7 ترند که صنعت لجستیک را برای همیشه تغییر می‌دهد

صنعت لجستیک به دلیل همه گیری کروناویروس، بسته شدن کانال سوئز با به گل نشستن کشتی باربری بزرگ  آور گیون، مشکلات زنجیره تأمین، قوانین و محدودیت‌های جدید؛ چند سال سخت و طاقت فرسایی را پشت سر گذاشته است.

به گزارش کالاسودا و به نقل از forbes، با این حال صنعت لجستیک به پیشرفت خود ادامه می‌دهد و رهبران صنعت در حال برنامه‌ریزی برای ورود به عصر جدیدی از فن‌آوری‌ها، شیوه‌ها و استانداردهای جدید هستند.

ترندهای اصلی لجستیکی که می‌توانند این صنعت را در سال 2022 و پس از آن تغییر دهند در این مقاله لیست شده است.

سیستم‌های مبتنی بر ابر

توسعه و توزیع سیستم‌ها و ادغام‌ آن‌ها با فضای ابری به کسب‌وکارهای لجستیک اجازه می‌دهد گردش کار خود را ساده‌تر کنند، اطلاعات را سریع‌تر و ایمن‌تر ذخیره و انتقال دهند، و حتی کنترل بهتری بر امور مالی خود داشته باشند.

وسایل نقلیه خودران

اگر کامیون‌های خودران بتوانند به خوبی طراحی و تست شوند؛ این پتانسیل را دارند که مدیریت آن‌ها ایمن‌تر، ارزان‌تر و آسان‌تر از وسایل نقلیه دستی باشند.

پرینترهای سه بعدی

غول‌های لجستیک و زنجیره تأمین به زودی به لطف پرینت سه بعدی بسیار سریعتر و نزدیکتر به هدف کار خواهند کرد. آن‌ها به راحتی می‌توانند قطعات را با این پرینترها بسازند و سریع‌تر به مقصد برسانند.

تجزیه و تحلیل و ردیابی در زمان واقعی

به لطف تراشه‌های RFID و سایر فناوری‌های پیشرفته، مدیران و رهبران صنعت می‌توانند تجزیه و تحلیل و ردیابی در زمان واقعی را بهتر از گذشته انجام دهند.

آن‌ها می‌توانند دقیقاً به مشتریان بگویند که محصولات آنها کجا است و چقدر طول می‌کشد تا به مقصد برسد.

کارایی در لست مایل دلیوری (Last Mile Delivery)

لست مایل دلیوری همیشه یک چالش برای شرکت‌های لجستیک است که پیچیدگی و هزینه‌های بالایی دارد. اما با استقرار پهپادهای خودران برای تحویل بسته‌ها و تعمیرات اساسی در مدل‌های زنجیره تأمین می‌توان از این بخش برای پیشرفت بیشتر استفاده کرد.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

شرکت‌های لجستیک می‌توانند از هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی در سیستم‌ها استفاده کنند و ساعات کاری انسان‌ها را کاهش داده و کارایی و قابلیت‌های کل را افزایش دهند.

بلاک چین

به لطف بلاک چین، صنعت لجستیک از دفتر کل غیرمتمرکز و مدیریت هوشمندتر سود خواهد برد.

اجرای فناوری بلاک چین، اگرچه دشوار و پرهزینه است، اما باعث افزایش امنیت، کارایی و قابلیت بالا و مدیریت بهتر داده می شود.

 

عضویت
مطلع شدن از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
نمایش همه دیدگاه ها