10 ویژگی پنهان اندروید 13 که ممکن است ندانید

اندروید 13

اندروید 13 مملو از ویژگی‌ و ابزارهای مفیدی است که تجربهٔ استفاده از گوشی را ارتقا می‌بخشد؛ ممکن است برخی از این ویژگی‌های از دید شما پنهان شده باشد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek،  گوگل اندروید 13 را در 15 آگوست 2022 منتشر کرد و این به روز رسانی در چند ماه آینده برای گوشی‌ها عرضه خواهد شد.

10 ویژگی پنهان اندروید 13

آیکون‌هایی که با تم شما مطابقت دارند

اندروید 12 یک سیستم به نام “Material You” معرفی کرد که رنگ‌ها را از تم شما می‌گیرد و آنها را در سراسر گوشی اعمال می‌کند. این شامل آیکون‌های ساخته شده گوگل در صفحه اصلی بود، اما Android 13 آن را به همه آیکون‌ها می‌آورد.

زبان‌های خاص برای برنامه‌ها

امکان تغییر زبان در گوشی وجود دارد. اما اندروید 13 این قابلیت را برای تغییر زبان در برنامه‌های جداگانه در اختیار شما قرار می‌دهد.

روشن کردن چراغ قوه با ضربه

Quick Tap در اندروید 12 راهی برای فعال کردن عملکردها با ضربه زدن به پشت گوشی است. در Android 13 نیز شما می‌توانید « Flashlight» را با یک ضربه سریع روشن کنید.

ویژگی‌های صفحه نمایش در حالت خواب

«حالت زمان خواب» بخشی از ابزارهای «مزاحم نشوید» و «آرامش دیجیتال» است تا به کیفیت بیشتر خواب کمک کند.

اندروید 13 چند ویژگی جدید حالت خواب دارد. اولا، می‌تواند تم را کم نور کند. به‌علاوه، حالا شما می‌توانید تم تیره اندروید را طوری تنظیم کنید که با «حالت زمان خواب» روشن شود.

مجوزهای رسانه ایمن

هزاران برنامه برای دسترسی به فایل‌های رسانه ای شما به مجوز نیاز دارند. قبل از اندروید 13، این مجوز به صورت همه یا هیچ بود. خوشبختانه Android 13 به شما امکان می‌دهد فقط عکس‌ها و ویدئوهای خاصی را انتخاب کرده و در دسترس برنامه قرار دهید.

پاک کردن خودکار کلیپ بورد

اندروید 13 با پاک کردن خودکار کلیپ بورد پس از مدتی نامعلوم، حریم خصوصی کلیپ بورد را بهبود می‌بخشد.

اعلان‌های انتخابی

در اندروید 13، اعلان‌های برنامه‌ها انتخابی هستند. هنگامی که یک برنامه را برای اولین بار باز می‌کنید، از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید اعلان‌ها ارسال شوند یا خیر.

قدرت ویبره گوشی را کنترل کنید

تنظیم صدا برای آلارم‌ها، اعلان‌ها و رسانه‌ها ساده است. اکنون می‌توان همین کار را برای قدرت ویبره در Android 13 انجام داد.

داشبورد حریم خصوصی 7 روزه

اندروید 12 «داشبورد حریم خصوصی» را معرفی کرد که تنها نگاهی به 24 ساعت گذشته دارد، اما اندروید 13 تا هفت روز این قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشاهده‌ی برنامه‌های فعال

بیشتر برنامه‌های اندروید نیازی به بسته شدن ندارند. با این حال، برخی از برنامه‌ها همیشه در پس زمینه “فعال” هستند با Android 13 به راحتی می‌توانید ببینید که چه تعداد از این برنامه‌های «فعال» در حال اجرا هستند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها