران گوگل مپس قرار می گیرد کاربران می توانند در این نرم افزار دوربین گوشی خود را فعال کنند و رو به روی مسیر حرکتی خود قرار دهند تا این بخش بر عهده کاربران است اما بعد از دریافت این ورودی ها گوگل نیز با کمک و بهره گیری از ابزار های یادگیری ماشین جهت حرکت کاربران را مشخص می کند و با کمک فلش یا شخصیت های کارتونی مسیر مورد نظر را به کاربر نشان می دهد. استفاده از دوربین باعث می شود که زمانی که نقشه و مسیر یاب با مشکل رو به رو می شود گوگل مپ بتواند از سیستم دوربین گوشی استفاده کنند و مسیر و محل قرار گرفتن کاربران را با دقت بیشتری نشان دهد . این ویژگی بدون شک یکی از برترین و پرکاربرد ترین اخباری است که از این کنفرانس به گوشی می رسد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

مطالب مرتبط

برو بالا