گوگل کلاس روم چیست و چگونه می‌توان کلاس دیجیتالی ایجاد کرد؟

0
2119

در عصر کلاس دیجیتال، داشتن فضاهای مجازی برای معلمان، دانش آموزان و افرادی که از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند مهم است؛ در این راستا  /Google Classroom گوگل کلاس روم می‌تواند مفید ظاهر شود. این ابزار یک روش کاملاً یکپارچه برای مدیریت دیجیتالی کلاس‌ها در زمان کروناویروس و قرنطینه‌ی خانگی است.

گوگل کلاس روم یک برنامه وب برای همکاری است

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، گوگل کلاس روم جایی است که معلمان می‌توانند تکالیف، آزمون‌ها و اطلاعیه‌ها را ایجاد و به اشتراک بگذارند. درجه بندی، سازماندهی کلاس و اداره‌ی آن می‌تواند در رابط کاربری مدیریت شود.

گوگل کلاس روم برای مدارس و افراد رایگان است

افراد در مدارس می‌توانند به صورت رایگان به گوگل کلاس روم دسترسی پیدا کنند، اگرچه ممکن است برخی از سازمان‌ها به عنوان بخشی از سرویس G Suite Google، هزینه این ابزار را بپردازند.

نحوه‌ی ساختن کلاس در گوگل کلاس روم

با ساختن یک کلاس شخصی می‌توانید از گوگل کلاس روم به صورت رایگان استفاده کنید.

مرورگر موردنظر را باز کرده و به class.google.com بروید. اگر از قبل حساب Google دارید، وارد شوید. در غیر اینصورت، باید یک حساب گوگل رایگان ایجاد کرده و سپس وارد سیستم شوید.

برای ایجاد کلاس درس خود، روی علامت (+) در سمت راست بالای صفحه اصلی Classroom کلیک کنید و ” Create Class ” را انتخاب کنید.

سپس می‌توانید دانش آموزان یا معلمان را از برگه ” People ” واقع در هر کلاس، به کلاس خود دعوت کنید. برای ارسال دعوت نامه از طریق آدرس ایمیل روی نماد ” Invite ” در سمت راست ” Teachers ” یا ” Students ” کلیک کنید.

اگر می‌خواهید به یک کلاس خاص و موجود بپیوندید، باید از مربی (های) کد کلاس را در خواست کنید.

با کلیک بر روی علامت (+) و سپس ” Join Class” از صفحه اصلی Classroom به کلاس بپیوندید. سپس کد خود را وارد کنید.

از هر مرورگری می‌توانید به گوگل کلاس روم دسترسی داشته باشید و یا برنامه‌ی آن را برای Android، iPhone یا iPad دانلود کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها