480میلیون بار اپ‌های VPN در جهان دانلود شد

امار دانلود برنامه VPN جهانی

بیش از 480 میلیون بار برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های VPN روی گوشی‌های هوشمند ازطریق پلی استور گوگل و اپ استور اپل دانلود شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از زد دی نت، این تعداد دانلود VPN برای گوشی همراه، 54 درصد بیشتر از سال گذشته است؛ سالی که تنها 311 میلیون بار دانلود VPN گزارش شده بود.

آمار دانلود برنامه VPN جهانی در اندروید و iOS

از میان 480 میلیون بار دانلود، 75٪ دانلود برنامه‌های VPN به اندروید (358.3 میلیون) و 121.9 میلیون بار آن به VPN iOS تعلق دارد؛ که باوجود رواج بیشتر گوشی‌های اندرویدِ، کاملاً قابل انتظار است.

Simon Migliano، رهبر تحقیقات در Top10VPN گفت: این افزایش در کل آسیا-آرام  (آسیا-اقیانوسیه APAC)، منطقه‌ای که به‌شدت از ناآرامی‌های سیاسی و اجتماعی در 12 ماه گذشته رنج می‌برد؛ بیشتر بود. منطقه‌ای که در آن 188 میلیون برنامه VPN جهانی دانلود شده که تعداد آن بیش از دو برابر کل سال گذشته بوده است.

در کدام کشورها بیشترین میزان دانلود VPN گزارش شده است؟

وی اشاره کرد که کشورهای موجود در آسیا-اقیانوسیه در بالای نمودارهای دانلودها قرار دارند. بین اکتبر 2018 و سپتامبر 2019، اندونزیایی‌ها 75.5 میلیون برنامه VPN جهانی تلفن همراه را بارگیری کردند که این رقم نسبت به سال قبل 111٪ افزایش داشته است.

به دنبال آن دو كشور آمریكا (75.6 میلیون) و هند (57 میلیون) قرار دارند که شرایط سیاسی پایدارتری را تجربه می‌کنند. بااین‌حال، هند بزرگ‌ترین رشد در دانلود برنامه‌های VPN گوشی همراه را تجربه کرده است؛ به‌طوری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 405٪ رشد داشته است.

به دنبال آن اردن (387٪)، قزاقستان (210٪)، الجزایر (205٪) و ویتنام (140٪) – در واقع كشورهایی كه ناآرامی‌های سیاسی را تجربه کردند؛ قرار دارند. کشورهایی که دولت‌ها مانع دسترسی آن‌ها به برخی وب سایت‌های خاص شده‌ است.

محبوب‌ترین برنامه های VPN رایگان

بر اساس گزارش  Top10VPN، تعداد 84.3 درصد از این 480 میلیون دانلود مربوط به برنامه‌های رایگان VPN گوشی همراه بوده است.

بیشترین بارگیری برنامه‌ها، طبق آمار و ارقام فروشگاه برنامه‌های اندرویدی و iOS، متعلق به TurboVPN با 51.3 میلیون بار دانلود، Hotspot Shield با 42.8 میلیون بار، Betternet با 29.9 میلیون بار دانلود است.

Migliano گفت: با نزدیک شدن به عدد 1 میلیارد دانلود برنامه VPN  روی گوشی همراه فقط در سه سال، واضح است که کاربران اینترنت در سرتاسر جهان، برای جلوگیری از محدودیت‌های اینترنتی دست به اقدامات خودجوش زده‌اند.

برنامه‌های VPN جهانی موبایل به‌سرعت به بخشی مهمی از گوشی‌های همراه تبدیل‌شده‌اند؛ هرروز که می‌گذرد VPN جهانی به یک ابزار سریع‌تر و مهم‌تر، برای حفظ حریم خصوصی کاربران در سرتاسر جهان تبدیل می‌شود.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها