قبوض گاز هم الکترونیکی می شود

0
215

قبوض کاغذی گاز هم مانند قبوض برق حذف می شود.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، قبوض کاغذی برق از مهرماه حذف شده و قبوض آن برق به صورت الکترونیکی صادر می شود. حالا برای گاز نیز مشترکان قرار است به زودی قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

بنابراین گزارش، در کشور 23 میلیون کنتور گاز وجود دارد که قبوض کاغذی آن ها از اوایل آذرماه امسال حذف می‌شود. این اقدام موجب می شود که حدود ۸۵۰ میلیارد ریال به صورت سالانه در هزینه‌های صدور قبض گاز صرفه جویی شود.

اما برای اعلام قبوض به مشترکان گاز تا کنون در شرکت‌های گاز استانی از میان 23 میلیون مشترک گاز با استفاده از سرویس‌های پیامکی، تلفنی، ایمیل و یا مراجعه کنتورخوان، اقدام به جمع‌آوری شماره موبایل شده که تاکنون بیش از ۷ میلیون شماره همراه مشترکان جمع‌آوری شده است.

ما بقی مشترکان گاز می توانند از طریق یکی از درگاه‌های اطلاع‌رسانی مانند وب‌سایت و شماره پیامک شرکت ملی گاز ایران یا شرکت‌های گاز استانی به شماره پیامک مندرج روی قبوض گاز، اطلاعات پرونده‌ای خود را کامل کنند. این شماره در تهران هنوز مشخص نیست و طی روزهای آینده اعلام و اطلاع رسانی خواهد شد.

مشترکان برای ثبت شماره خود روش‌های ثبت سه مدل را می توانند در نظر بگیرند. در اولین روش مشترکان می‌توانند شماره اشتراک درج شده روی قبوض گاز را به همراه یک  و ستاره (شماره اشتراک*1) به شماره پیامکی 1000194 ارسال کند.

باقی 23 میلیون مشترک گاز با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی گاز ایران به آدرس www.nigc.ir  و کلیک روی گزینه حذف قبوض یا ثبت تلفن مشترکان می توانند شماره خود را ثبت کنند. همچنین مشترکان می‌تواند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://ghabz.nigc.ir  نسبت به حذف قبوض کاغذی خود اقدام کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها