6 ترفند برای سلفی زیباتر

امروزه با ظهور گوشی‌های هوشمند با دوربین‌های عالی، سلفی به یک روش عالی برای عکسبرداری تبدیل شده است. شما با به کار بردن ترفند های زیر می‌توانید سلفی زیباتری از خود به ثبت برسانید.

6 ترفند برای سلفی زیباتر

استفاده از نور طبیعی

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، نور طبیعی برای سلفی هم شگفت انگیز است هم رایگان و هم چشم نواز. تلفن‌های هوشمند دارای حسگرهای دوربین خوبی هستند. هرچه بتوانید نور بیشتری به آنها بدهید؛ تصویر بهتر خواهد بود

بسیاری از عکاسان از پنجره‌ها برای گرفتن پرتره‌ها استفاده می‌کنند.

گرفتن عکس در نور زیاد ممکن است چشمان شما را آزار دهد. برای این کار می‌توانید از مقوا و کاغذ سفید برای انعکاس نور استفاده کنید. به عنوان مثال، رنگ‌های گرم درخشش گرم ایجاد می‌کنند.

نور ضعیف است؟ از نور مصنوعی استفاده کنید

همیشه نمی‌توان از نور خورشید استفاده کرد، بنابراین گاهی اوقات باید نور ایجاد کنید. البته تعادل رنگ سفید با نورهایی مانند لامپ دشوار است.

برای این کار می‌توانید از چراغ‌های حلقه‌ای مخصوص یا همان رینگ لایت استفاده کنید. این چراغ حلقه دارای سه تن (گرم، طبیعی و سرد)، روشنایی قابل تنظیم و شارژ USB است و با اکثر تلفن‌های هوشمند، تبلت ها و لپ تاپ‌ها کار می‌کند.

در حین عکاسی به بالا نگاه کنید نه به پایین

زاویه‌ای که از آن سلفی گرفته می‌شود می‌تواند به شدت بر زیبایی عکس تأثیر بگذارد. شما باید با زوایای مختلف بازی کنید تا بهترین را انتخاب نمایید. اما یک قانون کلی وجود دارد: به بالا نگاه کنید نه به پایین.

بکگراند مهم است

یک پس زمینه بد می‌تواند یک سلفی خوب را خراب کند. بهتر است از پس زمینه خلوت‌تر استفاده شود تا تمرکز روی چهره‌ی شما قرار گیرد. علاوه بر این می توانید از امکانات گوشی برای تار کردن پس زمینه استفاده کنید.

از سه پایه استفاده کنید

استفاده از مونوپد ممکن است زاویه مناسبی به عکس‌های شما ندهد و بیشتر عکس‌هایتان به یک شکل تکراری باشد. اما سه پایه گوشی‌های هوشمند به شما این امکان را می‌دهد گوشی هوشمند خود را در هر مکانی قرار دهید. می‌توانید از تایمر تلفن هوشمند خود برای تأخیر قبل از گرفتن عکس استفاده کنید.

سعی کنید حرکت و تحرک را به عکس اضافه کنید

اغلب تصاویر استاتیک خسته کننده هستند. حرکتی را در عکس ایجاد کنید تا از یک پرتره به یک عکس اکشن جالب تبدیل شود. موهایتان را تکان دهید تا یک نسیم ملایم را در عکس نشان دهد.

نکته: برای نتایج بهتر، سرعت شاتر خود را به صورت دستی تنظیم کنید و حدود 1/40 قرار دهید.

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها