4 بازی کارتی فوق‌العاده برای سپری کردن اوقات خوش در کنار خانواده و دوستان

0
۳۸

بازی‌های رومیزی که به چند دسته بازی‌های کارتی، تخته‌ای و … تقسیم می‌شوند، یک راه بسیار عالی برای سرگرم شدن در کنار خانواده و دوستان محسوب می‌شوند و می توانند خاطرات خوش و خوبی را برای ما بسازند. درست است که بازی‌های ویدیویی، راحت ترین و هیجان انگیزترین راه برای سرگرم شدن با دوستان در دنیای امروزی محسوب می‌شود، اما شاید بخواهید زمانی را به کنسول یا رایانه شخصی خود استراحت داده و به تجربه یک بازی رومیزی بنشینید. تا به حال، هزاران بازی‌ رومیزی ساخته شده‌اند که هر کدام سناریو خاصی دارند و حتی بازی های رومیزی اقتباس شده از بازی‌های ویدیویی نیز تولید می‌شوند اما شاید بررسی تمام آن‌ها و انتخاب یک بازی منتخب از بین هزاران اثر، کار سختی باشد. در این مطلب قصد داریم تا به شکل کوتاه و خلاصه، 4 بازی کارتی سرگرم کننده و کاملا آرام و دوست داشتنی را به شما معرفی کنیم. این بازی‌ها توانایی این را دارند تا شما، خانواده و دوستانتان را در خود غرق کنند و چند ساعت به یادماندنی را برایتان بسازند.

توجه داشته باشید که این 4 بازی به شدت آرامش بخش هستند و هیجان دیگر بازی‌های کارتی را ندارند؛ به همین دلیل می‌توانید آن ها را برای آرام کردن ذهن نیز تجربه کنید.

Fluttering Souls

بازی Fluttering Souls که توسط شرکت Good Games Publishing منتشر شده، یک بازی کارتی دو نفره است که داستان و سناریو‌های آن، مربوط به افسانه‌های چینی و ژاپنی The White Butterfly می‌شود. هدف در بازی Fluttering Souls این است که با جمع آوری کارت های پروانه، یک ست درست کنید و امتیاز بگیرید و در آخر باید امیدوار باشید که توکنِ پروانه سفید را از آن خود کنید. قوانین در بازی Fluttering Souls ساده است و بازی‌بازان می توانند با 15 الگوی کارتی که در اختیار دارند، به صورت نوبتی بازی کنند و ست‌هایی با ارزش برای جمع آوری هر چه بیشترِ امتیازات تشکیل دهند.

Arboretum

بازی Arboretum که توسط شرکت Renegade Games منتشر شده، یک بازی کارتی دیگر است که برروی درخت‌ها و گل و گیاهان تمرکز می‌کند. این بازی می‌تواند 2 تا 4 نفر را در خود جای دهد و هدف در این بازی کارتی این است که درختان خود را با تمرکز و به صورت حساب شده روی صفحه بازی بکارید و سعی کنید تا هوشمندانه تر از رقبا کار را دنبال کنید. در این بازی، 10 گونه درخت وجود دارد و بازی‌بازان بسته به نوع کشت و کار و فعالیت خود در بازی، بین 1 تا 8 امتیاز دریافت می‌کنند. Arboretum در مورد کاشت به موقع و مناسبِ کارت‌های درختی است تا بتوانید یک مسیر را برای خود مشخص کنید و همچنین در برخی از لحظات بازی، این بازی‌‌بازان هستند که تعیین می‌کنند کدام رقیب شایسته تر و مسحق دریافت امتیازات است.

Boss Monster

اگر شما یا دوستانتان از طرفداران بازی‌های ویدیویی رترو و کلاسیک هستید، بازی کارتی Boss Monster می‌تواند یک انتخاب فوق‌العاده برایتان محسوب شود. Boss Monster یک بازی با تم ساخت و ساز سیاه چاله است و بازی‌بازان باید در آن سیاه چاله‌هایی را بسازند که قدرت دفاع از قهرمانان را داشته باشد. هر بازی‌باز در Boss Monster یک فضای مشخص برای ساختن سیاه چاله خود دارد و هر بار ممکن است اشیای ارزشمند، یا نیروهای ویژه‌ای در دسترس قرار بگیرد. با پیشروی موفقیت آمیز قهرمانان در سیاه چاله‌ها، بازی‌بازان می‌توانند ارواحی را به صورت امتیاز دریافت کنند و برعکس، با شکست خوردن آن‌ها، آمار تلفات بیشتر می‌شود که اگر این آمار خوب و بد به یک حد نصاب برسد، برد و باخت یک بازی‌باز را تعیین می‌کند. Boss Monster یک بازی به شدت سرگرم کننده و خنده دار است.

Trash Panda

مگر می شود کسی بامزگی ترش پانداها را دوست نداشته باشد. در بازی Trash Panda باید خود را در نقش یک ترش پاندا به داخل سطل‌های زباله بفرستید و همه چیز به شانس شما بستگی دارد. در بازی Trash Panda بازی‌بازان می‌توانند با پرتاب تاس، یک حرکت از شش حرکت موجود را انتخاب کنند و با حالت Push Your Luck به تجربه بازی بپردازند. بازی‌بازان می‌توانند تاس را تا هر چند بار که می‌خواهند پرتاب کنند اما هیچگاه نمی‌توانند یک حرکت تکراری را دوبار اجرا نمایند. در آخرِ هر دست نیز همه می‌توانند کارت هایی که دریافت کرده‌اند را انبار کنند و همین کار به جمع آوری امتیاز منتج می‌شود. Trash Panda یک بازی سریع و بدون دردسر است که می‌تواند ساعت های خوشی را برای شما و دوستانتان به همراه داشته باشد؛ البته اگر شانس خوبی در پرتاب تاس ندارید، به سراغ این بازی نروید!

همان طور که گفته شد، چندین هزار بازی رومیزی و کارتی وجود دارد که می توانند خیلی هیجان انگیز تر از این 4 بازی باشند اما در این مطلب به معرفی بازی های کارتی و رومیزی پرداختیم که هم آرامش بخش و دوست داشتنی هستند و هم خیلی سریع و بدون دردسر تجربه می‌شوند. شاید پس از تجربه چندین ساعته بازی‌های ویدیویی بزرگ و شلوغ، بخواهید کمی آرامش به دست آورید و این بازی‌ها می‌توانند در این امر به شما کمک کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از