اخبار

۱۹ بازی آنلاین به مناسب جشن تولد گوگل رونمایی شدند

19 بازی آنلاین به مناسب جشن تولد گوگل رونمایی شدند|کالاسودا

کالاسودا - 19 بازی آنلاین به مناسب جشن تولد گوگل رونمایی شدند|کالاسوداکالاسودا_امروز جشن تولد گوگل است . غول خرده فروشی شناخته شده ای که برای تمام مردم از سراسر جهان محبوب و کاربردی است .

گوگل  یک پروژه  تحقیقاتی بود که در ژانویهٔ ۱۹۹۶ توسط لری پیج و سرگئی برین دو دانشجوی دکترای دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا رقم خورد.

 آن‌ها نام پروژه خود را “BackRub” گذاشته بودند زیرا موتور جستجوگر آن‌ها لینک‌های پشتیبانی سایت‌ها را بررسی می‌کرد و بر همان مبنا میزان اهمیت آن‌ها را در نتایج جستجو تعیین می‌کرد (که بعداً رتبه صفحه نامیده شد)

 در همان زمان یک وبگاه کوچک دیگری با نام RankDex با روشی مشابه کار می‌کرد. موتور جستجوگر آن‌ها ابتدا با دامنه google.stanford.edu استفاده می‌شدو در ۱۵ سپتامبر سال ۱۹۹۷ دامنه google.com ثبت شد.  در سپتامبر ۱۹۹۸ اولین دفتر کار گوگل راه‌اندازی شد و این شرکت رسماً به ثبت رسید.

 اولین دفتر کار گوگل در گاراژ خانهٔ سوزان وژکیکی در منلو پارک، کالیفرنیا قرار داشت. در اوت ۲۰۱۱ گوگل اعلام کرد که بخش تلفن‌های همراه شرکت موتورولا را خواهد خرید و چند ساعت پس از اعلام، صاحب آن شد. این شرکت برای خرید سهام موتورولا مبلغ ۱۲٫۵ میلیارد دلار به صورت نقد پرداخت می‌کند و براین اساس مالکیت موتورولا موبیلیتی به گوگل واگذار می‌شود و با این خرید صاحب ۱۹ هزار کارمند جدید خواهد شد..

 به دست آوردن شرکت موتورولا، که همکار اختصاصی برای اندروید محسوب می‌شود، گوگل را قادر خواهد ساخت تا اندروید را تقویت و رقابت بین سیستم‌های موبایل را افزایش دهد. موتورولا، دارای حق امتیاز اندروید باقی خواهد ماند و اندروید نیز متن باز باقی می‌ماند. گوگل، به شرکت موتورولا به عنوان یک کسب و کار مجزا نگاه کرده و آن را به صورت جداگانه خواهد گرداند.

 از سال ۲۰۰۷ که گوگل سیستم عامل مخصوص موبایل خود اندروید را عرضه داشته روز به روز بر محبوبیت آن افزوده شده و شرکت‌های معتبر و بزرگی تلفن‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید گوگل ارایه کردند. بیش از ۱۵۰ میلیون دستگاه اندرویدی در سرتاسر جهان وجود دارد و روزانه ۵۵۰ هزار دستگاه بر تعداد آنان اضافه می‌شود. شرکت موتورولا که قدمتی ۸۰ ساله در زمینهٔ ارتباطات و تلفن همراه دارد یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان تلفن همراه در آمریکا است و در رقابت با شرکت‌های بزرگی چون اچ‌تی‌سی و سامسونگ کمی عقب مانده‌است

اکنون گوگل برای بازدیدکنندگان خود یک غافلگیری هیجان انگیز دارد. چرخش چرخ  نوعی مرورگر تعاملی است که  از ۱۹ سال تا کنون جزو بازی های محبوب کاربران گوگل تلقی می شود . بازی های پازل موسیقی و سایر بازی هالووین و  آکادمی سحر و جادو جز بازی هایی هستند که گوگل برای کاربران انتخاب کرده است .

گوگل همچنین یک بازی Snake جدید را به Funbox خود اضافه کرده است که یکی از شگفتی های ۱۹ چرخ در میان سایر بازی ها است. شما می توانید آن را در هر زمان با جستجوی “بازی مار” بازی کنید یا فقط “Google Spinning Day Snapshot” را جستجو کنید تا چرخ بگردد و سایر بازی های Doodle را امتحان کنید.این چرخ همچنین شامل بازی مرورگر Pac Man 2010 می شود.

مطالب مرتبط

برو بالا