23 محصول گوگل که در سال 2019 مردند

0
9171

در اینجا 23 محصول و خدمات گوگل ذکر شده است که تا پایان سال 2019 منسوخ شده و از لیست گوگل خارج می‌شود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از gadgetsnow، همانند هر سال، سال 2019 نیز برای برخی محصولات و خدمات گوگل ناخوشانید است. این محصولات و خدمات به علت‌های متعددی از جمله عدم کشش کاربران، بی‌مصرف قلمداد شده و به‌زودی توسط گوگل از لیست محصولات و خدمات این شرکت خارج می‌شوند. بنابراین اگر تا کنون از این محصول ها و خدمات گوگل استفاده می‌کردید به‌زودی دسترسی شما به آن‌ها قطع خواهد شد.

Inbox by Gmail

برنامه Inbox by Gmail در سال 2015 راه‌اندازی شد و عملکردی مشابه با جیمیل داشت.

گوگل پلاس

گوگل پلاس در سال 2011 راه‌اندازی شد که به علت وجود رقبا  قدرتمند نتوانست به اهداف خود برسد.

Google URL Shortener

Google URL Shortener که در سال 2019 راه‌اندازی شده بود؛ آدرس‌های URL طولانی را به موارد کوتاه تبدیل می‌کرد تا به‌راحتی به اشتراک گذاشته شود.

Allo گوگل

برنامه شبکه‌های اجتماعی Allo جزء محصولات کوتاه‌مدت گوگل بود که قصد داشت با پیام‌رسان‌هایی مانند واتساپ رقابت کند.

Chromecast Audio

Chromecast Audio در سال 2015 راه‌اندازی شد و به کاربران این امکان را می‌داد که صوت را از هر دستگاه به هر بلندگو با ورودی صوتی انتقال دهند.

YouTube Gaming

YouTube Gaming قصد داشت درزمینهٔ بازی و ویدئوهای پخش زنده و ضبط‌ شده فعالیت کند؛ اما نتوانست موفق شود.

Aero

Aero یک سرویس کوتاه‌مدت دیگر، بعد از دو سال از حضور خود در هند کنار گذاشته شد. Google Aero با هدف ایجاد ارتباط با کاربران مختلف با خدمات مختلف محلی فعالیت داشت.

YouTube Messages

سرویس گوگل دیگری که امسال کنار گذاشته می‌شود  YouTube Messages نام دارد. همان‌طور که از نام این محصول پیداست یک سرویس پیام‌رسان مستقیم برای سهولت اشتراک‌گذاری ویدیو و گپ زدن در یوتیوب است.

Google Daydream

Google Daydream در اوایل سال جاری میلادی، تقریباً  سه سال پس از راه‌اندازی آن، بسته شد.  این پلتفرم واقعیت مجازی بر روی دستگاههای خاص اندروید کار می‌کرد.

Google Clips

Google Clips در سال 2017 راه‌اندازی شد. این دوربین با هوش مصنوعی، عکس‌ها و فیلم‌هایی را ضبط می‌کرد.

Google Trips

Google Trips تقریباً سه سال پس از راه‌اندازی آن کنار گذاشته شد. گوگل تریپ یک برنامه سفری مفید، با هدف کمک به کاربران در برنامه‌های سفر بود.

Google Compass Blog

Google Compass Blog به وبلاگ نویسان در مدیریت محتوا کمک می‌کرد.

Google Cloud Messaging

Google Cloud Messaging یک سرویس اعلان بود که به توسعه‌دهندگان امکان ارسال پیام بین سرورها و برنامه‌های اندروید و کروم مشتری را می‌داد.

Google Spotlight Stories

Google Spotlight Stories شامل چندین داستان و محتوای متحرک بصری برای هدست واقعیت مجازی تلفن همراه بود که در سال 2013 راه‌اندازی شد و اکنون زمان مرگ آن فرا رسیده است.

Google Jump

Google Jump یک راه‌حل VR مبتنی بر فضای ابری بود که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌داد تا به‌صورت خودکار، محتوا 360 درجه سه‌بعدی ایجاد کنند.

Dragonfly Google

در عرض یک سال از راه‌اندازی Dragonfly Google ، این موتور جستجوی چینی کنار گذاشته شد.

G Suite Training

G Suite Training  یک آموزش مبتنی بر فیلم برای 20 محصول Google G Suite با زبان‌های مختلف بود.

Follow Your World

Follow Your World یک ویژگی برای گوگل مپس بود که به کاربران این امکان را می‌داد مقصد مورد علاقه خود را ثبت کرده و به محض به‌روزرسانی تصاویر، اعلان دریافت کنند.

Datally

Datally برنامه‌ای است که به کاربران در ذخیره و مدیریت داده‌های تلفن همراه خود کمک می‌کرد.

Google Bulletin

Google Bulletin ، یک سال در دسترس بود. این سرویس خبری به کاربران این امکان را می‌دهد تا اخبار را برای افراد موجود در منطقه خود به اشتراک بگذارند.

Google Fusion Tables

Google Fusion Tables یک سرویس وب برای مدیریت داده‌ها بود که امکان اشتراک‌گذاری جداول داده را با سایر کاربران را فراهم می‌کرد که خدمات آن پس از 3 دسامبر در دسترس نخواهد بود.

Google translator Toolkit

این برنامه وب به مترجمان اجازه می‌داد ترجمه‌هایی را که توسط سرویس Google Translate ایجاد شده‌اند را ویرایش و مدیریت کنند. گوگل قصد دارد این سرویس را تا 4 دسامبر تعطیل کند.

Google’s Correlate

Google’s Correlate در یافتن الگوهای جستجوی متناسب با ترندهای دنیای واقعی به کاربر کمک می‌کرد. این سرویس طبق اطلاعات موجود در صفحه خود در تاریخ 15 دسامبر خاموش خواهد شد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها