۱۰ سال حبس برای استفاده از ارز دیجیتال در هند

به نظر می رسد دولت هند به هیچ عنوان تمایل ندارد که مردمش از ارز دیجیتال استفاده کنند. به گزارش خبرگزاری BloombergQuint لایحه ای قرار است به پارلمان ارائه شود که هرگونه فعالیت مربوط به ارز دیجیتال از جمله خرید، فروش، نگهداری و ماینینگ ممنوع و می تواند تا ۱۰ سال زندان در پی داشته باشد.

این لایحه “ممنوعیت ارز دیجیتال و مقررات ارز رسمی دیجیتال ۲۰۱۹” نامگذاری شده است. بنا به گزارشات علت ارائه این لایحه این است که ارز دیجیتال برای فرار مالیاتی، جا به جایی غیر قانونی پول و داد و ستد قاچاق استفاده می شود.

در حالی این خبر از طرف بلومبرگ ارائه شده است که چندی پیش خبرگزاری Quartz هشدار داد که اگر نخست وزیر Narendra Modi دوباره انتخاب شود احتمالا قوانین سختگیرانه تری در خصوص ارز دیجیتال به تصویب خواهد رسید.

البته بازار ارز دیجیتال در هند همین حالا هم ناپایدار است مخصوصا از زمانی که دادگاه عالی این کشور در جولای ۲۰۱۸ در خصوص ممنوعیت تمامی بانک ها در استفاده از ارز دیجیتال، طرف رزرو بانک هند را گرفت و رای به آن داد. بانک مرکزی هند نیز در ماه اپریل اعلام کرد که از توسعه بلاکچین و Smart Contract (نوعی زبان برنامه نویسی) پشتیبانی می کند اما اجازه آزمایش هرگونه پروژه ای که مربوط به ارز دیجیتال باشد را نخواهد داد.

همچنین رزرو بانک هند هرگونه همکاری در خصوص قانون جدید ارز دیجیتال را رد کرده است.

کشور هند تنها کشوری نیست که ارز دیجیتال را زیر نظر گرفته است. چین نیز به فکر ممنوعیت ماینینگ ارز دیجیتال است به این خاطر که با قوانین جاری و محلی مطابقت ندارد البته بعضی کارشناسان می گویند این کشور بیشتر تمایل دارد سیستم ارز دیجیتال را از نو پایه ریزی کند تا کنترل بیشتری به آن داشته باشد. بعضی از مقامات رسمی در نیویورک و ایالت های دیگر آمریکا نیز در خصوص سیستم ارز دیجیتال ابراز نگرانی کرده اند.

البته با تمام این نظرات استفاده از ارز دیجیتال در آمریکا رو به پیشرفت و فراگیر شدن است. E*Trade گزارش داده که می خواهد بر روی پلتفرم های خود اجازه استفاده از بیت کوین و تجارت Etherium را بدهد. کمپانی Facebook نیز گفته است به فکر استفاده از نوعی ارز دیجیتال مخصوص به خودش است.

اما در هند تجارت ارز دیجیتال در شرف متلاشی شدن است زیرا هر نوع استفاده از ارز دیجیتال به جزء صحبت کردن درباره آن ممنوع می شود در حالی که در دیگر نقاط دنیا این ارز کم کم دارد توسط کمپانی های بزرگ استفاده می شود.

همچنین نباید فراموش کرد که این لایحه می تواند به تجارت دیگر کشورها با هند آسیب برساند همچنان که دعوای تجاری بین چین و آمریکا دسترسی به بازار چین را مشکل کرده است. در این میان شاید یک نوع از شرکت هایی که احساس خطر می کنند شرکت های تولید کننده کارت گرافیک باشند. زیرا ۱.۳ بیلیون نفر برای استفاده از سیستم های ماینینگ ارز دیجیتال در خطر زندانی شدن قرار می گیرند و این موضوع فروش سیستم های مربوط به ماینینگ را کاهش می دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

لیست قیمت محصولات در کالاسودا

اخبار