برند

شرکت گیگابایت نمونه بارز یک برند همیشه پرطرفدار

شرکت گیگابایت نمونه بارز یک برند همیشه پرطرفدار

کالاسودا - گیگابایت تکنولوژی یا همان شرکت گیگابایت مانند بسیاری از کمپانی های حوزه فناوری اطلاعات در بخش سیستم های کامپیوتری در کشور تیاوان تاسیس شد. این کمپانی مشهور که در بازار های جهانی فعالیت های مستمری دارد در سال 1986 در شهر تایپه فعالیت خود را آغاز کرد. در این میان زمانی که به شهر و زمان افتتاح این برند مشهور نگاه می کنیم کاملا واضح است که در آن سال های موج تاسیس شرکت های کامپیوتری در این کشور به خصوص در شهر تایوان ایجاد شد و در این میان برخی از برند های از جمله شرکت گیگابایت توانستند موفقیت های را به دست بیاورند و برای سال ها در بازار جهانی حضور پیدا کنند.

این کمپانی مشهور بیش از سی سال قدمت دارد که به خوبی این موضوع را تایید می کند شرکت گیگابایت با وجود تمام مشکلات توانسته بیش از سه دهه را در بازار فناوری حضور داشته باشد که نشان از به روز بودن این برند و پیش رفتن با نیاز های به روز کاربران است.

این کمپانی مشهور در حوزه های مختلفی فعالیت دارد که در ادامه این مقاله به بررسی آن های می پردازیم اما اگر قرار باشد یکی از محصولات شرکت گیگابایت را انتخاب کرد بدون شک مادربرد های این کمپانی را می توان برترین و شناخته شده ترین محصولات این برند در نظر گرفت. البته این موضوع را باید در نظر گرفت که گیگابایت یک شرکت خاص در این کشور محسوب می شود زیرا شرکت گیگابایت از معدود شرکت هایی است که در سهام بازار بورس تایوان به فروش می رسد و مالک خاصی ندارد و توسط هیئت مدیره هدایت می شود.

شرکت گیگابایت با وجود فعالیت های جهانی که دارد در آسیای شرقی فعالیت های گسترده ایی دارد و به برطرف کردن نیاز های آن منطقه تخصص می پردازد. از این رو قبل از اوج گیری برند های چینی به ساخت گوشی های هوشمند نیز پرداخت که پس از عرضه برند های چینی شرکت گیگابایت ترجیح داد بخش تولید گوشی های موبایل خود را متوقف کند.

لوگو و معنای شرکت گیگابایتلوگو و معنای شرکت گیگابایت

در این بخش قصد داریم به معنا و لوگوی شرکت گیگابایت بپردازیم. به طور کلی شرکت گیگابایت تکنولوژی از دو کلمه کاملا ساده تشکیل شده است که بخش دوم خبر از حوزه این برند در حوزه فناوری را می دهد و بخش اول به نظر یک قدرت بسیار بالا را قصد دارد به کاربران القا کند. این کمپانی در همان سال 1986 این نام را انتخاب کرد. گیگابایت به صورت لغوی یکای اطلاعات و ذخیره سازی به شمار می رود. البته خود کلمه گیگابایت نیز از دو بخش تشکیل شده است.اما به طور کلی این کلمه به معنای یک میلیارد بایت است که حجم بسیار زیادی در سال 1986 به شمار می رفت. با این وجود بعید نیست اگر این کمپانی پند سال بعد تاسیس می شد با نام ترابایت تکنولوژی به مصاف رقبای خود می رفت.

در بخش لوگو نیز شرکت گیگابایت خلاقیت خاصی را به کار نبرد و مانند برند هایی مثل ام اس آی نام برند خود را به عنوان لوگو انتخاب کرده است. در این لوگو نام گیگابایت  در دو بخش آمده است. بخش اول کلمه گیگابایت نوشته شده و در پایین این کلمه تکنولوژی حضور دارد. در بخش پایینی نیز عبارت Upgrade Your Life حضور دارد. این کلمه به عنوان زندگی خود را بهبود کن است که به بررسی اهداف کلی این برند می پردازد. کمپانی گیگابایت زمانی که قصد دارد از کلمه گیگابایت استفاده کند نیز معمولا آن را با رنگ آبی نیز قابل رویت است. که حس مثبتی را به کاربران در مورد این برند و اعتبار آن القا می کند.

مدیران شرکت گیگابایت و معرفی هیئت مدیره این برند مشهورشرکت گیگابایت مدیران شرکت گیگابایت و معرفی هیئت مدیره این برند مشهور

همانطور که بیان شد این کمپانی سهام عام است و مالکیت شخصی ندارد. شرکت گیگابایت در بازار سهام بورس قرار دارد و در کشور تایوان به فروش می رسد. بر اساس اخبار موجود آقای مینگ هیسیونگ لیو مدیر عامل این شرکت محسوب می شود  و آقای پی چن یه نیز رئیس هیئت مدیره شرکت گیگابایت محسوب می شود. این شرکت توسط رئیس کنونی هیئت مدیره این برند در سال 1986 تاسیس شد و وی هنوز هم در کنار مهمترین افراد این برند قرار می گیرند. شرکت گیگابایت از همان ابتدا تصمیم داشت که خدمات پس از فروش بسیار خوبی را برای کاربران در نظر بگیرد از همین رو برای تمام محصولات خود 5 سال گرانتی را در نظر گرفت که در بسیاری از کشور های جهان پیروی می شود.

این شرکت تایوانی که بیش از 30 سال قدمت دارد سعی می کند که خود را در میان برند های برتر بازار بر اساس سیاست های همیشگی خود ادامه دهد و در بازار حوزه فعالیت خود قرار گیرد، با این وجود شرکت گیگابایت هیچگاه در کنار سه برند برتر حوزه فناوری قرار نگرفته به گونه ایی که سعی دارد خود را بدون حاشیه و سود مورد نیاز خود اه فعالیت های خود بپردازد.

در سال های اخیر هیئت مدیره این برند شاهد افراد مختلفی بوده است اما با توجه به موارد یاد شده سیاست کلی این برند بر اساس افکار این دو فرد یاد شده است که به نوعی مهم ترین افراد شرکت گیگابایت محسوب می شود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده این کمپانی دفاتر مختلفی در سطح جهان دارد که شهرهای تایپه و کالیفرنیا در صدر آن ها قرار دارد که به نوعی مقرهای اصلی این برند به شمار می رود البته این موضوع را باید در نظر گرفت که شرکت گیگابایت در بازار بریتانیا نیز یک برند محبوب به شمار می رود و توانسته بخشی از محصولات خود را در این بازار به فروش برساند. با این وجود تمام افراد اصلی این شرکت را مدیران تایوانی تشکیل می دهند.

درآمد شرکت گیگابایت و مقایسه با برند های دیگرشرکت گیگابایت درآمد شرکت گیگابایت و مقایسه با برند های دیگر

شرکت گیگابایت توانسته در آمد خوبی را در بازار به دست آورد. این شرکت توانسته در سال های اخیر درآمد بسیار خوبی را به دست آورد. به طور کلی در آمد شرکت گیگابایت در حدود 1.94 میلیارد دلار است. این شرکت در حال حاضر همانطور که بیان شد در مقایسه با برند های شرایط خوبی را دارد. برند های ام اس آی توانسته 3.4 میلیارد دلار درآمد دارد و کمپانی ان ویدیا نیز 9.714 دلار درآمد دارد که به نوعی در کنار پردرآمد ترین برند های حوزه تکنولوژی قرار دارد. با مرور درآمد این کمپانی و مقایسه آن با برند های دیگر توانسته فروش خوبی به دست آورد و با بررسی این موضوع می توان شرکت گیگابایت را در کنار موفق ترین برند های حوزه فناوری قرار داد.

کارکنان شرکت گیگابایت و گستردگی فروش این برند تایوانی کارکنان شرکت گیگابایت و گستردگی فروش این برند تایوانی

شرکت گیگابایت به طور کلی حدود حدود 8 هزار کارمند دارد که در سراسر جهان استقرار دارد. همانطور که بیان شد محدود فعالیت این کمپانی در سراسر جهان است و در بسیاری از کشور های اروپایی و آمریکایی نماندگی دارد. با این وجود همواره مقر اصلی این برند کشور تایوان بوده و فروش بسیار خوبی را در بازار این منطقه دارد. در مقایسه با برند های دیگر این کمپانی کارمندان بسیاری دارد و کارمندان این برند حدود سه برابر کمپانی ام اس آی دارد.

با توجه به مشخص بودن حوزه های فعالیت شرکت گیگابایت بعید به نظر می رسد که تعداد کاربران این برند در سال های اخیر گسترش بسیاری پیدا کند. با این وجود بازار فناوری اطلاعات به گونه ایی است که نمی توان آن را به طور دقیق اعلام کرد.

این کمپانی صاحبنام دارای یک شرکت وابسته است که AORUS نام دارد. این کمپانی نیز در حوزه فناوری فعالیت دارد و به عنوان بزرگترین شرکت وابسته شرکت گیگابایت به شمار می رود. مقر اصلی این کمپانی در کشور سنگاپور است که به ساخت مادربرد و کارت گرافیک های گیمینگ می پردازد.

شرکت گیگابایت در بازار ایران شرکت گیگابایت در بازار ایران

کمپانی گیگابایت که در ساخت کامپیوتر های شخصی، لپ تاپ و موبایل در کنار مادربرد،  کارت گرافیک و PDA و سخت افزار سرور فعالیت می کند. این کمپانی در سال های اخیر در بازار کشور مان نیز فعالیت های بسیار خوبی داشته و به عنوان یک برند قدرتمند به شمار می رود.

محصولات شرکت گیگابایت در چند سال اخیر توسط شرکت آوژنگ روانه بازار ایران می شود، البته کمپانی های دیگر نیز محصولات این برند را گارانتی می کنند اما به طور کلی آوژنگ را می توان پرفروش ترین و محبوب ترین شرکت وارد کننده این برند دانست.

محصولات این برند در بازار ایران سه سال گارانتی دارد و تقریبا در سطح کشور پشتیبانی می شود. در حال حاضر مینی کامپیوتر ها ، نوت بوک ها و مادربرد ها ی این برند بسیار مورد توجه کاربران قرار می گیرد. در حال حاضر این موارد یاد شده تنها بخشی از محصولات این برند به شمار می رود و کارت گرافیک های گیگابایت نیز در بازار ایران فروش بسیار خوبی دارد اما نقطه اوج این برند در بازار ما لوازم جانبی این برند مشهور است.

لوازم جانبی ساخته شده توسط شرکت گیگابایت در بازار ایران طرفداران بسیار زیادی دارد در کنار تمام ویژگی های مثبت محصولات شرکت گیگابایت قیمت مناسب و زیبایی ظاهری محصولات این برند بسیار مورد توجه کاربران ایرانی قرار می گیرد. به طور کلی تمام محصولات جانبی ساخته شده توسط شرکت گیگابایت در بازار ما وجود دارد و امتیار های بسیار خوبی را از کاربران ایرانی نیز دریافت کرده است. در بازار ایران یک گیگابایت یک محصول خاص دارد که مورد توجه بسیاری از شرکت ها قرار می گیرد و آن هم پاور های کامپیوتر است.

پاور های ساخته شده توسط برند گیگابایت در سال های اخیر فروش بسیار خوبی را در بازار ایران تجربه کرد و با وجود حضور رقبای جهانی و قدرتمند همواره مورد تایید آن ها بوده است.

به طور کلی تمام محصولات این برند روانه بازار فروش ما می شود و تنها وسیله ایی که وارد بازار ما نشد. موبایل های برند گیگابایت بود که تا سه سال پیش روانه بازار جهانی می شدند. البته این موضوع را باید در نظر گرفت که گوشی های هوشمند این برند در بازار جهانی نیز هیچگاه مورد استقبال کاربران قرار نگرفت و نتوانستند فروش خوبی از این محصول به دست آورند. در این حالت حضور این برند را می توان برای بازار ایران در آن زمان ضروری نداشت زیرا در سال های یاد شده برند هایی مانن اچ تی سی ، هوآوی  ، سامسونگ و سونی بازار ایران را به خوبی کنترل می کردند و برند هایی مانند گیگابایت توان رقابت با هیچ کدام از آن ها را نداشت.شرکت گیگابایت

این موضوع را در مورد شرکت گیگابایت نیز باید در نظر گرفت که محصولات این برند همواره در فروشگاه های مختلفی به فروش می رسد و هیچگاه شاهد فروشگاهی رسمی برای این برند در کشورمان نبوده ایم اما در حال حاضر کمتر فروشگاهی را می توان پیدا کرد که محصولات گیگابایت در میان محصولات آن حضور نداشته باشد.

در بازار کشور ایران این برند را می توان پس از ایسوس ، ایسر و ام اس آی یکی از برترین برند های حوزه فناوری اطلاعات دانست. البته این موضوع را باید در نظر گرفت که محصولات گیگابایت کمتر از این برند های مورد توجه قرار می گیرند و علت آن نیز پشتیبانی بیشتر محصولات و برند های یاد شده و تبلیغات گسترده تر آن ها نیز است.

البته محصولات گیگابایت در بازار ایران در سال اخیر محدود تر روانه بازار فروش شده که باعث می شود کمتر از نام این برند مشهور بشنویم. اما به طور کلی اگر قصد اغراق نیز نداشته باشیم نیم توان برند و شرکت گیگابایت را از بازار ایران جدا کرد زیرا در سال های اخیر این برند توانسته موفقیت ها بسیاری را در بخش فروش در کشور ما به دست آورد. با تمام این احوال باید منتظر باشیم تا ببینیم آینده این برند محبوب در بازار کشور ما چگونه خواهد شد آیا می توان مانند سال های گذشته شاهد عرضه تمام محصولات این برند در بازار کشور خود باشیم یا خیر. البته در این موضوع بسیار امیدوار هستیم که برند های موجود در بازار ایران تمام محصولات خود را در اختیار کاربران ایرانی قرار دهند تا بتوان از برترین محصولات حوزه فناروی بهره برد و بتوان آن ها را در مسیر پیشرفت خود مورد استفاده قرار دهیم.

بررسی محصولات کمپانی گیگابایت در بازار جهانی و بازار ایران

مادربرد، کارت گرفیک و مانیتور دسکتاپ از مهم ترین محصولات این برند به شمار می روند.همچنین لوازم جانبی محصولات کامپیوتری و مینی کامپیوتر های این برند نیز طرفداران بسیاری در تمام گستره جهان دارد از این رو قصد داریم به بررسی محصولات پرطرفدار این برند بپردازیم.

گوشی موبایل ؛ یک پروژه نیمه تمام و شکست خورده

شرکت گیگابایت در سال خای گذشته حدود 70 گوشی موبایل را به صورت رسمی وارد بازار جهانی کرد. عمر ساخت گوشی های هوشمند در شرکت گیگابایت حدود ده سال است که در این ده سال به صورت بسیار معدود گوشی های این برند فرش بسیار خوبی را تجربه کردند با این وجود بخش موبایل این برند را می توان یکی از ضعیف ترین محصولات شرکت گیگابایت در نظر گرفت. آخرین گوشی هوشمند این برند نیز یک موبایل ارزان قیمت بود که در سال 2015 با قیمت 60 یورو به فروش رسید.

البته در این بخش گوشی های اندرویدی و گوشی های ساده دیگری نیز حضور داشت که به نظر می رسد نیاز های کاربران را متناسب با قیمت و زمان آن برطرف می کرد اما به طور کلی این محصول مورد تایید کاربران قرار نگرفت. ساخت گوشی های دکمه ایی که در دستور کار شرکت گیگابایت قرار گرفت به طور کلی فروش بهتری را در مقایسه با محصولات دیگر بخش موبایل این برند به دست آورد اما شاید نتوان این پروژه رو شکست خورده در نظر گرفت و شرکت گیگابایت در نظر گرفت که این بخش را کنار بگذارد تا با قدرت بسیار بالاتری به ساخت محصولات دیگر خود بپردازد. گوشی های هوشمند این برند با نام Gsmart  روانه بازار فروش شدند و حدود سه سال است که دیگر از ساخت گوشی های این برند خبری نیست و به نظر نمی رسد که این برند قصد داشته باشد در آینده ایی نزدیک گوشی های هوشمند خود را به فروش برساند.

تبلت های شرکت گیگابایت و قدرتنمایی این برندتبلت های شرکت گیگابایت و قدرتنمایی این برند

در این بخش شرکت گیگابایت همواره ویژگی های بسیار جالبی داشت. به طور کلی این شرکت در سال 2013 تبلت ویندوزی S1082 رونمایی کرد. این تبلت ها با حافظه داخلی های متنوعی روانه بازار فروش شد، در این میان نسخه های 1 ترابایتی، 500 گیگابایتی، و 128 گیگابایتی از فراوانی و محبوبیت بیشتری برخوردارند. از مهم‌ترین مشخصات این تبلت ها می‌توان به نمایشگری 10.1 اینچی با رزولوشن 1366 در 768، پردازشگرCeleron کمپانی اینتل با سرعت 1.8 گیگاهرتز و وبکم 1.3 مگاپیکسلی بود که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت. به طور کلی این محصول نقطه ضعف خاصی نداشت اما باتری و رزولوشن کم این محصول در مقایسه با سایر ویژگی های این برند را می توان تنها نقطه ضعف این محصول در نظر گرفت.

کامپیوتر های کوچک شرکت گیگابایت اوج خلاقیت این برندکامپیوتر های کوچک شرکت گیگابایت اوج خلاقیت این برند

کامپیوتر های کوچک شرکت گیگابایت در بازار جهانی فروش بهتری را در مقایسه با برند های دیگر به همراه دارد. یکی از این محصولات که در بازار ایران نیز جذابیت دارد، کامپیوتر کوچک گیگابایت مدل GB-BKi7HA-7500است که می تواند در سطحی بسیار خوب نیاز های کاربران را برطرف کند.

این کامپیوتر کوچک از سری BRIX’s با پردازنده نسل 7 و اندازه کوچک و مصرف پایین انرژی همواره مورد تایید شرکت ها و ادارات قرار گرفته است. با قیمت مناسبتر و کیفیت در حد رقبای مشهور یکی از مهمترین ویژگی های این محصول به شمار می رود، همچنین گرافیک آی ریس 620 یکی از قویترین تراشه گرافیکی است که همواره مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

استفاده از کامپیوتر های کوچک این روز ها در بازار ایران نیز رواج دارد البته این موضوع را باید در نظر گرفت که این محصولات از ALL IN ONE های هم رده گرانتر است اما فضا و حجم بسیار کمتری را در مقایسه با محصولات دیگر به همراه دارد.

کارت گرافیک ؛ نقطه قوت محصولات شرکت گیگابایت

این کمپانی مشهور همانطور که بیان شد در ساخت کارت گرافیک تبحر بسیار خوبی دارد از این رو کارت گرافیک های این شرکت در رده برترین محصولات بازار جهانی قرار می گیرد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اگر علاقه مند به داشتن یک کارت گرافیک مقرون به صرفه هستید این برند را فراموش نکنید. در سال های اخیر شرکت آواژنگ نیز برای عرضه این محصولات تلاش بسیاری انجام داده تا تنوع محصولات این برند در بازار ایران فروش بسیار خوبی را به دست آورد.

حال در این بخش قص داریم به بررسی چند مدل از محصولات مطرح این برند در بخش کارت گرافیک بپردازیم.شرکت گیگابایت کارت گرافیک AORUS GeForce GTX 1070Ti 8G

کارت گرافیک AORUS GeForce GTX 1070Ti 8G یکی از برترین محصولات این برند در بخش کارت های گرفایکی محسوب می شود. این تراشه ی رده بالا برای کارهای سنگین بسیار مناسب است. تراشه‌ی استفاده شده در این کارت گرافیک شرکت گیگابایت GeForce GTX 1070 Ti است، شرکت گیگابایت 8 گیگابایت حافظه‌ی گرافیکی برای این محصول در نظر گرفته تا برای انجام پردازش‌های سنگین مناسب باشد و بتواند کاربر را در انجام بازی‌های کامپیوتری یا رندرهای گرافیکی همراه سازد. از این رو می توان این محصول را در کنار محصولات گیمینگ این برند قرار داد.

نکته ی جالب توجه در این مدل را می توان قیمت مناسب آن در مقایسه با نسخه های مشابه در نظر گرفت. این محصول که در بازار جهانی نیز فروش بسیاری را برای شرکت گیگابایت به همراه آورده است، شرایط جالبی را برای کاربران ایجاد می کند به عنوان مثال نوع حافظه‌ی ارائه شده روی این کارت گرافیک حرفه‌ای شرکت گیگابایت GDDR5 است که بسیار جالب توجه است.

بر اساس اطلاعات موجود در قسمت درگاه‌های این کارت گرافیک شاهد یک درگاه HDMI، یک درگاه DVI-D و سه درگاه DisplayPort هستیم و حداقل پاور پیشنهاد شده توسط شرکت گیگابایت برای این محصول 500 وات است که قابل تامین خواهد بود. با این وجود باید به این نکته اشاره شود که یک سوکت برق 8 پین PCI-E روی این محصول ارائه شده است تا در زمان انجام پردازش‌های سنگین که نیاز به برق بیشتری در کارت گرافیک است، از آن استفاده کند.

در ادامه قصد داریم به یک کارت گرافیک ارزان قیمت تر بپردازیم که ویژگی های جالبی را برای کاربران ایجاد می کند.شرکت گیگابایت کارت گرافیک GeForce GTX 1070 Ti WINDFORCE 8G  بپردازیم

در این بخش قصد داریم به معرفی کارت گرافیک GeForce GTX 1070 Ti WINDFORCE 8G  بپردازیم. این کارت گرافیک از طریق رابط  PCI Express 3.0 به رایانه شما متصل می شود و دو اسلات را مشغول می کند. مقدار کل حافظه‌ی پشتیبانی شده توسط این کارت گرافیک 8 گیگابایت است که برای بسیاری از امور مناسب است، نوع حافظه‌ای که کارت گرافیک یاد شده از آن بهره می برد GDDR5 است. با توجه به اخبار این کارت گرافیک از یک درگاه HDMI به همراه یک درگاه DVI-D بهره می‌برد که برای انتقال تصاویر شما را یاری می کنند.به طور کلی همچنین این محصول از سه درگاه Display Port برخوردار است، شرکت گیگابایت برای استفاده از این کارت گرافیک، یک منبع تغذیه‌ی 500 واتی پیشنهاد کرده و از طرفی 2 اسلات فضای خالی برروی سیستم نیاز دارد. با تمام موارد یاد شده باید شاهد اجرای کارت گرافیک های این برند با گرمی شدید باشید به همین دلیل دلیل تولید‌کنندگان سری‌های حرفه‌ای آن‌ها را به خنک کننده‌ تجهیز می‌کنند. کارت گرافیک GeForce GTX 1070 Ti WINDFORCE 8G شرکت گیگابایت دارای دو فن خنک‌کننده است که تا حد زیادی گرمای کارت گرافیک را به محیط بیرون منتقل می‌کند.این کارت گرافیک برای بسیاری از امرود یک انتخاب بسیار خوب محسوب می شود.

مادربرد های شرکت گیگابایت و فروش محصولات خوش قیمت

شرکت گیگابایت در این بخش نیز فناوری های جالبی را برای کاربران فراهم آورده است. این کمپانی مشهور در این بخش بیشتر نیاز های کاربران را هدف قرار داده تا بتواند فروش فوق العاده ای را تجربه کند. در این قسمت قصد داریم به بررسی یک محصول از این برند بپردازیم.

مادربرد شرکت گیگابایت مدل GA-AX370-Gaming K7شرکت گیگابایت

این محصول یکی از برترین مادربرد های شرکت گیگابایت به شمار می رود، این مادربرد بر پایه‌ی چیپ‌ست AMD X370 شرکت ای‌ام‌دی ساخته شده و از سوکت نصب پردازنده‌ی AMD AM4  استفاده می‌کند تا شرایط مساعدی را برای محصول خود فراهم کند، با درنظرگرفتن مجموعه‌ی چیپست و سوکت پردازنده‌این محصول ، می‌توانید از پردازنده‌های سری A نسل هفتم، Athlon و Ryzen شرکت یاد شده  روی این مادربرد استفاده کرد. قبل از اعلام برخی مشخصات این محصول بهتر است این موضوع را مشخص کنیم که این مادربردATX  است و چهار عدد اسلات DDR4 برای نصب حافظه‌ی رم روی مادربرد GIGABYTE GA-AX370-Gaming K7 در نظر گرفته شده و می‌توان تا 64 گیگابایت رمDDR4  را روی آن نصب کرد این مشخصات شاید بر پایه بهترین ویژگی های موجود در بازار نباشد اما بدون شک بسیار مناسب برای کاربران خواهد بود و حداکثر فرکانس رم پشتیبانی‌شده در این مادربرد 3600 مگاهرتز است و نصب کارت گرافیکی با استفاده از اسلات PCI Express x16 امکان‌پذیر می‌شود.

در این بخش یک موضوع را باید در نظر گرفت که مادربرد شرکت گیگابایت دارای دو عدد پورت LAN از نوع Intel GbE و Rivet Networks Killer E2500  دارد و امکانات بسیار خوبی را برای کاربران فراهم می کند. کارت صدای این مادربرد ازنوع Realtek® ALC1220 است و در پنل پشتی این محصول، سه عدد USB 3.1 نسل 2 و شش عدد USB 3.1  نسل 1 قرار دارد. این موضوع را باید در نظر گرفت که برای اتصال این مادربرد به نمایشگر نیز فقط یک درگاه HDMI استفاده شده است. در این محصول شرکت گیگابایت گیمر ها و جامعه ی آن ها را هدف قرار داده است اما بسیاری از عادی نیز از این ویژگی بهره می برند.

مادر بردی که در این بخش قصد داریم به معرفی آن بپردازیم نیز یک محصول گیمینگ به شمار می رود. این مادربرد که ازنسخه معرفی شده قدیمی تر است نیز طرفداران زیادی دارد.

مادربرد شرکت گیگابایت مدل GA-H110M-S2PTمادربرد شرکت گیگابایت مدل GA-H110M-S2PT

شرکت گیگابایت تنها به ساخت مادربرد های گیمینگ مشغول نیست و در این میان محصولاتی وجود دارد که با قیمت مناسب برای بسیاری از کارها مناسب است. در این میان مادربرد یاد شده طرفداران بسیاری دارد.

این محصول در فرم فاکتور microATX ساخته شده و از چیپ‌ست H110 اینتل استفاده می‌کندواین مادربرد از سوکتLGA 1151اینتل برای نصب پردازنده‌ی مرکزی بهره می‌برد و امکان نصب پردازنده‌های نسل ششم اینتل در آن وجود دارد.

در کنار این موضوع حافظه رم نیز اهمیت بسیار بالایی دارد و در این بخش مادبرد یاد شده باید از ماژول‌های DDR4 استفاده کنید. مادربرد شرکت گیگابایت شرایطی را ایجاد می کند که می‌توان مجموعا تا 32 گیگابایت حافظه‌ی DDR4 را درون دو اسلات DIMM مورد استفاده قرار داد و نصب کارت‌ گرافیکی به وسیله‌ی یک عدد اسلات PCI Express x16 انجام می‌شود که در حالت16 برابر فعال است.البته این تمام امکانات مادربرد یاد شده نیست و تعدادی درگاه دیگر هم روی برد اصلی وجود دارد، از جمله یک عدد اسلات PCI Express x1 و دو عدد اسلات PCI استاندارد که برای اضافه کردن کارت‌های توسعه به کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرند، همچنین چهار عدد پورت SATA 3.0 در این قسمت وجود دارد که در زمان اتصال تجهیزات ذخیره‌سازی و درایوهای نوری هستند که کاربران را برای ذخیره سازی کمک می کنند.در قاب پشتی این محصول نیز هم تعدادی پورت خروجی و ورودی است که شامل دو عدد پورت USB 3.0 و دو عدد پورت USB 2.0، پورت LAN گیگابیتی، پورت‌های صدا و پورت‌های اتصال ماوس و کیبورد می‌شوند.در این میان باید توجه داشت که این مادربرد برای خروجی مانیتور تنها یک پورت VGA یا همان D-Sub دارد و خبری از پورت های رده بالاتر نیست.

مادربرد شرکت گیگابایت مدل GA-Z170X-Gaming GTمادربرد شرکت گیگابایت مدل GA-Z170X-Gaming GT

در کنار مادربرد معرفی شده این محصول نیز طرفداران خاص خود را دارد. این مادربرد به چیپ‌ست Z170 اینتل مجهز شده‌است و می‌توان از پردازنده‌های Core i7 / Core i5 / Core i3 / Pentium / Celeron اینتل که قابل نصب روی سوکت Intel LGA 1151 هستند در آن استفاده کند. در این محصول چهار اسلات DIMM برای نصب حافظه RAM در مادربرد GA-Z170X-Gaming GT وجود دارد که می‌توان تا 64 گیگابایت حافظه را در آن نصب کرد. این محصول شرکت گیگابایت دارای سه عدد اسلات PCI Express برای نصب کارت گرافیکی است و می‌توان از چینش‌های متنوع SLI و CrossFire در آن بهره برد. نکته جالب توجه در این محصول حضور سه عدد اسلات PCI Express x1 برای افزودن کارت‌های توسعه در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید از کارت‌های جانبی مورد نظرتان در این مادربرد استفاده کنید و نیاز های خود را برطرف کنید، خروجی صدای مادربرد هم از نوع 5.1 کاناله است و  امکان شنیدن صدایی فراگیر را در اختیار کاربران قرار می دهد.  برای ارتباط دادن مادربرد به شبکه به صورت کابلی، یک سوکت LAN گیگابیتی در اختیار خواهید داشت که از سرعت و کیفیت بالایی تشکیل شده است.

به طور کلی شرکت گیگابایت در این مادربرد از مواد باکیفیتی استفاده کرده‌است و اتصالات درونی سوکت پردازنده، اسلات‌های حافظه و کارت گرافیک را یک لایه از آبکاری طلا پوشانده تا ارتباط بهتری میان قطعات و مادربرد برقرار شود این ویژگی کمتر مورد استفاده در برند های دیگر قرار می گیرد از این رو گیگابایت یک فناوری تقریبا خاص را برای محصول خود در نظر گرفته است.، این موضوع پایان ماجرا نیست و در پنل پشتی این مادربرد، پورت‌های خروجی تصویر HDMI و DisplayPort را در اختیار خواهید داشت. در این میان شاید جالب ترین نکته در محصولات این برند را نی توان سیستم بایوس دوگانه در نظر گرفت کرده‌است تا در صورت خراب‌شدن یکی از بایوس‌ها، دیگری بتواند نقش جایگزین را ایفا کرده و وقفه‌ای در استفاده شما از مادربرد به وجود نیاید.

محصولات گیمینگ در بازار جهان چه محصولاتی هستند؟محصولات گیمینگ در بازار جهان چه محصولاتی هستند؟

در این قسمت و قبل از بررسی محصولات دیگر شرکت گیگابایت قصد داریم به بررسی موضوعی بپردازیم که این روز ها بسیار مورد توجه کاربران است و این موضوع را اختصاص می دهیم به کلمه ی گیمینگ که در محصولات حوزه فناوری این روز ها بسیار شنیده می شود. به طور کلی زمانی که گفته می شود این محصول گیمینگ است برخی کاربران حس می کنند مورد نیاز آن ها نیست و این محصول تنها برای گیمر ها است یا این محصول در مقایسه با برند های دیگر به واسطه این اسم گرانتر است که در واقع اینطور نیست.

به طور کلی در بخش گوشی های هوشمند و قطعات کامپیوتر های به محصولاتی گیمینگ گفته می شود که سرعت پردازش بسیار بالایی دارند و تمرکز در ساخت این محصول بر پایه سرعت بوده است. در این میان برخی ویژگی های دیگر نیز کمتر مورد نیاز کاربران هست نیز با قدرت کمتری در اخیتیار کاربران قرار می گیرد با این وجود محصولات گیمینگ نیز مختص گیمر ها نیست و کاربران عادی نیز می توانند از این محصولات بهره مند شود و به قدرت بالاتری دسترسی پیدا کنند فقط در هنگام خرید این محصولات باید به تمام ویژگی های محصول توجه کرد به عنوان مثال اگر کاربری قصد خرید یک گوشی هوشمند پرسرعت را دارد و در عین جال دوربین برای وی اولویت است خرید یک محصول گیمینگ جالب توجه نیست. در خرید محصولات گیمینگ یک موضوع را نیز باید در نظر گرفت که این محصولات باید از سیستم خنک کننده ی مخصوصی بهره مند شوند در غیر این صورت ممکن است که با مشکلات جدی رو به رو شویم.

با تمام این تفاسیر خرید یک محصول گیمینگ برای تمام افرادی که قصد سریعتر انجام دادن کارهای خود را دارند بسیار مناسب است و توصیه می کنیم اگر دنبال محصولی هستید که با سرعت به امور روزمره خود بپردازید. این محصولات را از دست ندهید . در بخش سرعت این محصولات با وجود ویژگی های عالی به دلیل اینکه برخی قابلیت ها را ندارد قیمت بسیار مناسب تری را در اختیار کاربران قرار می دهد.

حال پس از بررسی این محصولات به معرفی ادامه محصولات شرکت گیگابایت می پردازیم

هدفون نیز در سال های اخیر محصولی است که شرکت گیگابایت به ساخت آن پرداخته و موفقیت های خوبی را نیز در این مسیر به دست آورده است. در این میان قصد داریم به پرفروش ترین هدفون این برند مشهور بپردازیم.

هدفون شرکت گیگابایت مدل H11هدفون شرکت گیگابایت مدل H11

هدفون یاد شده مدتی پیش توسط شرکت گیگابایت روانه بازار فروش شد. این محصول کارآمد برای گوش‌کردن به موسیقی با موبایل یا پخش‌کننده‌ی قابل‌ حمل است. این محصول شرکت گیگابایت بسیار سبک‌وزن است؛ به همین دلیل کاربران می‌توانند به‌راحتی از آن هنگام پیاده‌روی استفاده کنندو رابط آن از نوع جک 3.5میلی‌متری است که با تمامی موبایل‌ها و پخش‌کننده‌های موسیقی قابل‌حمل سازگار است.

در بررسی این هدفون خواهیم یافت که طول کابل این محصول 1.2 متر است همچنین امپدانس این هدفون 16اهمی است و با اکثر موبایل‌ها هماهنگ می‌شود و پاسخ فرکانسی آن 150 تا 20000 هرتز است.

به طور کلی این محصول با قیمتی بسیار ارزان و کیفیتی پذیرفتنی، برای کاربران عادی بسیار پرکاربرد واقع می‌شود. از دید بسیاری از کاربران اگر قصد دارید یک هدفون حرفه ایی با قیمت مناسب برای گوشی هوشمند خود خرید کنید این عنوان بدون شک یک انتخاب خوب برای کاربران خواهد بود. شرکت گیگابایت این هدفون را با قیمتی مناسب تر روانه بازار کرده تا فروش بهتری را به دست آورد. این محصول نیز در بازار ایران با گارانتی آواژنگ موجود است و می توان از آن به عنوان یک محصول بی نقص استفاده کرد.

گیم باکس محصول منحصر به فرد شرکت وابسته به گیگابایتگیم باکس محصول منحصر به فرد شرکت وابسته به گیگابایت

در مورد شرکت AORUS در ابتدای این مقاله صحبت کردیم، این محصولات گیگابایت بسیار هیجان انگیز هستند. گیم باکس AORUS GTX 1070 می‌تواند برای افزایش قدرت پردازش گرافیکی در کامپیوتر و لپ‌تاپ‌ها مورد استفاده قرار گیرد. ارتباط این محصول با کامپیوتر بسیار ساده است و این محصول از طریق رابط Thunderbolt 3 به کامپیوتر متصل می‌شود، درواقع شرکت گیگابایت یک کارت گرافیک با تراشه‌ی GeForce GTX 1070 به اضافه‌ی یک سیستم خنک‌کننده وپاور در یک جعبه‌ی بسیار مقاوم قرار داده تا به راحتی بتوان آن رابه لپ تاپ خود متصل کرد تا سیستم قدرتمند تری را در اختیار کاربران قرار می دهد. شرکت گیگابایت در قسمت پشتی این محصول درگاه‌هایی را قرار داده که شامل یک پورت Display Port، یک پورت HDMI، دو پورت DVI، چهار پورت USB و یک پورت Thunderbolt3 است.

در این محصول درگاه هایی که حضور دارد که کار را برای کاربران آسان تر می کند. روی این محصول شامل سه پورت USB3.0 و یک پورت USB3.0 از نوع Quick charge است،  این محصول انرژی مورد نیاز خود را از طریق برق شهری تامین می‌کند. شرکت گیگابایت برای این محصول کیف قرار داده که بسیار ارزشمند است. در این محصول می‌توان مانیتور خود را از طریق درگاه‌‌های HDMI، Display Port و حتی DVI به این محصول حرفه‌ای متصل کرد تا رزولوشن تصویر بالایی را از آن خروجی به دست آوردو  کارت گرافیک ارائه شده روی این محصول GIGABYTE Geforce GTX 1070 mini ITX OC 8G بوده که یک گرافیک بسیار کوچک به شمار می رود. ساخت این محصول بدون شک یکی از جذاب ترین محصولات برای افرادی است که نیاز به یک سیستم گرافیکی دارند و در تمام روز مجبور هستند محیط های مختلفی را تجربه کنند.

مشکلات برند و شرکت گیگابایتمشکلات برند و شرکت گیگابایت

به طور کلی پس از بررسی محصولات شرکت گیگابایت یک موضوع را می توان فهمید که در سال های اخیر این کمپانی بخش توسعه خود را کمتر از گذشته اهمیت می دهد و در حال حاضر قصد دارد به ساخت محصولات خود و فروش آن ها در بازار جهانی بپردازد. این موضوع را باید در نظر گرفت که شرکت گیگابایت محصولات خود را در سراسر جهان عرضه می کند و بدون شک باید نوآوری های بیشتری داشته باشد به همین دلیل این موضوع را می توان بزرگترین ضعف شرکت گیگابایت قلمداد کرد. این کمپانی با وجود سود خود هیچگاه در کنار برترین ها قرار نگرفت در نتیجه می توان یکی از بزرگترین ضعف های این برند را همگام نبودن با بازار جهانی و برند هایی مانند لنوو و ایسوس در نظر گرفت.

در بازار ایران نیز این برند ضعف هایی دارد و برخی از محصولات به روز این کمپانی وارد کشور نمی شود و بسیاری از محصولات این برند در حال حاضر ناموجود هستند. این کمپانی که در میان برند های برتر حوزه فناوری قرار می گیرد در بازار جهانی شرایط تقریبا خوبی دارد و فروش خوبی را در بخش های مختلف تجربه می کند. در مورد آینده این برند نیز مانند تمام برند های حوزه فناوری نمی توان صحبت هایی را انجام داد با این وجود کمپانی گیگابایت باید بخش توسعه خود را افزایش دهد در غیر این صورت این امکان وجود دارد که به سرنوشتی مانند برخی کمپانی های قدرتمند دچار شود و از برند های برتر این حوزه فاصله بگیرد.

بخش پایانی و جمع بندی در مورد شرکت گیگابایتبخش پایانی و جمع بندی در مورد شرکت گیگابایت

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان شد این کمپانی در کنار برند های قدرتمند حوزه کامپیوتر در کشور تایوان تاسیس شد. این کمپانی از معدود برند هایی محسوب می شود که مالک شخصی ندارد و به صورت سهام عام است. این موضوع را در نظر بگیرید که کمپانی گیگابایت در بازار سهام بورس این کشور فعالیت دارد و اگر قصد داشته باشیم مالکین این برند را اعلام کنیم تقریبا غیر ممکن است.

البته این موضوع را باید در نظر گرفت که مدیرانی که در راس کار برند گیگابایت قرار دارند از افرادی محسوب می شوند که این برند را تاسیس کرده اند. این کمپانی در همان سال های ابتدایی توانست شهرت خوبی را به دست آورد و موفقیت های بسیاری چند سال پس از تاسیس این شرکت رقم خورد. البته این موضوع را باید در نظر گرفت که این موفقیت ها به صورت همیشگی نبود و برخی از محصولات این برند نیز با شکست رو به رو شد. گوشی های هوشمند این برند نیز یکی از محصولاتی به شمار می رود که با شکست رو به رو شد و برای همیشه به فراموشی سپرده شد.

اگر قصد داشته باشیم برند گیگابایت را در یک بخش کوتاه توصیف کنیم باید به این نکته اشاره کرد که گیگابایت در ابتدا با آرمش با امور خود رسیدگی می کرد اما از اوایل سال 203 به بعد توانست بسیاری از بخش های خود را گسترش بدهد و فروش خوبی را آغاز کند اما به طور کلی به دلیل ضعیف بودن پیشبینی های مدیران این برند برای آینده این کمپانی نتوانست خود را به عنوان یک برند حرفه ایی در بخش های موبایل ، تبلت و نوت بوک به جهان معرفی کند و تقریبا در هیچ کدام یک از موارد یاد شده نتوانست در سال های جاری موفقیت به دست آورد. البته این موضوع را باید در مورد شرکت گیگابایت در نظر گرفت که این کمپانی در کنار مواردی که یاد شد موفقیت هایی نیز داشته و این برند مشهور در بخش لوازم جانبی و کارت گرافیک و مادربرد شهرت بسیار خوبی دارد و توانسته نیاز های کاربران را به برترین شکل برطرف کند.

این برند مشهور در بخش قطعات کامیپوتری در بازار ایران نیز موفقیت های خوبی را به دست آورده و در کنار برند های قدیمی مانند ایسوس و لنوو توانسته در بخش های مختلف فروش خوبی را در کشور ما به همراه آورد هرچند که در سال جاری بسیاری از محصولات این برند در بازار ما ناموجود بودند که به نظر به زودی محصولات این برند از جمله محصولات گیمینگ آن وارد بازار فروش شوند.

به طور کلی این برند بدون حاشیه همواره در کنار انتخاب های خرید برای نیاز های کاربران قرار داشته اما این موضوع را باید در نظر گرفت که گیگابایت به طور کلی فعالیت های بسیار کمی را در سال اخیر داشته است و این موضوع باعث می شود که کمی محصولات این برند با نیاز های به روز کاربران فاصبه گیرد با این وجود باید دید این برند مشهور چگونه در سال 2018 این مشکل را برطرف می کند و به روند رو به رشدی که در دهه گذشته دست پیدا کرده بود باز می گردد اگر این اتفاق رخ دهد بدون شک گیگابایت مانند سال های اخیر یکی از تاثیر گذار ترین برند های حوزه تکنولوژی به شمار می رود در غیر این صورت باید دید چه سرنوشتی برای شرکت گیگابایت پیش خواهد آمد. در سال های اخیر برند های چینی به خوبی مسیر پیشرفت را پیدا کرده اند و برند هایی که زادگاهی خارج از این کشور دارند برای بقا و حفظ فعالیت های خود باید تلاش های بیشتری انجام دهند.

نظر شما در مورد برند گیگابایت و این شرکت مشهور که حدود 30 سال قدمت دارد چیست؟ آیا تجربه خرید محصولات گیگابایت را دارید یا این گزینه همواره در کنار برند های مورد بررسی شما قرار گرفته و دربیشتر اوقات محصولات کمپانی های پرفروش تر نظیر لنوو و ایسوس را انتخاب کرده اید؟

با ما در صفحه اینستاگرام و تلگرام کالاسودا به روز باشید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

نظر خود را اینجا بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برو بالا