5 نکته‌ای که بعد از خرید گوشی اندرویدی باید رعایت کنید

اگر شما یک گوشی جدید اندرویدی خریداری کرده‌اید، بدانید که در ابتدای راه قرار گرفته‌اید.

به گزارش کالاسودا و به نقل از سی نت، کاربران اندروید همیشه فکر می‌کنند به خاطر ویژگیهای بی نهایت زیاد و گزینههای مختلف شخصی‌سازی سیستم‌شان، از کاربران IOS سر هستند.

در اینکه اندروید و گوشی‌های اندرویدی ویژگی‌های جذاب‌تری از رقیب قدیمی خود دارند، شکی نیست.

با این حال اگر شما هم به تازگی یک گوشی اندرویدی خریداری کرده‌اید، باید تغییراتی در تنظیمات گوشی خود بدهید تا به طور مثال از هدر رفتن عمر باتری گوشی جلوگیری کنید و یا خود را برای زمانی که گوشیتان گم شده و یا سرقت می‌شود، آماده کنید.

 

تنظیماتی که باعث بهبود عمر باتری شما می‌شوند

 

ویژگی روشنایی خودکار صفحه را خاموش کنید و روشنایی صفحتان را روی 50% تنظیم کنید. هر چه نمایشگر شما روشن‌تر باشد، باتری بیشتری هم مصرف خواهد کرد. پس از میانبری که در بالای صفحه وجود دارد استفاده کرده و اسلایدر روشنایی را پایین ببرید.

از اپلیکیشن‌هایی مانند Adaptive Batteryو Battery Optimization استفاده کنید. هر دوی این ویژگی ها اولین بار با اندروید 9 توسط گوگل معرفی شدند. این برنامه ها تمام تمرکز خود را روی نحوه ی استفاده ی شما از گوشی می‌گذارند و با پیدا کردن میزان مصرف باتری تمام برنامه ها، مصرف باتری گوشی شما را تنظیم و کنترل می‌کنند.

 

استفاده از حالت Dark Mode

یکی دیگر از راه های کاهش مصرف باتری و همچنین جلوگیری از آسیب دیدن چشمانتان، استفاده از Dark Mode است. ما اولین بار نشانه‌هایی از Dark Mode را در اندروید 9 دیدیم، اما گوگل این ویژگی را در اندروید 10 به یک Dark Mode واقعی ارتقاء داده است که کل تم گوشی را در بر می‌گیرد.

برای روشن کردن آن، می‌توانید از طریق پنل تنظیمات، به ویژگی Dark Mode یا Nigh Mode دسترسی پیدا کنید. ما توصیه می‌کنیم همیشه از این حالت استفاده کنید، اما شما می‌توانید برای استفاده از آن، یک برنامه‌ی زمانی خودکار به برنامه بدهید.

 

جلوی انباشته شدن صفحه‌ی خانه را بگیرید

آیا قصد دارید سری به Google Play بزنید و چند اپ جدید دریافت کنید؟ پس خود را آماده‌ی شلوغ شدن صفحه‌ Home کنید. البته این موضوع تا قبل از این درست بود.

خوشبختانه اکنون شما می‌توانید دکمه خانه را برای مدت طولانی نگه داشته و سپس Home settings را انتخاب کنید. از اینجا، شما می‌توانید گزینه Add icon to Home Screen را غیر فعال کنید.

 

تنظیم کردن حالت Do Not Disturb

اگر شما هم گوشی خود را در طول شب روی استند شارژ آن می‌گذارید، احتمالا دوست ندارید هر چند دقیقه یک بار گوشیتان زنگ بخورد و یا پیام دریافت کند. خوشبختانه اندروید یک حالت Do Not Disturb دارد که در ساعت‌های مشخص، گوشی شما را کمابیش ساکت نگه دارد. برای فعال کردن آن هم می‌توانید به تنظیمات گوشی رفته و از بخش Sounds، گزینه‌ی مربوطه را پیدا کنید.

 

خود را برای گم کردن گوشی خود آماده کنید

آیا چیزی بدتر از گم کردن و یا به سرقت رفتن گوشی وجود دارد؟ مخصوصا اگر بدانید که می‌توانستید از قبل تنظیمات گوشی را تغییر داده و آنرا در این وضعیت ردیابی کنید.

برای آماده کردن دستگاه خود، می‌توانید وارد تنظیمات شده و به دنبال گزینه  Find My Device بروید.

روی گوشی سامسونگ هم می‌توانید برای دسترسی به آن گزینه، به بخش Biometrics and Security در تنظیمات رفته و سپس گزینه Find My Mobile را انتخاب کنید.

پس از گم کردن و یا به سرقت رفتن گوشیتان هم می‌توانید به آدرس های android.com/find و یا findmymobile.samsung.com را بزنید.

 

دستگاه های اندروید 10، راه های جدیدی برای دسترسی به ویژگی‌های مختلف و مخفی را به کاربر می‌دهند و شما به عنوان یک کاربر باید نحوه‌ی ناوبری در این سیستم عامل را فرا بگیرید. فراموش نکنید وقتی یک گوشی جدید اندروید خریداری می‌کنید، Google Authenticator خود را به آن منتقل کنید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها