اخبار

گوگل و نوکیا در صنعت هوایی همکار شدند

کالاسودا - کالاسودا_گوگل و نوکیا قصد دارند با همکاری یکدیگر طرحی جدید را در صنعت هوایی به راه بیندازند شنیده‌ها حاکی از این  است که گوگل قصد دارد با همکاری نوکیا، اتصال مسافران هوایی در هواپیما به اینترنت بی‌سیم وای فای را فراهم کند.

البته در حال حاضر موضوع به رایزنی خلاصه شده اما  گمانه های اولیه حکایت از این دارند که همکاری این شرکت با نوکیا، به عنوان یکی از بزرگترین اپراتورهای جهان و پیشگامان در عرصه برقراری اینترنت  می تواند گامی بزرگ در رشد و توسعه صنعت هوایی تلقی شود .

به بیانی دقیق تر، همکاری گوگل با غول اپراتوری دنیا یعنی نوکیا می‌تواند گامی بسیار مثبت، سازنده و بزرگ در جهت  پیشرفت در حوزه فناوری و صنعت هوانوردی جهان به شمار آید. افزون بر این ها، همکاری مذکور می تواند  سهام این دو غول تکنولوژی را نیز افزایش دهد.

شایان ذکر است که اکنون نیز امکان دسترسی مسافران به اینترنت وای فای در برخی از هواپیماهای  برخی از ایرلاین‌های جهان وجود دارد اما هنوز فرا گیر نشده و در تمامی هواپیماهای ایرلاین‌های مختلف جهان وجود ندارد.

شرکت گوگل را می توان یکی از پیشگامان جهان در حوزه فناوری دانست . گوگل همیشه تلاش کرده که دسترسی کاربران را به اینترنت، شبکه‌های اجتماعی، دستگاه‌های الکترونیکی و حضور در فضای مجازی بهبود بخشید . اکنون نیز این شرکت قصد دارد، یکی از بزرگترین درخواست‌های مسافران محلی و بین‌المللی هوایی  یعنی دسترسی به اینترنت را ممکن کند.

گوگل از جهت فرهنگ شرکت‌ داری غیررسمی و خودمانی خود شناخته شده‌است. در فهرست بهترین شرکت‌های برای کار در مجله فورچون، گوگل در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ در رتبهٔ اول و در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ چهارم بود. فلسفه شرکت گوگل بر پایه اصولی خودمانی همچون «شما می‌توانید بدون شرارت پول به دست آورید»، «شما می‌توانید بدون کت و شلوار جدی باشید» و «کار کردن باید چالش‌انگیز و چالش باید شوخی و سرگرمی باشد» استوار است.

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

مطالب مرتبط

برو بالا