10 ویژگی عالی گوگل کروم که بهتر است از آن‌ها استفاده کنید

گوگل کروم مرورگر مورد علاقهٔ بسیاری از کاربران است؛ در این مقاله با ده ویژگی گوگل کروم آشنا می‌شوید که آن را محبوب کرده است، اما ممکن است برخی از این ویژگی‌ها را ندانید.

10 ویژگی عالی گوگل کروم

تب کروم یا دسکتاپ خود را ارسال کنید

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، برای به اشتراک گذاشتن برگه کروم یا کل دسکتاپ در یک صفحه دیگر به نرم افزار سومی نیاز ندارید. کروم این قابلیت را دارد و استفاده از آن بسیار آسان است.

شما می‌توانید یک برگه، یک فایل یا کل دسکتاپ خود را ارسال کنید.

با Omnibox در داخل وب سایت‌ها جستجو کنید

Omnibox Chrome – به عنوان نوار آدرس شناخته می‌شود و می‌تواند کارهای مختلف انجام دهد. می‌توانید با موتور جستجوی انتخابی خود جستجوی مستقیم انجام دهید، اما می‌تواند وب‌سایت‌های خاصی را نیز جستجو کند.

برای جستجوی متن هایلایت کلیک راست کنید

یکی دیگر از ویژگی‌های جستجو در کروم، امکان جستجوی سریع هر عبارت فقط با هایلایت کردن متن است.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که متنی را هایلایت کرده و سپس راست کلیک کرده و “Search [provider] for [text].” را انتخاب کنید.

Tab Groups کروم

اگر تعداد زیادی برگه در کروم باز شده است، می‌توانید Tab Groups استفاده کنید. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد که برگه‌ها را در گروه‌ها سازماندهی کنید.

برگه‌های باز را جستجو کنید

یکی دیگر از ویژگی‌های مفید، جستجوی تب است. روی فلش کوچک در نوار بالای پنجره کروم ضربه بزنید و همه آنها را در یک لیست ببینید. اگر نام برگه را می‌دانید، آن را در نوار جستجو تایپ کنید

پس زمینه برگه جدید را به طور خودکار تغییر دهید

می‌توانید یک پس‌زمینه را تنظیم کنید تا همیشه از آن استفاده کنید، اما می‌توانید آن را به گونه ای تنظیم کنید که هر روز تغییر کند.

محل ذخیره دانلودها را تغییر دهید

به‌طور پیش‌فرض، کروم دانلودها  را در پوشه «Downloads» دستگاه شما ذخیره می‌کند.

در واقع شما دو انتخاب برای پوشه دانلود دارید. می‌توانید هر مکان پیش فرضی را انتخاب کنید یا هر بار از شما سوال شود دوست دارید فایل را کجا ذخیره کنید.

زیرنویس لایو برای هر ویدیو یا صوتی

«زیرنویس‌های زنده» قابلیتی است که به‌طور خودکار زیرنویس‌ها را برای هر ویدیو یا صدایی که در مرورگر شما پخش می‌شود، نمایش می‌دهد.

فعال کردن برنامه‌های افزودنی را در حالت ناشناس

در صورت تمایل می‌توانید به برنامه‌های افزودنی خاص اجازه دهید در حالت ناشناس مجاز باشند.

ویژگی‌های پنهان دیگر کروم

در نهایت، کروم دارای چند ویژگی مخفی است که ممکن است از آن‌ها مطلع نباشید. این ویژگی‌ها در پشت «پرچم‌هایی» پنهان هستند که باید به صورت دستی فعال شوند. گوگل به طور مداوم در حال اضافه کردن و حذف ویژگی‌های جدید است.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها