60 سالگی بازی‌های ویدئویی و انقلابی که Spacewar آغاز کرد

شصت سال پیش در آوریل 1962، گروهی از علاقه مندان در MIT، بازی کامپیوتری Spacewar را منتشر کردند که باعث انقلاب بزرگی در صنعت بازی‌ های ویدئویی شد.

به گزارش کالاسودا و به نقل از howtogeek، در حالی که چند بازی رایانه‌ای اولیه در دهه 1950 ظهور کردند، اما بازی‌ اکشنی که مشابه بازی های ویدئویی امروزی بود؛ در کمبریج، ماساچوست در سال 1962 ظاهر شد.

انقلابی که Spacewar  در صنعت بازی‌های ویدئویی آغاز کرد

در آن سال، گروهی از کارمندان هاروارد و دانشجویان MIT به رهبری استیو راسل Spacewar، یک شبیه‌سازی واقعی دو نفره از یک جنگ فضایی را ایجاد کردند.

برخلاف بازی‌های رایانه‌ای قبلی، Spacewar بازیکن را وارد دنیای بازی مجازی می‌کرد که با بازی‌های پیشین بسیار متفاوت بود.

این گروه سرگرمی از سیستم کامپیوتری 140000 دلاری DEC PDP-1 دانشگاه استفاده کرد که شامل یک صفحه نمایش CRT پیشرفته DEC Type 30 بود.

استیو راسل این بازی را به زبان اسمبلی PDP-1 با همکاری وین ویتانن، آلن کوتوک، مارتین گریتز، دن ادواردز، پیتر سامسون و دیگران توسعه داد.

پس از اتمام بازی در بهار سال 1962، دن ادواردز و مارتین گریتز در آوریل 1962 اعلام کردند که Spacewar را برای کاربران کامپیوترهای DEC مانند PDP-1 عرضه می‌کنند.

در ادامه یک بازی آرکید با الهام از Spacewar به نام Computer Space for Nutting Associates در اواخر سال 1971 منتشر شد. در حالی که بازی آنها تک نفره بود و از نظر فنی از رایانه استفاده نمی‌کرد، اما اولین بازی ویدیویی و اولین بازی آرکید بود.

در کمتر از یک سال بعد، بازی بسیار موفق Pong در نوامبر 1972 منتشر شد و صنعت بازی‌های ویدیویی را در سراسر جهان متحول کرد.

محبوبیت بازی Spacewar در اواخر دهه 1970 کم شد؛ در سال 1977، Cinematronics Space Wars را منتشر کرد و در سال 1979، آتاری بازی آرکید فوق‌العاده Asteroids را منتشر کرد.

Spacewar ممکن است با استانداردهای مدرن فاصله داشته باشد؛ اما اگر مدتی آن را بازی کنید، متوجه خواهید شد که بسیار زیبا است، به همین دلیل است که در دوران اوج خود بسیار محبوب بود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها