5جی ظاهر گوشی‌ها را زشت خواهد کرد؟

تکنولوژی 5جی به دلیل طراحی آنتن، منجر به طراحی گوشی‌های بزرگتر و شاید زشت تر خواهد شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از androidcentral، دوربین های قابل جمع شدن و گوشی های تاشو امسال راهی برای قرار دادن آنتن 5G شرکت کوالکام بودند.

طی دو سال گذشته شاهد تغییر چشمگیر در طراحی گوشی های هوشمند بودیم زیرا سازندگان دستگاه جنگ اسکرین ها را آغاز کرده بودند. ما به طرح هایی با حاشیه های باریک، گوشی‌هایی با نمایشگرهای تمام صفحه و دوربین های جلوی جمع شونده و حتی به اسلایدرهای مکانیکی نیز رسیدیم. به عبارت ساده تر ، نوشتن در مورد گوشی ها هیچ گاه تا این اندازه جالب نبوده است.

اما این روند امسال در حال تغییر است زیرا سازندگان دستگاه برای حفظ تعادل بین زیبایی شناسی طراحی و ارائه آخرین ویژگی ها تلاش می کنند. تصمیم کوالکام برای حرکت همه جانبه به سمت 5جی امسال نقش مهمی در طراحی گوشی ها دارد.

هر پرچمداری که آخرین چیپست کوالکام را دارد ، مجهز به یک مودم 5جی خارجی است که فضای زیادی از دستگاه را می گیرد. مودم 5جی همچنین منجر به فشار اضافی روی باتری می شود و سازندگان دستگاه می بایست باتری های بزرگتری را برای تغییر این سیستم قرار دهند.

همچنین اتصال به 5 جی به ماژول آنتن در حاشیه گوشی‌ها احتیاج دارد و  ترکیب همه این موارد باعث شده تا سال 2020 به سال ساخت گوشی های بزرگ و حجیم تبدیل شود. از آنجا که سازندگان دستگاه باید یک مودم اضافی و آنتن 5جی اضافی را در خود جای دهند ، آنها به یک زبان طراحی اساسی تر احتیاج دارند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها