10 ویژگی عالی Xbox Series X و S که بهتر است بدانید

آیا بالاخره یک Xbox Series X یا S را تهیه کردید؟ ویژگی‌های زیادی در این کنسول بازی مایکروسافت قرار دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

10 ویژگی عالی Xbox Series X و S

Game Pass

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، اشتراک Game Pass به شما امکان می‌دهد بازی‌های جدید و قدیمی را به سرویس دانلود و بازی اضافه کنید.

دکمه اشتراک گذاری

سونی اولین شرکتی بود که با انتشار PS4 دکمه اشتراک‌گذاری را به کنترلر اضافه کرد و اکنون همه این کار را انجام می‌دهند.

سازگاری با نسخه‌های قبلی

مایکروسافت برای اطمینان از سازگاری کنسول‌های سری Xbox با سری Xbox One تلاش زیادی کرده است. این بدان معنی است که شما تعداد زیادی بازی از نسل قبلی را در دسترس دارید.

علاوه بر این، تعداد زیادی بازی Xbox 360 و Xbox اصلی در دسترس شماست.

Auto-HDR

Auto-HDR سطحی از درخشش HDR را به عناوینی که هرگز از آن پشتیبانی نمی‌کردند، اضافه می‌کند.

اکثر عناوینی که از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند، به طور پیش فرض Auto-HDR را فعال کرده اند. قبل از اینکه بتوانید از این ویژگی استفاده کنید، باید HDR را در ایکس‌باکس خود راه‌اندازی کنید.

همچنین می‌توانید با فشار دادن دکمه Xbox روی کنترلر و رفتن به Power & System > Settings > General > TV & Display Options > Video Modes و برداشتن علامت «Auto-HDR»، Auto-HDR را کاملاً خاموش کنید.

تقویت FPS

علاوه بر Auto-HDR، مایکروسافت ویژگی دیگری به نام FPS Boost را نیز توسعه داده تا بازی‌های قدیمی را بهتر اجرا کند.

بازی ایکس باکس ابری

اگر مشترک Game Pass Ultimate هستید ، به Xbox Cloud Gaming دسترسی خواهید داشت که به شما امکان می‌دهد بازی‌ها را از طریق اینترنت بدون نیاز به دانلود و نصب  بازی کنید.

Xbox Cloud Gaming همچنین به شما امکان می‌دهد عناوین Game Pass را در رایانه شخصی یا مک، اندروید، آیفون و آیپد و برخی تلویزیون‌های هوشمند اجرا کنید.

شبیه سازی بازی‌ها با سیستم عامل با RetroArch

کنسول‌های سری ایکس باکس نه تنها برای سازگاری با نسخه‌های قبلی عالی هستند، بلکه روشی عالی برای بازی عناوین قدیمی نیز هستند. با قرار دادن Xbox خود در حالت شبیه‌ساز چند سیستمی RetroArch، می‌توانید بازی‌های کلاسیک آرکید و بازی‌های PlayStation 2، GameCube و Dreamcast بازی کنید.

بازی‌های 120 هرتزی

نرخ تازه سازی120 هرتز به این معنی است که نمایشگر 120 بار در ثانیه تازه می‌شود.

در حالی که تعداد زیادی بازی از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کنند، بسیاری از آنها مانند Halo: Infinite در Xbox Series X حالت‌های 120 هرتزی را اختصاص داده اند. اینها تجربه گیم پلی روان‌تر را ارائه می‌دهند.

پیش بارگیری بازی‌ها قبل از خرید

پیش بارگذاری یک بازی به این معنی است که آن را قبل از انتشار دانلود کنید تا آماده اجرا شود.

هارد دیسک به‌عنوان «ذخیره‌ی سرد»

خوشبختانه، راه ارزان‌تری برای افزایش فضای ذخیره‌سازی وجود دارد.

با استفاده از هارد دیسک‌های USB به‌عنوان «ذخیره‌ی سرد» می‌توانید بازی‌ها را در صورت نیاز به درایو حالت جامد داخلی خود منتقل کنید.

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها