12 ویژگی هدفون اپل که باید یاد بگیرید

اگر ایرپادز دارید بهتر است بدانید که این هدفون‌های بی‌سیم اپل دارای ویژگی‌های زیادی هستند که ممکن است از دید شما پنهان شده باشند.

جابه‌جایی بین دستگاه‌ها به صورت خودکار

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، زمانی که ایرپادز خود را با یکی از دستگاه‌ها جفت کردید، آنها به Apple ID شما وصل می‌شوند. هر دستگاه دیگری که از همان Apple ID استفاده می‌کند، بدون نیاز به جفت شدن به ایرپادز وصل خواهد شد.

میانبرهای قابل تنظیم

ایرپادهای اصلی و ایرپادهای نسل دوم می‌توانند از دوبار ضربه زدن بهره ببرند و با حرکت چپ و راست می‌تواند عملکردهای مختلفی مانند توقف و شروع پخش، سیری و رد شدن از آهنگ‌ها را انجام دهند.

ایرپادهای نسل سوم از یک حسگر نیرو استفاده می‌کنند که با فشار فعال می‌شود.

AirPods Pro و AirPods Pro نسل دوم  نیز از حسگر نیرو استفاده می‌کنند، با همان کنترل‌هایی که ایرپادهای نسل سوم دارند. می‌توانید این حرکات را در تنظیمات AirPods خود تغییر دهید.

صدای پس زمینه را با قابلیت حذف نویز مسدود کنید

اگر یک جفت AirPods Pro، Beats Fit Pro، Beats Studio Buds یا AirPods Max دارید، می‌توانید از حذف نویز فعال (ANC) استفاده کنید.

حالت شفافیت در AirPods Pro

درست مانند ANC، حالت شفافیت با AirPods Pro، Beats Fit Pro، Beats Studio Buds و AirPods Max کار می‌کند.

اگر صدای موسیقی خیلی بلند باشد، شنیدن صداهای اطراف سخت است.

صدا را کم کنید یا روی Digital Crown در AirPods Max ضربه بزنید و حالت شفافیت را فعال کنید.

 اشتراک گذاری صدا با سایر AirPods (یا Beats)

برای اشتراک‌گذاری صدا به‌صورت بی‌سیم، با هدفون‌های AirPods یا Beats  اینگونه عمل کنید. با کشیدن انگشت از گوشه سمت راست بالای صفحه به پایین، مرکز کنترل را در آیفون باز کنید.

سپس روی دکمه AirPlay (صدای بی‌سیم) در گوشه سمت راست بالای کادر Now Playing ضربه بزنید.

سپس، اعلان «Share Audio…» را در لیست بزنید. اکنون ایرپادهای دوستان خود را جفت کنید. برای AirPods Max، فقط آنها را نزدیک دستگاه نگه دارید. برای هدفون‌های Beats، آنها را در حالت جفت شدن قرار دهید.

صدای فضایی در AirPods را فعال کنید

در ایرپادز می‌توانید سر خود را اسکن کرده و صدای فضایی شخصی‌سازی شده را تنظیم کنید، ویژگی‌ای که اپل با iOS 16 معرفی کرد.

Apple TV  و ایرپادز

اگر Apple TV دارید، AirPods شما باید بدون نیاز به جفت شدن در دسترس باشد. دکمه Home را روی کنترل از راه دور فشار دهید و نگه دارید، سپس روی AirPlay ضربه بزنید تا لیستی از خروجی‌های موجود را ببینید.

از سیری در ایرپادز استفاده کنید

اگر «Hey Siri» را در تنظیمات > سیری و در آیفون یا آیپد خود فعال کرده باشید، AirPods شما به عنوان میکروفون پیش‌فرض انتخاب می‌شود.

اگر از عملکرد «Hey Siri» استفاده نمی‌کنید، می‌توانید از سیری با AirPods خود استفاده کنید، اما باید آن را به صورت دستی فعال کنید.

AirPods خود را از طریق بلوتوث به دستگاه‌های دیگر متصل کنید

AirPods شما به دستگاه‌های اپل متصل می‌شوند، حتی اگر هنوز جفت نشده باشند. همچنین می‌توانید آنها را به دستگاه‌های بلوتوث دیگر مانند نینتندو سوییچ یا رایانه شخصی ویندوزی وصل کنید.

ایرپادهای گم شده را پیدا کنید

اگر AirPods خود را گم کرده‌اید، می‌توانید از این قابلیت مانند حالت Lost Mode در آیفون، Mac یا AirTag استفاده کنید.

تست فیت

اگر ایرپاد پرو یا نسل سوم ایرپاد دارید، این هدفون‌ها باید برای بهترین نتیجه با مجرای گوش شما متناسب شوند.

در این راستا می‌توانید یک تست تناسب اندام انجام دهید. ایرپادز را در گوش خود قرار دهید، سپس به تنظیمات > بلوتوث بروید و روی “i” در کنار AirPods خود ضربه بزنید، سپس Test Ear Tip Fit را انتخاب کنید.

شارژ بی سیم

شما می‌توانید AirPods Pro، ایرپادهای نسل دوم یا جدیدتر، و AirPods را با کیس شارژ بی سیم به صورت بی سیم با شارژر بی سیم دارای گواهی Qi شارژ کنید.

می‌توانید کیس را جدا از ایرپاد شارژ کنید یا ایرپادهای خود را در کیس بگذارید و همه را باهم شارژ کنید.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها