20 میلیون کاربر پیام رسان های داخلی

0
126

پیام رسان های داخلی با رفع برخی از مشکلاتشان توانسته اند 20 میلیون کاربر جذب کنند.

به گزارش خبرنگار کالا سودا، پیام رسان های داخلی که همواره با کمبود کاربر مواجه بودند حالا اعلام کرده اند که تعداد کاربران آن ها به 20 میلیون نفر رسیده است.

پیام رسان های داخلی

ایران از چندین پیام رسان فارسی بهره می برد که از جمله آن ها می توان به آی گپ، بله، سروش و ایتا اشاره کرد. این پیام رسان ها با هدف جایگزینی پیام رسان های خارجی در ایران راه اندازی شدند اما نتوانستند به هدف شان دست یابند. پیام رسان هایی مانند تلگرام و واتس اپ در ایران چنان مورد استقبال کاربران قرار گرفته که هرچه پیام رسان های داخلی تلاش دارند نمی توانند جایگزین آن ها شوند.

حتی فیلترینگ تلگرام نیز دردی از این پیام رسان های داخلی دوا نکرد و همچنان کاربران از این پیام رسان خارجی استفاده می کنند. از این رو پیام رسان های ایرانی دست به ایجاد تسهیلاتی برای جذب بیشتر کاربران زده اند. خدماتی چون بانکداری الکترونیکی یا پرداخت عوارض و یا حمایت از طیف های خاص فناوری موجب شده تا پیام رسان های داخلی بتوانند بیش از پیش بر تعداد کاربرانشان بیافزایند.

سال گذشته اعلام شده بود که تعداد کاربران پیام رسان های داخلی 10 میلیون نفر است و حالا گفته شده که 20 میلیون ایرانی در پیام رسان های داخلی عضو شده اند. اگرچه این اپلیکیشن ها روزگار سختی را پشت سر گذاشته اند اما گویی حمایت دولت از آن ها موجب شده تا بتوانند سرمایه در گردش را افزوده و در قبال آن بر تعداد خدماتشان نیز بیافزایند. به همین دلیل کاربران بیشتری این اپلیکیشن ها را نصب کرده اند.

این در حالی است که دولت همواره اعلام کرده از بخش های خصوصی که پیام رسان های داخلی را راه اندازی کرده اند حمایت می کند اگرچه در برخی از موارد این پیام رسان ها معتقدند که دولت آن گونه که باید از آن حمایت نداشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از