۴ میلیون ایرانی کارت سوخت دارند

0
61

با وجود تاکید وزارت نفت بر ضرورت دریافت کارت سوخت از سوی مالکان وسایل نقلیه، تنها ۴ میلیون ایرانی تا کنون این کارت را دریافت کرده اند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، از آذرماه ۹۷ ثبت نام برای دریافت کارت سوخت آغاز شد و دارندگان وسایل نقلیه موظف به دریافت این  کارت شدند.

صدور ۴ میلیون کارت سوخت

از ۲۲ مرداد ماه نیز استفاده از کارت سوخت برای همه الزامی شد تا کسانی که کارت سوخت ندارند نتوانند سوخت دریافت کنند اما با وجود همه این سختی ها حالا اعلام شده تنها ۴ میلیون ایرانی کارت سوخت دریافت کرده‌اند و باقی دارندگان وسایل نقلیه از داشتن این کارت محروم هستند.

معطلی یک میلیون کارت سوخت در پست

در همین رابطه گفته شده که از ابتدای سال ۹۷ تا دهم شهریور ماه امسال را چهار میلیون و ۶۵۰ هزار کارت سوخت توزیع شده و یک میلیون کارت سوخت در باجه‌های پستی سراسر کشور باقی مانده که حدود نیمی از آن مربوط به تهران است.

از دلایل حجم بالای کارت‌های معطل مانده در تهران می توان به حضور نداشتن مالکان در آدرس اعلام شده در زمان توزیع و تمایل برخی هموطنان به داشتن پلاک خودرو تهران و اعلام آدرسی غیر از آدرس مالک در تهران و در نهایت حضور نداشتن در محل اشاره کرد.

این آمار در حالی اعلام می شود که صف‌های طولانی شعب پست نشان دهنده آن است که دارندگان وسایل نقلیه اقدام به دریافت کرده‌اند اما هنوز آنها نرسیده است.

گفتنی است که دولت برای حل مشکل مالکانی که کارت سوخت ندارند استفاده از کارت سوخت جایگاه‌ها را پیشنهاد داده که آن هم با محدودیت ۳۰ لیتر در روز مواجه شده است البته دولت اعلام کرده که این مسئله موقتی خواهد بود و پس از مدتی مالکان وسایل نقلیه دیگر اجازه استفاده از کارت سوخت جایگاه داران را هم نخواهند داشت.

یادآور می شود راه اندازی سامانه کارت سوخت در ایران با هدف کاهش مصرف بی رویه سوخت و کاهش قاچاق بوده و به نظر می‌رسد پس از دریافت کارت سوخت از سوی تمام مالکان وسایل نقلیه سهمیه بندی بنزین و گازوئیل در کشور کلید بخورد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از