۱۵ خودروی برقی با طولانی‌ترین برد را بشناسید

در این مطلب با ۱۵ خودروی برقی که طولانی‌ترین برد را دارند، آشنا می‌شوید.

به گزارش کالاسودا، این روزها اضطراب راه دور با وسیله نقلیه یک نگرانی غیر منطقی است اما مسافتی که می‌توان با خودروی برقی طی کرد، از عوامل کلیدی است که هنگام خرید خودرو باید در نظر گرفت.

البته خبر خوب اینکه برد خودروهای برقی به مدد فناوری در سال‌های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته و این نوع وسایل نقلیه را کاربردی کرده است، به خصوص انکه بتوان خودرو را در خانه شارژ کرد.

اما سوال اینجاست که کدام خودرو بیشترین پیمایش را با یک بار شارژ دارد؟

در این مطلب لیست جهانی خودروها را با هم بر اساس بیشترین تا کمترین برد، مرور می‌کنیم.

 

خودرو شماره یک Ram 1500 REV است که بردی معادل ۸۰۰ کیلومتر دارد و ۲۰۲۵ راهی بازار می‌شود.

 

خودرو شماره دو مرسدس مدل EQS 450+AMG Line است که بردی معادل ۷۲۹ کیلومتر{ ۴۵۳ مایل} دارد. با شارژ ۲۰۰ کیلوواتی در عرض نیم ساعت ۸۰ درصد باتری این خودرو پر می‌شود اما در خانه با شارژر دیواری ۷ کیلووات ساعتی حدود ۱۵ ساعت زمان می‌برد تا کامل شارژ شود. قیمت پایه این خودرو ۱۰۲ هزار پوند است که فناوری و راحتی را به راننده و سرنشین می‌دهد.

 

خودروی Fisker Ocean در رتبه سوم جای می‌گیرد که ۴۴۰ مایل معادل ۷۰۸ کیلومتر برد دارد و در میان شاسی بلندهای برقی شماره یک بوده و اواخر امسال راهی بازار می‌شود و قیمتش از ۶۸ هزار دلار شروع می‌شود.

 

خودرو چهارم تسلا مدل S Dual Motor AWD است که ۴۰۵ مایل معادل ۶۵۱ کیلومتر برد دارد که لقب بهترین رزمناو راه دور شرکت آمریکایی را یدک می‌کشد و فضای داخلی مدرن و مینیمالیستی دارد.

 

خودرو پنجم پولستار ۲ با ۳۹۵ مایل برد معادل ۶۳۵ کیلومتر است که مدل ۲۰۲۴ این خودروی سوئدی ارتقا زیادی یافته و مجهز بهباتری ۸۲ کیلوواتی است که ۲۱ مایل بیشتر از تسلا مدل ۳ و ۳۰ مایل بیشتر از بی ام و i4 eDrive40 برد دارد.

 

خودروی ششم BMW i7 است که ۳۸۷ مایل معادل ۶۲۲ کیلومتر برد دارد. پرچمدار خودرروساز آلمانی سال پیش راهی بازار شد که شاخص ترین قابلیت داخلی آن داشتن صفحه نمایش سینمایی ۳۱.۳ اینچی برای سرنشینان عقب است. قیمت پایه این خودرو ۱۱۰ هزار پوند است.

 

خودروی هفتم مرسدس بنز EQE با بردی معادل ۳۸۴ مایل، یعنی ۶۱۷ کیلومتر است و برادر کوچکتر EQS {پرچمدار کمپانی} است و با شارژر ۱۷۰ کیلوواتی حدود ۳۲ دقیقه به ۸۰ درصد شارژ می‌رسد و قیمت پایه آن ۷۴ هزار پوند است.

 

خودروی هشتم Hyundai Ioniq 6 است که ۲۰۲۲ با بردی معادل ۳۸۲ مایل یعنی ۶۱۴ کیلومتر راهی بازار شد و کمی شکل پورشه سری G‌ است.شکل خاص آن به دلیل کارآیی تعریف شده خودرو بوده و برای رسیدن به برد مورد نظر راننده باید چرخ ۱۸ اینچی و آینه‌های دیجیتالی را جداگانه بخرد. قیمت این خودرو از ۴۶ هزار پوند شروع می‌شود.

 

خودروی نهم BMW iX با برد ۳۸۰ مایل معادل ۶۱۱ کیلومتر است که مدل جسورانه برند آلمانی است که شارژ خانگی آن با شارژر ۷ کیلوواتی ۱۶ ساعت طول می‌کشد اما با ایستگاه شارژ ۱۰۵ کیلوواتی نیم ساعته پر می‌شود.

 

خودروی دهم پولستار ۳  با ۳۷۹ مایل برد معادل ۶۰۹ کیلومتر است. برند مستقل شده از ولوو شاسی بلند خود را سال پیش معرفی کرد و رقیب BMW iX با برچسب قیمتی ۷۹ هزار پوند است.

 

خودرو یازدهم تسلا مدل ۳ با برد ۳۷۴ مایل معادل ۶۰۱ کیلومتر است که پرفروش‌ترین خودروی برقی در انگلیس است.

 

خودروی دوازدهم Lotus Eletre با برد ۳۷۳ مایل معادل ۶۰۰ کیلومتر است که اولین شاسی بلند این برند هم محسوب می‌شود.

 

خودروی سیزدهم Ford Mustang Mach E با ۳۷۲ مایل برد معادل ۵۹۸ کیلومتر است که خودروی عضلانی با ۸ سیلندر نبوده، بلکه اولین شاسی بلند برند آمریکایی است که با شارژ خانگی ۱۴ ساعت طول می‌کشد تا پر شود.

 

بی ام و i4 خودروی چهاردهم است که ۳۶۵ مایل معادل ۵۸۷ کیلومتر برد دارد.

 

و در پایان خودروی مرسدس EQS  SUV با برد ۳۶۴ مایل معادل ۵۸۵ کیلومتر است. قیمت پایه این شاسی بلند آلمانی ۱۲۹ هزار پوند است.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها