۲۶۳ تراکنش مالی در هر کارتخوان انجام می شود

0
67

پرداخت های غیر نقدی در ایران انواع مختلف دارند و پرداخت از طریق درگاه های اینترنتی توانسته حجم قابل توجهی از این انواع پرداخت را به خود اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، پرداخت های اینترنتی در ایران به صورت روزانه مورد استفاده از سوی افراد زیادی قرار می گیرند و اگر به آمار دقیق در این زمینه توجه شود خواهید دید که در هر ماه ۲۳۲ بار هر درگاه اینترنتی در ایران، پرداخت انجام می دهد.

بنابراین گزارش، در ایران ۹ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۶۱۲ ابزار پرداخت غیر نقد فعال شامل ابزار پرداخت اینترنتی، ابزار پرداخت موبایلی و کارتخوان فروشگاهی وجود دارد که این ابزار،  ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون و ۲۷۵ هزار  تراکنش شاپرکی را در یک ماه انجام می دهند. سهم هر ابزار پرداخت در یک ماه، ۲۳۲ تراکنش می شود.

جزئیات گزارش اعلام شده در خصوص تراکنش ها مربوط به شهریور ماه است که در این مدت یک میلیون و ۳۷ هزار ابزار پرداخت اینترنتی فعال بوده و با استفاده از این درگاه های پرداختی، ۱۴۲ میلیون و ۷۲۹ هزار تراکنش در شبکه پرداخت به ثبت رسیده است.

در هر درگاه پرداخت اینترنتی تعداد ۱۳۸ تراکنش در شهریورماه صورت گرفته است. از سویی دیگر با استفاده از یک میلیون و ۲۲۵ هزار ابزار پرداخت موبایلی در همین ماه، ۱۴۲ میلیون و ۸۴۴ هزار تراکنش انجام شده است به این معنی که هر درگاه پرداخت موبایلی ۱۱۷ تراکنش را انجام داده است.

این در حالی است که ۷ میلیون و ۶۴۹ هزار کارتخوان فعال فروشگاهی نیز میزبان ۲ میلیارد و ۱۴ ملیون و ۷۰۰ هزار تراکنش در شهریورماه بوده است و این آمار نشان  می دهد که هر دستگاه کارتخوان فروشگاهی در مدت یک ماه ۲۶۳ تراکنش انجام داده است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها