5 انتظاری که از WWDC 2020 اپل داریم

امروز اپل کنفرانس سالانه توسعه دهنده‌ی WWDC 2020 خود را در همه گیری کروناویروس و به صورت آنلاین آغاز کرد. لیست طولانی از جمله به روزرسانی های جدید در سیستم عامل‌های مبتنی بر iOS مانند iPadOS، tvOS، watchOS و iOS و تغییر گسترده‌ای در macOS از پردازنده‌ی Intel به ARM، رونمایی خواهد شد. اما 5 ویژگی متفرقه از دید وب سایت theverge وجود دارد که امیدواریم در این رویداد به آن پرداخته شود.

به گزارش کالاسودا و به نقل از theverge، شایعاتی در مورد برخی از این ویژگی‌ها به گوش رسیده است و برخی دیگر هنوز در هاله‌ای از ابهام هستند.

تغییر در سیاست‌های اپ استور اپل

اپل به دلیل برخی از سیاست های خود در فروشگاه اپلیکیشن هایش مورد انتقاد قرار گرفته است. یکی از این سیاست‌ها، 30 درصد سهمی است که اپل به دلیل استفاده از سیستم پرداخت اپ استور، از اپلیکیشن‌ها می‌گیرد.

در ساده‌ترین حالت اپل می‌تواند این مالیات را از 30 درصد به 15 درصد کاهش دهد و یا برای حمایت از توسعه دهنده‌ها آن را به طور کلی حذف کند. احتمال پرداختن اپل به سیاست های اپ استور در WWDC بسیار کم است.

امکان انتخاب برنامه‌های پیش فرض در آیفون

شایعاتی به گوش می‌رسد که اپل به شما این امکان را خواهد داد تا برنامه‌های غیر اپل را به عنوان پیش فرض تنظیم کنید. البته این شایعات هنوز به صورت رسمی اعلام نشده‌اند و امیدواریم در این رویداد به آن اشاره شود.

سفارشی سازی صفحه شخصی

امیدواریم اپل در این رویداد از قابلیت سفارسی سازی صفحه آیفون همانند اندروید رونمایی کند.

پشتیبانی حقیقی چند کاربره در آیپد

این یک ویژگی کاربردی برای خانواده‌ها است. اپل تنها اجازه‌ی ورود یک حساب کاربری اصلی در آیپد را می‌دهد و امیدواریم در این سیاست خود تجدید نظر کند.

Imessage برای اندروید، RCS در آیفون

در ظاهر این اتفاق هرگز رخ نمی‌دهد. به کار گیری iMessage در اندروید می‌تواند از نظر اخلاقی درست باشد و پیام‌های رمزنگاری شده را در دسترس کاربران اندرویدی قرار دهد.

در مورد RCS اگر این اتفاق امسال رخ ندهد؛ بی شک در سال آینده باید منتظر آن باشیم. این یک استاندارد جهانی برای جایگزینی پیام کوتاه خواهد بود؛ بنابراین اپل باید آن را به کار گیرد.

 

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها