3.5 میلیون دلار هدیه مایکروسافت به استارت آپ های هوش مصنوعی

0
347
3.5 میلیون دلار هدیه مایکروسافت به استارتاپ های هوش مصنوعی|کالاسودا

3.5 میلیون دلار هدیه مایکروسافت به استارتاپ های هوش مصنوعی|کالاسوداکالاسودا_جایزه 3.5 میلیون دلاری مایکروسافت برای شرکت های نوپای هوش مصنوعی توجه بسیاری از مطبوعات را به سمت خود جلب کرده است .

سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی در بسیاری از شرکت های معتبر حوزه فناوری رایج است.  با این وجود برخی از شرکت ها مثل مایکروسافت هم هستند که برای سرمایه گذاری در این بخش ارزش مضاعفی قائل هستند .

در حال حاضر شرکت مایکروسافت در تلاش است تا با حمایت از استارت آپ های حوزه فناوری دامنه فعالیت های خود را در این بخش توسعه دهد . درواقع شرکت مایکروسافت به دنبال سرمایه گذاری 3.5 میلیون دلاری در شرکت های نوپای حوزه هوش مصنوعی است. شرکت هایی که عمدتا در آمریکای شمالی و اروپا مشغول فعالیت هستند.

 مایکروسافت در 2 سال اخیر سرمایه گذاری های  گسترده ای در حوزه هوش مصنوعی انجام داده است . در این زمینه رقابت شدیدی با آمازون، گوگل و اپل دارد. شرکت های نوپای علاقمند به حضور در این رقابت تا قبل از پایان سال 2017 باید به سایت مایکروسافت مراجعه و ثبت نام کنند.

اما مایکروسافت چگونه به این نتیجه رسید که باید در حوزه شرکت های مبتنی بر هوش مصنوعی فعالیت کند ؟ اختصاص این بودجه پس از برگزاری یک رقابت موسوم به Innovate.Ai انجام شد .

در این رقابت قرار بود ؛ شرکت هایی که برترین طرح ها در زمینه نرم افزارهای هوش مصنوعی و خودآموزی رایانه ها را ارائه کنند جوایزی را دریافت کنند . این شرکت های خوش شانس می توانند از طریق جایزه تغییراتی قابل توجه در سیستم خود انجام دهند .

به عبارت دیگر ، سه شرکتی که در این رقابت رتبه برتر را دریافت کنند، یک میلیون دلار سرمایه برای توسعه طرح های خود و به نتیجه رساندن آنها دریافت می کنند.

اما این همه ماجرا نیست . افزون بر آن یک میلیون دلار ، 500 هزار دلار جایزه هم به استارتاپ هایی اختصاص داده می شود که با محصول خود به رشد جامعه کمک می کنند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها