اخبار

یک استارتاپ اپل را به سرقت متهم کرد

کالاسودا- کالاسودا_یک شرکت استارتاپ اپل را متهم به سرقت ابداعات خود کرد. ادعایی که می تواند زمینه ساز یک جنجال رسانه ای علیه این شرکت باشد.

اما ماجرا از چه قرار است ؟ استارت آپ تندرستی Omni MedSci اپل را متهم کرده که با استفاده از ۴ فناوری ثبت شده این شرکت ساعت خود را ساخته است. این موارد همه به استفاده از منبع نور در گجت پوشیدنی برای سنجش معیارهای مختلف خون اشاره دارند.

اخیرا شرکتی علیه اپل اقامه دعوی کرده است. این شرکت ادعا می کند حسگر ضربان قلب ساعت اپل براساس یک فناوری دزدی ساخته شده است.محمد اسلام موسس این استارت آپ در شکایت خود اعلام کرده که با متخصص فناوری پزشکی اپل، طراح سخت افزار و حتی نایب رئیس بخش بازاریابی اپل چندبار  ملاقات کرده و درباره این حق امتیازها مذاکره کرده است.

اما ادعای وی دقیقا چیست ؟ وی مدعی است که در سال ۲۰۱۶ حق امتیاز اختراع های خود را به کارمندان اپل نشان داده اما این شرکت ناگهان ارتباطش را با او قطع کرد  حق امتیاز اختراعات در ۲۰۱۷ تایید شدند و یکی از آنها نیز در ۲۰۱۸ تایید شد که با استفاده از منبع نور سطح گلوکوز خون را اندازه می گرفت.

به نظر می رسد اسلام قبل از اپل از هواوی، نوکیا و شرکت وریزون برای سوءاستفاده از حق امتیاز اختراع شکایت کرده است.اپل معمولاً به تولید سخت‌افزارهای نوین و دارای طراحی صحیح معروف است. از محصولات سخت‌افزاری این شرکت می‌توان آیپد، آی‌مک، مک بوک و آی پاد و آیفون و اپل واچ و اپل تی وی را نام برد.همچنین این شرکت در زمینهٔ تولید نرم‌افزار هم فعالیت دارد. نرم‌افزارهای آی‌تونز، آی‌لایف، آی ورک و سیستم‌عامل مورد استفاده در رایانه‌های این شرکت مک اواس ده نیز نمونه‌هایی از فعالیت نرم‌افزاری این شرکت هستند.

با ما در کانال تلگرام کالاسودا همراه باشید

مطالب مرتبط

برو بالا