5 اصل طراحی برای تجربیات واقعی‌تر انسان در متاورس

در دنیای واقعی انسان‌ها می‌توانند از المان‌های زیادی برای طراحی و حس بهتر کاربران در یک فضا استفاده کنند تا کیفیت تجربیات آن‌ها را ارتقا دهند؛ همین کار در فضای مجازی و متاورس نیز امکان پذیر است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از venturebeat، با ورود VR به جریان اصلی ، طراحان فضاهای مجازی باید شرایط ویژه و بسیار واقعی را برای کاربران ایجاد کنند.

در طراحی در متاورس باید از این 5 اصل استفاده شود:

از دنیای واقعی الهام بگیرید، اما به تفاوت‌ها توجه کنید

اصول طراحی فضاهای مجازی مشابه مکان‌های واقعی است و فرآیند طراحی نیز مشابه است.

شما این فرصت را دارید که با ویژگی‌های یک سالن کنسرت در برلین یا یک تئاتر در بوئنوس آیرس کار کنید، محدودیت‌های فیزیکی را کنار بگذارید و مکان‌های مجازی ایجاد کنید که هم خارق‌العاده و هم معتبر است.

به خاطر داشته باشید که فضاهای مجازی شرایط متفاوتی دارند. مثلاً مخاطبان مجازی برای حس راحتی به فضای بیشتری بین صندلی‌ها نیاز دارند.

انتخاب خاص داشته باشید

اینکه یک محیط خارق‌العاده یا مبتنی بر واقعیت باشد، این که «واقعی» به نظر برسد، یک عامل اساسی در طراحی در متاورس است.

ما دنیای مجازی را از نزدیک تجربه می‌کنیم، به این معنی که هر محیطی نیاز به جزئیات دارد. از نوع سنگ گرفته تا برش و چوب همه چیز مهم است.

طراحی با در نظر گرفتن صدا

متقاعد کننده‌ترین فضای واقعیت مجازی، یک فضای چند حسی است، بنابراین استفاده از عناصر صوتی کلیدی برای قرار دادن مخاطب در دنیای جدید مهم است.

با مخاطبان خود همدلی کنید

مرحله اکتشاف اولیه برای عمیق‌تر کردن درک کاربر، مهم است.

فضا چه حسی به کاربران انتقال می‌دهد؟ آیا آنها را غافلگیر می‌کند؟ هدف این است که هنرمندان، طراحان UX و فن‌آوران در این مرحله الهام بگیرند و در عین حال مخاطب و هدف را در ذهن نگه دارند.

رویداد را به عنوان یک داستان در نظر بگیرید

با هر رویداد واقعیت مجازی، ما داستانی را آغاز و به پایان می‌رسانیم، بسیار شبیه به یک اجرای واقعی. برای اطمینان از اینکه شرکت کنندگان این پیشرفت داستانی را حس می‌کنند، ارائه سرنخ‌ها با الهام از اصل فیلمنامه نویسی، بسیار مهم است.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها