5 بازی بد در سال 2019 که وقت شما را هدر می‌دهند

0
۳۰

هر چقدر هم که عاشق صنعت و دنیای بازی‌های ویدیویی باشیم، همیشه می‌دانیم که در هر سال، بازی‌های به شدت ضعیف و بدی عرضه می‌شوند که تجربه آن‌ها تنها وقت شما را هدر می‌دهد! دلیل بد بودن این عناوین می‌تواند موضوعات مختلفی باشد اما در این مطلب قصد نداریم این عناوین را تحلیل کرده و بررسی کنیم، بلکه قصد داریم 5 بازی به شدت ضعیف سال 2019 را به شما معرفی کرده و از تجربه آن‌ها جلوگیری کنیم!

The LEGO Movie 2 Videogame

بازی های لگویی بسیاری وجود دارند که با معماها و خلاقیت بی نظیر سازندگان (استودیوی TT Games)، بازی‌بازان و حتی افراد بزرگسال را به خود جذب می‌کنند و می‌توانند بسیار سرگرم کننده باشند. اما به نظر می‌رسد که میان چند بازی لگویی خوب، یک بازی به شدت ضعیف عرضه شده است. بازی The LEGO Movie 2 Videogame که داستان فیلم سینمایی Lego Movie 2 را تعریف می‌کند، عملا هیچ چیز جدیدی برای شما در پی ندارد و حتی همان عوامل موفقیت نسخه‌های دیگر لگو را از بین برده است. روایت اقتضاح، شخصیت‌های نچسب، جهان آزادِ توخالی و البته مبارزات خسته کننده، عواملی هستند که باعث هدر رفتن وقت شما در The LEGO Movie 2 Videogame می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم نسخه‌های قدیمی لگو را با لذت تجربه کرده و از تجربه این بازی پرهیز کنید.

Anthem

واقعا دردناک است زمانی که مشاهده می‌کنیم یک بازی ساخته شده به وسیله استودیوی قدیمی و خوش سابقه‌ی بایوور (Bioware)، در این فهرست 5 تایی قرار می‌گیرد. Anthem الزما یک بازی افتضاح و غیر قابل بازی نیست و ایده‌های درخشانی دارد که می‌توانستند پتانسیل آن را بالاتر ببرند اما این گونه نشده است. شاید تنها چیزی که در دنیای بازی Anthem جالب توجه باشد، پرواز کردن با لباس های ویژه در دنیای آن است و دیگر جنبه‌های بازی همه پر از ایراد و اشکال هستند. طراحی مراحل به شکل سطحی انجام گرفته، مبارزات بازی خیلی زود تکرار می‌شوند، باگ‌ها و مشکلات فنی مشکلات بسیاری را برای بازی‌بازان به وجود می‌آورد، روایت داستان به ساده ترین شکل انجام می‌شود و قابلیت‌های لوتر مانند لوت کردن در بازی با تعادل همراه نیست. تمام این موارد باعث می‌شود تا Anthem را یک بازی ناامید کننده بنامیم و شما را از تجربه آن منع کنیم.

Left Alive

پیش از انتشار بازی Left Alive، همه فکر می‌کردند که با یک شوتر سوم شخص بسیار خوب و جاه طلبانه طرف هستند و نام شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) در بالای سر پروژه، همه را امیدوار می‌کرد. با تماشای نمایش‌های گیم‌پلی بازی و دیدن گیم‌پلی اکشن و البته طراحی  شخصیت‌ها و دنیا و داستان بازی شبیه به سری Metal Gear Solid، نظر تمام بازی‌بازان جلب شد اما متاسفانه بازی Left Alive به یکی از بدترین عناوین سال تبدیل شد. هیچ کدام از ایده‌های سازندگان، از اکشن گرفته تا مخفی کاری، درست از کار درنیامده بود و با تجربه این عنوان احساس می‌کنید که همه چیز مانند یک جوک بی مزه است. علاوه بر این، پولیش و بهینه سازی در این بازی معنی نداشت و تمام بازی‌بازان را از خود دور کرد.

The Grand Tour Game

آخرین باری که یک بازی ویدیویی خوب از یک سریال تلویزیونی یا یک فیلم سینمایی اقتباس شده باشد  را یادمان نمی‌آید! با چنین سابقه بدی، سازندگان بازی The Grand Tour Game همچنان اصرار دارند تا چنین کاری را به سطحی ترین شکل ممکن انجام دهند. The Grand Tour Game به شدت تلاش کرده تا شبیه به برنامه تلویزیونی به نظر برسد و حتی برای دستیابی به چنین چیزی، مراحل آن به صورت اپیزودیک و قسمتی طراحی شده است اما بزرگترین مشکل در مورد The Grand Tour Game، نیمه کاره ماندن آن است. در این عنوان، همیشه حس می‌کنید که محتوای کافی وجود ندارد و بازی حتی به شما اجازه انجام کوچکترین کارها را نیز نمی‌دهد. ایده‌های گیم‌پلی این بازی به شدت عجیب هستند و تجربه ای را به شما ارایه می‌کنند که خیلی سریع فراموش‌اش می‌کنید.

Pumped BMX Pro

همیشه می‌گویند که یک کتاب را از عکس روی جلد آن قضاوت نکنید و این موضوع در مورد فیلم و بازی‌های ویدیویی نیز صادق است اما به نظر می‌رسد که بازی Pumped BMX Pro خیلی مصرانه قصد دارد تا این اصل را برهم بزند! تصویر روی جلد بازی Pumped BMX Pro خیلی سریع و ساده به شما می‌گوید که نباید حتی به تجربه چنین عنوانی نزدیک شوید. شاید باور نکنید اما بزرگترین مکانیک بازی Pumped BMX Pro، کنترل کردن، آن هم به صورت دقیق و بالاتر از همه چیز، کنترل‌ها در این عنوان به بدترین شکل طراحی شده اند. با این که تجربه نسخه‌های گذشته این سری روی کنسول‌های دستی مانند پلی‌استیشن ویتا کمی سرگرم کننده بود اما حالا Pumped BMX Pro ثابت می‌کند که در هر نسخه ضعیف و ضعیف تر می‌شود.

قطعا هیچ کس دوست ندارد بازی‌های ویدیویی ضعیفی در یک سال عرضه شوند اما هیچگاه نمی‌توان تمام عناوین را خوب و عالی در نظر گرفت. بازی‌های ضعیف که علت اصلی به وجود آمدن آن‌ها، سازندگان و ناشران هستند، جزئی از صنعت بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شوند و یکی از وظایف منتقدان و اصحاب رسانه این است که کاربران و بازی‌بازان را از وجود چنین عناوینی مطلع نمایند.

نظر شما در مورد این پنج بازی ضعیف در سال 2019 چیست؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از