اخبار

یکپارچه سازی سرویس ابری برای مدیریت اطلاعات

کالاسودا - کالاسودا – گوگل در سال ۲۰۱۶، سرویس مدیریت API را کسب کرد، اما در سال های اخیر خدمات این سرویس بسیار محدود شده بود.

با این حال اپیجی اعلام کرد که تعدادی آپدیت کوچک برای یک ادغام جدید با پلتفرم سرویس ابری گوگل معرفی کرده است. این مشارکت عمده با مدیریت داده های ابری و اطلاعات یکپارچه سازی شرکت informatica است که اساساً یک شریک همگانی برای google Apigee است.

همانند تمام مشارکت ها در این فضا، این قرارداد با informatica نیز شامل برخی از توافقنامه های همکاری و بازاریابی می‌شود. اما این تمام ماجرا نیست. آنچه که این معامله را برجسته می کند این است که گوگل در واقع برخی از ابزارهای informatica را به apigee اضافه می کند. این به کاربران Apigee اجازه می دهد تا از طیف گسترده ای از ادغام های اینفورماتیکا با برنامه های سازمانی شخص ثالث استفاده کند، در حالی که کاربران informatica قادر خواهند بود API های خود را از طریق برنامه Apigee منتشر کنند و این خدمات را برای آنها مدیریت کنند.

برخی از رقبای گوگل از جمله مایکروسافت نیز خدمات یکپارچه خود را ایجاد کرده اند. اد آنوف به عنوان مدیر محصول سرویس ابری گوگل می گوید: شما می توانید یک پلتفرم یکپارچه سازی بسازید، اما اگر آن را ندارید نمی‌توانید از نیازهای مشتریان خود آگاه باشید. با این برنامه مدیریت با رویکردهای مختلف برای ایجاد ارتباطات قوی و مدیریت نیازهای مشتری و اطمینان از رضایت آنها استفاده کنید. در عوض گوگل می تواند به عنوان یک شریک باشد که بتواند به اعتبار موسسه شما کمک کند.

به همین ترتیب، رونن شوآرتز مدیر کل و مدیر عامل یکپارچه سازی داده ها، داده های بزرگ و سرویس های ابری در شرکت اینفورماتیکا یادآور شده است که بسیاری از مشتریان این شرکت به دنبال حرکت به سمت سرویس های ابری است و این حرکت کار را برای مشتریان اینفورماتیکا و آغاز همکاری برای ساخت دیگر اپلیکیشن های خارجی تسهیل می کند. او اضافه کرد: ما اکنون این کار را به صورت بهینه سازی و یکپارچه با همکاری گوگل در اختیار مشتریانمان قرار می دهیم.

برای هر یک از فرآیندها یا وظیفه‎ ها‌‎، سیستم‎ ها‌‎ی جداگانه‌ معروف به سیستم‎ های جزیره‎ ای در محدوده آن فرآیند و وظیفه تهیه می ‌‎شد که در زمان خود مزایای زیادی را به همراه داشت اما برخی مشکلاتی از جمله ناتوانی در اتصال سیستم‎ ها به یکدیگر موجب شد تا مهندسین شبکه به دنبال راه دیگری باشند چرا که طراحی سیستم‎ ها‌‎ در مورد بخشی از سازمان بود که اهداف کلی سازمان را به نحو مطلوب برآورده نمی‎کرد. از این رو مهندسی در پی چاره از سیستم یکپارچه ‎سازی سازمانی استفاده نمودند. این کار علاوه بر هماهنگی میان بخش ‎ها‌‎ی مختلف سازمان، از هزینه ‎ها‌‎ی اضافی نیز جلوگیری می‏ کرد.

با عضویت در کانال تلگرام کالاسودا در جریان آخرین خبرهای حوزه فناوری قرار بگیرید

با این زنگ ویدئویی مطمئن شوید چه کسی پشت درب است
سهام تسلا سقوط کرد
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
برو بالا