5 ترند صنعت لجستیک و زنجیره تأمین در سال 2022

با شیوع همه گیری و مشکلات پیش آمده در صنعت لجستیک مانند کمبود نیروی کار، کمپانی‌های فعال در این حوزه به این نتیجه رسیدند که باید خود را با شرایط جدید تطبیق دهند و این امر تغییرات بزرگی را در صنعت لجستیک در سال 2022 ایجاد خواهد کرد.

5 ترند صنعت لجستیک و زنجیره تأمین در سال 2022

تمرکز بر پایداری زیست محیطی

به گزارش کالاسودا و به نقل از themanufacturer، کووید-19 تنها بحرانی نیست که طرز فکر را نسبت به زنجیره تأمین تغییر می‌دهد. تغییرات آب و هوا سالهاست که همه را نگران کرده است. بنابراین باید به پایداری زیست محیطی در زنجیره تأمین توجهی زیادتر شود.

این هدف می‌تواند با روش‌هایی ساده‌ای مانند بهینه‌سازی مسیر در لست مایل لجستیک  آغاز شود؛ فرآیندی که می‌تواند مصرف سوخت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

شبکه‌های حمل و نقل مرتبط بیشتر

مصرف کننده دوست دارد تجارت الکترونیک به صورت ملی یا حتی بین المللی باشد و هر چیزی را در هر نقطه از جهان خریداری کرده و به دستش برسد.

خوشبختانه، یکی از قدرتمندترین ترند های لجستیک در سال 2022 ایجاد شبکه‌های حمل و نقل گسترده‌تر و متصل‌تر خواهد بود.

بهینه سازی روش Middle Mile Delivery

داده‌های اخیر نشان می‌دهد که روش (Full Truck Load) یا FTL حمل کالا توسط وسیله نقلیه جاده‌ای با مشکل رو به رو شده؛ زیرا هم میزان تقاضا زیادتر شده و هم به دلیل کمبود راننده نمی‌توان به این نیازها پاسخ داد.

middle mile delivery که به عنوان Second Mile Delivery نیز شناخته می‌شود، تحویل کالا از یک انبار یا مرکز توزیع به فروشگاهی است که مصرف کنندگان محصولات خود را از آنجا خریداری می‌کنند. Middle Mile Delivery گاهی اوقات به عنوان توزیع محلی نیز نامیده می‌شود.

سرعت

برای پاسخ به نیازهای متغیر مشتری، زنجیره‌های تأمین باید سریع‌تر از گذشته کار کنند. موانع زیادی برای تحقق این امر وجود دارد، اما سرعت یکی از بزرگترین ترند های سرمایه‌گذاری لجستیک در آینده خواهد بود.

یکی از این اقدامات استفاده از هوش مصنوعی در صنعت لجستیک است.

برنامه‌های کاربردی در بخش هوش مصنوعی

مطالعات نشان داده‌اند که هوش مصنوعی پتانسیل کاهش هزینه‌ها و بهبود سطح خدمات را در لجستیک دارد. بنابراین در سال جدید کسب‌وکارهای بیشتری از هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن در تحویل کالا استفاده می‌کنند.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها