5 روش برای افزایش سرعت رایانه ویندوز در 5 دقیقه

همه‌ی ما عاشق روش‌های سریع هستند؛ خوشبختانه بسیاری از روش‌های بهینه سازی ویندوز ساده و قابل اجرا هستند و باعث فزایش سرعت رایانه ویندوز می‌شوند.

به گزارش کالاسودا و به نقل از  howtogeek، اگر یک رایانه ویندوز کند دارید؛ با این روش‌ها می‌توانید سرعت آن را بیشتر کنید.

برنامه‌های غیرضروری را ببندید

شما می‌توانید با بستن برنامه‌های که در حین روشن شدن ویندوز باز می‌شوند؛ سرعت رایانه خود را بیشتر کنید. یکی از دلایل مهم کند شدن سیستم، اجرا شدن خودکار نرم افزارها در هنگام بوت شدن است.

انیمیشن‌های ویندوز را غیرفعال کنید

ویندوز انبوهی از انیمیشن‌های کوچک دارد که شاید هرگز از آن‌ها استفاده نمی‌کنید؛  با غیرفعال کردن انیمیشن‌ها، می‌توانید سرعت رایانه شخصی، گوشی هوشمند یا تبلت را افزایش دهید.

میزان استفاده از دیسک را بررسی کنید

درست مانند زمانی که گوشی پر می‌شود و سرعت آن کاهش می‌یابد؛ رایانه نیز همین کار را می‌کند. شما می‌توانید از ابزارهای زیادی مانند برای CCleanerبرای مدیریت فضای دیسک ویندوز استفاده کنید.

برنامه‌های استفاده نشده و Bloatware را پاک کنید

اگر برنامه‌هایی دارید که از آنها استفاده نمی‌کنید و برنامه‌هایی که در هنگام راه‌اندازی را حذف کنید؛ عملکرد رایانه شما خیلی بالا می‌رود.

علاوه بر این به برنامه‌هایی که نصب نکرده‌اید نیز نگاه کنید. برخی از لپ تاپ‌ها مملو از برنامه‌های bloatware  هستند که به آنها نیاز ندارید.

می‌توانید bloatware را به‌صورت دستی حذف کنید.

اسکن بدافزار

ویروس‌ها و بدافزارهای معمولاً تأثیر زیادی در عملکرد و سرعت رایانه شما دارند.

گاهی اوقات یک آلودگی بدافزار باعث می‌شود رایانه شما کند شود، زیرا شما حتی اگر از تمام منابع سیستم استفاده نمی‌کنید، شخص دیگری از این کار استفاده می‌کند.

بررسی کنید که Windows Defender به‌روز است.

البته با اینکه Windows Defender یک آنتی ویروس قوی است، Malwarebytes نه تنها در شناسایی نرم افزارهای مخرب بلکه برای اطلاع رسانی از برنامه های ناخواسته بسیارعالی عمل می‌کند.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها