46 درصد گیمرها در آمریکا دختر هستند و میانگین سن بازی‌بازان 33 سال است

سازمان ESA با آغاز کمپین Game Generation، از مزایای گیمینگ می‌گوید.

به گزارش کالاسودا و نقل از Venturebeat، اتحادیه‌ی ناشران بازی‌های ویدیویی یک کمپین جدید راه اندازی کرده است که به فواید بازی‌های ویدیوی می‌پردازد.

سازمان ESA این کمپین را در پاسخ به افرادی راه اندازی کرده است که دائما بدون دلیل و سند از بد بودن بازی‌های ویدیویی حرف می‌زنند و این صنعت را پس می‌زنند.

طبق آماری منتشره از سوی ESA از هر 10 آمریکایی شش نفر باور دارند بازی‌های ویدیویی برای گیمر‌ها و خانواده‌های آنها شادی می‌آورد و 73% آمریکایی‌ها هر روز برای رهایی از استرس دست به بازی می‌زنند.

به گفته‌ی استنلی پیتر-لوییس، مدیر عامل ESA در یک مصاحبه با GamesBeat، صنعت بازی‌های ویدیوی نیروی شر نیست و در حقیقت هدف مثبتی دارد. بازی‌های ویدیویی راه نجات خیلی از انسان‌ها از مشکلات روزانه شان هستند.

دلیل تهاجم خیلی از افراد و رسانه‌ها به صنعت بازی‌های ویدیویی، صرفا شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه هستند و خیلی از صنایع دیگر مثل کامیک بوک‌ها، انیمیشن‌ها، فیلم‌ها و … هم روزگاری مورد چنین سوء تفاهم‌هایی بوده اند.

به گفته‌ی استنلی، با وجود اینکه علم و مدارک رسمی بار‌ها ثابت کرده اند که بازی‌های ویدیویی واقعا هیچ ربطی به خشونت در دنیای واقعی و موارد مشابه ندارند، رسانه‌ها هیچ وقت دست از دروغ گفتن نمی‌کشند.

هر چه باشد یکی از منابع اصلی درآمد رسانه‌ها، دروغ گفتن و جذب کردن مخاطبان به موضوعات پر سر و صدا است.

استنلی می‌گوید 164 انسان بالغ در آمریکا به شکلی جدی دست به بازی می‌زنند و حداقل 75% آمریکایی‌ها دست کم یک بار در عمرشان بازی کرده‌اند. همچنین 46% گیمر‌ها دختر هستند و سن میانگین گیمر‌ها هم 33 سال است. این در حالی است که مجموع تعداد گیمر‌های دنیا چیزی در حدود 2.6 میلیارد نفر است.

تصویر زیرین آمار بیشتری را در مورد اقسام گیمر‌ها نمایش می‌دهد.

سازمان ESA همچنین به این موضوع اشاره می‌‌کند که رشد صنعت بازی‌های ویدیوی از هر صنعت دیگری سریع تر است و فقط در سال 2018، سود حاصل از این نعت در حدود 43 میلیارد دلار بر آورد شده است و چیزی در حدود 220 هزار شغل جدید به وجود آورده است.

کمپین Game Generation همچنین اطلاعات مفیدی را هم در اختیار والدین قرار می‌دهد تا به بهترین و سالم ترین شکل ممکن، بازی کردن کودکان و فرزندان خود را کنترل کنند.

همچنین اطلاع رسانی‌ها در زمینه‌ی درجه بندی سنی ESRB به والدین توضیح داده می‌شود تا بتوانند بازی‌های مناسب را برای فرزندان خود تهیه کنند.

به گفته‌ی استنلی، با وجود تمام حوادث تلخ و ناگواری که اخیرا رخ داده اند، بازی‌ها در تمام دنیا به فروش می‌رسند و صرفا متعلق به آمریکا نیستند. با این حال حوادث تیر اندازی صرفا در آمریکا رخ می‌دهند. این نشان می‌دهد که مشکل نه از بازی‌ها، بلکه در سیستم مدیریتی است.

از سویی گفته می‌شود که نمایشگاه E3 امسال قرار است بیش از 65 هزار نفر بازدید کننده داشته باشد. E3 امسال علاوه بر رونمایی‌های همیشگی، همچنین یک جشن برای صنعت گیم و گیمر‌ها محسوب می‌شود و برنامه‌های بسیار زیادی برای آن وجود دارد.

ESA همچنن اعلام کرده است که وبسایت خود را از نو طراحی کرده است و با سیستم‌های امنیتی جدید تعبیه شده در آن، مورد مشابهی با نمایشگاه سال قبل رخ نخواهد داد. در سال گذشته، به دلیل یک حفره‌ی امنیتی، اطلاعات بیش از 2000 ژورنالیست که در این نمایگشاه شرکت کرده بودند، به سرقت رفت.

استنلی ضمن عذر خواهی مجدد در مورد این اتفاق، اعلام کرد که چنین اتفاقی هرگز تکرار نخواهد شد و وبسایت جدید از همیشه ایمن تر است. ESA امید دارد اعتماد از دست رفته اش را با نمایشگاه E3 امسال باز بخرد.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها