5 لحظه شگفت انگیز و به یادماندنی در سری Gears of War

0
۴۰
Gears of War

سری Gears of War یکی از معروف ترین و محبوب ترین فرانچایزها در دنیای بازی های ویدیویی است. این سری که به وسیله استودیوی اپیک گیمز (Epic Games) و آقای کلیف بلزینسکی (Cliff Bleszinski) خلق شد، داستانی بسیار عمیق و پر رمز و راز دارد و نسخه‌های اصلی این سری همیشه با کیفیت و باب میل بازی‌بازان و طرفداران بوده‌اند. درست است که Gears of War در نسل هشتم کنسول ها، آن شکوه و جلال نسل گذشته را ندارد و نامش نمی‌تواند مانند سابق، باعث فروش کنسول ایکس‌باکس شود، اما این سری همچنان یکی از تاثیر گذارترین و محبوب ترین نام ها باقی می‌ماند. هیچ زمان داستان های احساسی و حماسی این سری را فراموش نمی‌کنیم و هیچگاه از یاد نمی‌بریم که سبک شوتر سوم شخص، چقدر مدیون نسخه اولیه این سری است. در طی دو نسلی که گذشته، نسخه‌های مختلفی از سری Gears of War منتشر شده که 5 نسخه از آن‌ها، اصلی بوده‌اند و داستان و هدفی خاص را دنبال می‌کرده‌اند. پس از سه گانه مشهور Gears of War که در نسل قبل و روی ایکس باکس 360 توانست باعث محبوبیت اصلی سری شود، یک نسخه Gears of War Judjment نیز در همان نسل عرضه شد و پس از ورود به نسل حاضر، عرضه بازی Gears of War 4 را مشاهده کردیم. همان طور که می‌دانید، نسخه جدید سری Gears of War با نام Gears 5 به تازگی منتشر شده و خبرها و مطالب بسیاری را در رسانه‌ها به خود اختصاص داده است. در این مطلب قصد داریم تا به مناسبت عرضه بازی Gears of War 5، نگاهی به لحظات شگفت انگیز و به یادماندنی در نسخه‌های گذشته این سری بیندازیم. در این مطلب سعی شده تا از هر کدام از نسخه‌های پیشین، حداقل یک صحنه یاد شود. با ما همراه باشید.

ورود General RAAM در بازی Gears of War 1

اولین نسخه از سری Gears of War به شکل فوق‌العاده ای ما را با شخصیت‌ها و دنیای این اثر آشنا می‌کرد و هر چه در بازی پیش می‌رفتیم، علاقه مان به اکشن روان، دنیای عجیب و البته شخصیت هایی که برای یکدیگر مانند برادر بودند، بیشتر و بیشتر می‌شد. لحظات شگفت انگیز و فراموش نشدنی زیادی در بازی Gears of War 1 وجود دارند اما شاید ماندگار ترین آن‌ها، در انتهای بازی رخ می‌داد. در مرحله آخر بازی Gears of War که روی یک قطار در حال حرکت رخ می‌دهد، مارکوس و فنیکس و دوستان (بخوانید برادران)‌اش باید با گروه دلتا متحد شوند و تهدیدی که توسط لوکاست ها (دشمنان موجود در بازی) به وجود آمده را خاموش کنند. زمانی که همه چیز به نظر خوب و طبق برنامه می‌رسد، فرمانده یا رئیس لوکاست‌ها با نام General RAAM پدیدار می‌شود و با هیکل و چهره ترسناک‌اش، خیلی راحت شمشیرش را داخل بدن فرمانده Kim فرو می‌کند. مرگ Kim توسط ژنرال رام، تاثیر عمیقی روی مخاطب می‌گذارد و حس انتقام را در شما شعله ور می‌سازد. با این حال، نبرد پایانی با ژنرال رام، خیلی هم سخت نیست و می‌توان با کمی هوشمندی و تلاش، او را شکست داد.

فرمانده یا رئیس لوکاست‌ها با نام General RAAM پدیدار می‌شود و با هیکل و چهره ترسناک‌اش، خیلی راحت شمشیرش را داخل بدن فرمانده Kim فرو می‌کند.

 

پیدا شدن Maria در بازی Gears of War 2

بسیاری از بازی‌بازان، نسخه دوم سری Gears of War را بهترین و تاثیرگذار ترین نسخه آن می‌دانند. در بازی Gears of War 2، همه عناصر نسخه اول با پیشرفت مواجه می‌شوند و حتی داستانی احساسی تر و پر کشش تر را در آن شاهد هستیم. در نسخه اول بازی، یکی از شخصیت‌های محبوب سری با نام Dom درباره همسر خود توحضیح می‌دهد و میزان علاقه او به Maria کاملا واضح می‌شود. Dom و Maria که تا آن زمان مثیبت های بسیاری را تجربه کرده‌ بودند، باز هم درگیر یک تراژدی می‌شوند که این بار ابدی است. در Gears of War 2، دام متوجه می‌شود که ماریا گم شده و همیشه در طول بازی برای او نگران است. در یکی از مراحل بازی و زمانی که به همراه تیم، در حال جست و جوی یک منطقه زیرزمینی هستید، یک کمپ یا زندانِ لوکاست ها را مشاهده می‌کنید. در آن کمپ یا زندان، Dom سرانجام می‌تواند ماریا را پیدا کند اما مشاهده ماریا در حالت شکنجه شده بسیار دردناک است. ماریا در وضعیت بدی قرار دارد و حتی نمی‌تواند حرف بزند و اشک‌های Dom، ناخودآگاه سرازیر می‌شوند. این یکی از احساسی ترین لحظات در تاریخ بازی‌های ویدیویی است که تبدیل به یکی از به یادماندنی ترین سکانس‌ها در مطلب ما شده است.

ماریا در وضعیت بدی قرار دارد و حتی نمی‌تواند حرف بزند و اشک‌های Dom، ناخودآگاه سرازیر می‌شوند

 

فداکاری Dom در بازی Gears of War 3

کتاب های رمان بسیاری برای فرانچایز Gears of War نوشته و چاپ شده‌اند که دنیا و شخصیت‌های بازی را خیلی خوب توصیف می‌کنند. شاید بزرگترین نقطه قوت داستان سری Gears of War، رابطه فوق‌العاده میان شخصیت‌های اصلی آن محسوب می‌شود و پیوند برادری میان دو شخصیت مانند مارکوس و Dom، از کودکی شکل گرفته و در یاد ها می‌ماند. شخصیت پردازی قدرتمند در Gears of War سبب می‌شود تا کشته شدن و از دست رفتن شخصیت ها در طول بازی برایمان غیر قابل تحمل باشد و نویسندگان Gears of War 3 دقیقا چنین کاری را در آخرین نسخه سه گانه به یادماندنی انجام می‌دهند. در فصل انتهایی بازی Gears of War 3، تیم به درون شهر زادگاه ماریا (همسر کشته شده Dom) می‌رسند و در این فصل تقریبا همه حس می‌کنند که زمان خداحافظی Dom فرا رسیده است. یک حس قدرتمند به ما می‌گوید که دام در این شهر، پلاک و اسلحه خود را زمین خواهد گذاشت و برای پیشروی تیم، فداکاری خواهد کرد. زمانی که انسان های Lambent و موج عظیمی از لوکاست ها برای اعضای گروه مشکل ساز می‌شوند و زندگی آن ها را به خطر می اندازند، Dom تصمیم می‌گیرد تا ماشین حامل تانک سوخت را بردارد و با یک انفجار عظیم، تمام دشمنان را نابود سازد. فداکاری دام در انتهای بازی Gears of War 3 یکی از لحظات ماندگار در تاریخ ویدیو گیم است.

فداکاری دام در انتهای بازی Gears of War 3 یکی از لحظات ماندگار در تاریخ ویدیو گیم است.

 

سلاخی کردن Karn در بازی Gears of War Judgment

Gears of War Judgment که برای اولین بار، شخصیتی به غیر از مارکوس فنیکس را به عنوان شخصیت اصلی به طرفداران سری معرفی می‌کرد، قطعا در میان نسخه های سری، جایگاه بالایی ندارد و کمتر از آن سخنی به میان می‌آید. با این حال، در این مطلب سعی کردیم تا از تمام نسخه‌های سری Gears of War، ماندگار ترین لحظات را شناسایی کنیم. یکی از نقاط قوت بازی Gears of War Judgment، مبارزه با باس نهایی است که واقعا بازی‌باز را راضی می‌کند. در مبارزه نهایی در Gears of War Judgment، دیمون برد (Damon Baird) باید با دشمن اصلی بازی، یعنی Karn مقابله کند که نبردی جذاب و چالش برانگیز محسوب می‌شود. پس از شکست دادن Karn در مبارزه، حس رضایتمندی به بازی‌باز دست می‌دهد، به این دلیل که آن‌ها دشمنی که در طول بازی همیشه مشکل ساز بوده را سلاخی کرده‌اند.

Karn سوار بر ابزار جنگی ترسناک خود منتظر مبارزه با دیمون است.

 

اتحاد دوباره‌ی گروه دلتا در بازی Gears of War 4

وقایع داستانی بازی Gears of War 4 حدود 25 سال پس از سه گانه به یادماندنی Gears of War رخ می‌دهد و حالا دنیا بسیار تغییر کرده است. قهرمانان بازی Gears of War 4 در واقع همان نسلی هستند که در نسخه‌های پیشین کودک بودند یا هنوز به دنیا نیامده بودند و حالا شخصیت اصلی بازی کسی نیست جز پسر مارکوس فنیکس با نام JD Fenix. در بازی Gears of War 4 و زمانی که قهرمانان جدید بازی در مقطعی به مشکل برمی‌خورند و نیاز به کمک و پشتیبانی دارند، تصمیم می‌گیرند تا به قهرمانان نسل گذشته روی بیاورند و از آن‌ها درخواست کمک کنند. دیدن دوباره شخصیت‌هایی مانند Cole و Baird و Samantha با ظاهر پیر و جدیدشان واقعا فوق‌العاده بود و برای طرفداران قدیمی سری یک لحظه تاثیر گذار محسوب می‌شد. Samantha حتی سلاح King Raven را نیز با خود به همراه آورده بود تا در نبرد پیش رو از آن استفاده کند. در آخر در مورد تیم مسن و قدیمی می‌توان گفت که هنوز دود از کنده بلند می‌شود!

دیدن دوباره شخصیت‌هایی مانند Cole و Baird و Samantha با ظاهر پیر و جدیدشان واقعا فوق‌العاده بود و برای طرفداران قدیمی سری یک لحظه تاثیر گذار محسوب می‌شد.

 

لحظات پر شماری در نسخه‌های مختلف سری محبوب و مشهور Gears of War وجود دارند که هر کدام می‌توانند تا حد زیادی تاثیر گذار باشند. در این مطلب سعی کردیم تا از هر کدام از نسخه‌ها، یک لحظه ماندگار و شگفت انگیز را مرور نماییم و البته این کار را به مناسبت عرضه بازی Gears of War 5 یا همان Gears 5 انجام دادیم. بازی Gears 5 هم‌اکنون تنها برای مشترکین و اعضای سرویس ایکس‌باکس گیم پس در دسترس قرار دارد اما تا چند روز دیگر به صورت عمومی عرضه خواهد شد. امیدوار هستیم که نسخه جدید نیز به مانند نسخه‌های پیشین بتواند لحظات ماندگار و زیبایی خلق کرده و بازی‌بازان و طرفداران را راضی کند.

نظر شما در مورد این 5 لحظه شگفت انگیز و به یادماندنی در سری Gears of War چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از