یک گام الکترونیکی دیگر در پیوند اعضا

0
195

بیماران پیوند عضو به دلیل سختی بیماری شان از سوی وزارت بهداشت مورد حمایت قرار می گیرند و حالا حواله توزیع داروهای آن ها به صورت الکترونیکی صادر می شود.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، پیوند عضو در ایران مانند دیگر نقاط جهان با سختی های ویژه ای برای بیماران همراه است. به همین دلیل مدتی است که وزارت بهداشت برای کاهش سختی این بیماران به تکنولوژی تکیه می کند.

در همین رابطه، رئیس اداره امور بیماری‌های خاص و پیوند معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از الکترونیکی شدن حواله داروهای پیوند عضو خبر داد.

طبق گفته مهناز شیخ شعاعی حدود 14 هزار بیمار پیوند شده در محدوده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال دریافت خدمات درمانی هستند و روزانه تعداد زیادی از این بیماران که تازه پیوند شده‌اند، برای دریافت حواله داروهای پیوند و یا تمدید حواله‌های قبلی به ستاد معاونت درمان مراجعه می‌کنند که مشکلات متعددی از جمله نیاز به مراجعه مکرر بیماران را بوجود آورده بود.

به همین دلیل، اداره امور بیماری‌ها و پیوند معاونت درمان دانشگاه برای افزایش دسترسی و تسهیل امور برای این بیماران، با پیگیری و هماهنگی با معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و دانشگاه از 13 مردادماه 98 با دریافت دسترسی به سامانه غذا و دارو، کلیه حواله داروهای بیماران مذکور را به صورت الکترونیک صادر می‌کند.

در همین خصوص اعلام شده که با الکترونیکی شدن این فرایند، بیماران پس از انجام پیوند با اولین مراجعه به معاونت درمان و ثبت اطلاعات در سامانه مرتبط به داروخانه‌ها و سازمان غذا و دارو (سامانه HIX) به نشانی https://scm.fda.gov.ir/default  تا پایان عمر می‌توانند با نسخه پزشک به داروخانه مراجعه و داروی خود را دریافت کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از