4 نکته مهم حین جمع کردن یک کامپیوتر خانگی

0
2267

شما به راحتی و با استفاده از آموزش‌های موجود در اینترنت می‌توانید اجزای مختلف یک کامپیوتر خانگی را روی هم سوار کرده و اولین سیستم کامپیوتری خود را پیکربندی کنید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، برای پیکربندی اجزای یک سیستم کامیپوتری بسته به نوع و میزان پیچیدگی آن به یک تا 6 ساعت زمان نیاز است. بعد از آنکه روش سر هم کردن اجزای کامیپوتر خود را یاد گرفتید با استفاده از این 4 نکته می‌توانید به حداکثر کارایی برسید.

مواظب استاتیک باشید

الکتریسیته ساکن می‌تواند به اجزای کامپیوتر شما آسیب برساند. برای جلوگیری از آن یک سطح مناسب را انتخاب کنید؛ این کار را در روزهای بسیار خشک که مقدار زیادی الکتریسیته ساکن در هوا وجود دارد؛ انجام ندهید. سوم، قبل از لمس هر مؤلفه، قسمت فلزی کیس PC را لمس کنید. در نهایت، لباس‌های مناسب و فاقد پشم و مواد مصنوعی بپوشید.

نصب CPU

در ابتدا روش صحیح نصب سی پی یو را یاد بگیرید و سپس دست به کار شوید.

سیستم ساده

رایانه شخصی با فن‌های جدید و نوارهای روشنایی RGB بسیار جذاب هستند؛ اما اگر برای اولین بار قصد سر هم کردن اجزای کامپیوتری خود را دارید بهتر است سیستم ساده‌تری را انتخاب کنید.

مدیریت کابل

مدیریت کابل برای عملکرد سیستم کامپیوتری مهم نیست، اما به هر حال به زیبایی کار کمک می‌کند. مدیریت کابل درست و مناسب، مخصوصاً اگر از یک کیس با بدنه‌ی شفاف استفاده می‌کنید؛ بسیار ضروری است.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها