15 ویژگی کاربردی آیفون که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید

ویژگی‌های زیادی در آیفون تعبیه شده که ممکن است برخی از آن‌ها را نادیده بگیرید. اما با این ترفندها می‌توانید استفاده از آیفون را ساده‌تر، سریع‌تر و دلپذیرتر کنید.

تایپ با یک دست

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، می‌توانید با کیبورد استاندارد، با یک دست با آیفون خود تایپ کنید.

برای فعال کردن آن، نماد “Emoji” را انتخاب کرده و نگه دارید  و روی نماد “Globe” ضربه بزنید.

Spotlight

Spotlight موتور جستجوی آیفون است و بسیار شبیه macOS عمل می‌کند.

از Spotlight می‌توانید برای جستجو برنامه‌ها، یافتن یادداشت‌ها، پخش پادکست‌ها، پیدا کردن عکس‌ها در کتابخانه‌تان یا  Siri استفاده کنید.

بکشید و رها کنید

کشیدن و رها کردن در آیفون خوب درک نشده است. بهتر است بدانید این کشیدن و رها کردن یک عملیات چند لمسی است. می‌توانید چیزی را از یک برنامه به برنامه دیگر بکشید، اما از انگشت دیگری برای پیمایش استفاده کنید.

عکس‌ها از طریق موضوع، مکان، برنامه‌جستجو کنید

عکس‌ها می‌توانند چیزهایی را که ثبت کرده اید را شناسایی کنند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که جستجو کنید. اگر به دنبال عکس خاصی هستید، عبارتی را جستجو کنید که با کپشن مطابقت داشته باشد.

از iCloud Keychain و Authenticator استفاده کنید

آیفون شما می‌تواند رمزهای عبور شما را ذخیره کند و در زمان مناسب آن‌ها را پیشنهاد دهد. اگر از Safari به عنوان مرورگر اصلی استفاده می‌کنید، این ویژگی به خوبی در مرورگر اپل ادغام شده است.

همه رمزهای خود را در تنظیمات > گذرواژه‌ها در iPhone یا iPad یا تنظیمات سیستم > گذرواژه‌ها در Mac پیدا خواهید کرد.

iCloud Keychain رایگان است. همچنین دارای یک احراز هویت مانند Authy یا Google Authenticator برای احراز هویت دو مرحله ای است.

اسکن اسناد با استفاده از Notes

برای انجام این کار، یادداشت‌ها را باز کرده و Note جدید ایجاد کنید. روی نماد «دوربین» در پایین صفحه ضربه بزنید، «Scan Documents» را انتخاب کنید .

ایجاد یا دانلود Shortcuts

Shortcuts برنامه‌ای است که به شما امکان می‌دهد گردش‌های کاری قوی ایجاد کنید. مثلاً عملیات ساده‌ای مانند خاموش کردن روشنایی، تبدیل واحدها، ویرایش عکس‌ها یا ثبت یک ورودی در برنامه Health.

صفحه کلید خود را به Trackpad تبدیل کنید

زمان که بخواهید روی فاصله ضربه زده و نگه دارید تا صفحه کلید را به یک ترک پد تبدیل کنید، سپس انگشت را به چپ و راست بکشید تا مکان نما را در جای مناسب قرار دهید. رها کنید سپس تایپ کنید.

استخراج متن از هر کجا با Live Text

Live Text ممکن است بهترین ویژگی آیفون باشد. می‌توانید از این ویژگی برای گرفتن متن در عکس‌ها یا ویدیوها با دو بار ضربه زدن روی آن استفاده کنید، سپس «کپی» کرده و آن به کلیپ بورد خود اضافه کنید.

آیکون برنامه‌ها را همزمان بگیرید

اگر می‌خواهید چند برنامه را در یک پوشه سازماندهی کنید، روی یک نماد ضربه زده و نگه دارید تا نمادها شروع به تکان خوردن کنند. سپس انگشت دیگر را روی هر برنامه دیگر قرار دهید و انتخاب کنید.

مشاهده رمزهای عبور ذخیره شده Wi-Fi

با ضربه زدن روی دکمه اطلاعات «i» در کنار نام شبکه، می‌توانید رمز عبور شبکه Wi-Fi را در تنظیمات > Wi-Fi مشاهده کنید.

با تایپ کردن به ایموجی دسترسی پیدا کنید

می‌توانید نام شکلک مورد نظر خود را تایپ کنید و سپس از کادر QuickType استفاده کنید تا هر کلمه‌ای را که تایپ کرده‌اید با یک ایموجی مناسب جایگزین شود.

عکس‌ها را بدون اشتراک گذاری مکان به اشتراک بگذارید

عکسی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید، دکمه اشتراک‌گذاری را فشار دهید. روی “Options” در بالای صفحه ضربه زده و “Location” را غیرفعال کنید.

کل یک صفحه وب را در PDF ذخیره کنید

از میانبر اسکرین شات آیفون در Safari برای عکس گرفتن کل صفحه وب استفاده کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها