اخبار

یک مرد چینی با فروش  ۴۰ هزار آیفون تقلبی رکورد زد

یک مرد چینی با فروش  ۴۰ هزار آیفون تقلبی رکورد زد|کالاسودا

کالاسودا- یک مرد چینی با فروش  ۴۰ هزار آیفون تقلبی رکورد زد|کالاسوداکالاسودا_یک مرد چینی با تولید و فروش بالغ بر ۴۰ هزار گوشی هوشمند اپل رکورد زد. درواقع این فرد متهم است بیش از ۴۰ هزار کاربر را فریب داده و از سادگی انان سوء استفاده کرده است .

سال ها است که چینی ها علاقه بسیار زیادی به محصولات شرکت اپل دارند. علاقه ای که گاهی تا مرز فروش کلیه و خرید جدیدترین محصولات اپل پیش می رود  .

اکنون خبرها حکایت از آن دارند که یک مرد چینی از این علاقه بیش از حد مردم به گوشی های اپل سوء استفاده کرده و محکوم به توزیع بیش از ۴۰ هزار گوشی هوشمند تقلبی اپل بین کاربران است . بررسی ها نشان می دهد این مرد ، از همین طریق ۱٫۱ میلیون دلار درآمد نامشروع  کسب کرده است . درامدی که اکنون در بانک هایی در  نیوجرسی و فلوریدا نگهداری می شود .

شاید تصور کنید این فرد کم سن و سال و یا حتی نوجوان باشد . اما این متهم ۴۳ سال دارد و پیش از این نیز سابقه خرید و فروش موبایل های نامعتبر یا تقلبی را در کارنامه مجرمیت خود ثبت کرده است . اما گستره فعالیت های غیرقانونی این مرد تنها به داخل مرزهای چین محدود نمی شود و به دیگر کشورها نیز نفوذ کرده است . برای مثال ، این قاچاقچی چینی با نفوذ به بازار موبایل کشورهایی مثل ایالات متحده ، نه تنها ایفون های تقلبی فروخته ، بلکه ، عملا قاچاق نیز انجام داده است .

بر همین اساس است که وزارت دادگستری آمریکا  این مرد را که اتفاقا در خاک ایالات متحده سکونت دارد ، به جرم فروش محصولات تقلبی با برچسب شرکت اپل متهم کرده است . به بیانی دقیق تر ،  شناسایی این فرد حاصل تحقیقات مشترک وزارت امنیت داخلی و وزارت دادگستری آمریکاست. بررسی های مذکور ،  از سال ۲۰۱۵ آغاز شد و در همین تاریخ نیز متهم چینی برای نخستین مرتبه   شناسایی و دستگیر شد.

جالب ترین بخش ماجرا این است که بدانید ، ویزای چینی کلاهبردار ، یک ویزای تقلبی دانشجویی است . وی عضوی ارشد از یک باند قاچاق و کلاهبرداری بزرگ است که در خاک آمریکا نیز نفوذ کرده اند. این چینی کلاهبردار و ۳  همدستش که ملیت های دیگری دارند از سال ۲۰۰۹ بیش از ۴۰ هزار محصول تقلبی با برچسب اپل مانند  iphone  و  ipad  را به خاک آمریکا قاچاق کرده اند. آنها حجم زیادی از اسناد تجاری و لوگوهای اپل را نیز به داخل امریکا منتقل کرده اند

مطالب مرتبط

برو بالا