اخبار

گوگل وان، سرویس ذخیره سازی ابری جدید گوگل

کالاسودا - کالاسودا – با استفاده از سرویس اقتصادی و به صرفه جدید گوگل در فضای ابری به نام گوگل وان که با هدف کاهش هزینه ها رونمایی شده است، میتوانید  از ۱۰۰ گیگابایت فضا در ازای تنها ماهی ۲ دلار استفاده کنید.

گوگل وان یکی از روشهای جدید ذخیره سازی انلاین گوگل و در واقع نسخه ارزان تر سرویس گوگل درایو است که تعرفه های بسیار کمتری نسبت به گوگل درایو دارد. برای مثال تعرفه ۲ ترابایتی این سرویس تنها ۹.۹۹ دلار قیمت دارد. در حالی که این رقم در گوگل درایو تنها به ازای فضای ۱ ترابایتی عرضه میشود.

گوگل وان نه‌تنها سرویسی ارزان‌تر از گوگل درایو است، بلکه از نظر قیمت میتواند رقیبی جدی برای مایکروسافت و سرویس ‌های وان ‌درایو باشد.

پیش از این گوگل درایو نام سرویسی بود که برای ذخیره سازی انلاین میان درایورها، جی میل و گوگل فوتوز مورد استفاده قرار میگرفت. اکنون تمام این موارد در سرویسی به نام Google One گردهم آمده است. با این ریبرندینگ، ویژگی های جدیدی نیز به برنامه اضافه شده است. برای مثال میتوانید این سرویس را با حداکثر ۵ عضو خانواده خود به اشتراک بگذارید تا آنها نیز از این فضا استفاده کنند.

گوگل بیان کرده است که کاربرانی که  قصد استفاده از این سرویس را دارند تا چند ماه دیگر منتظر بمانند. رونمایی از این سرویس ابتدا در آمریکا و سپس به صورت جهانی اغاز خواهد شد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در ساعت ۹ هر شب به آخرین اخبار حوزه تکنولوژی گوش دهید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا